Lazio
Lazio 3:2 Milan
Milan

Josip Tolić • subota, 20.10.2012.

U drugoj utakmici osmog kola Serije A Lazio je upisao vrijednu domaću pobjedu nad Milanom rezultatom 3:2. Nebeskoplavi su nakon 50 minuta igre imali veliku prednost od tri pogotka, Rossoneri su se uspjeli vratiti u igru prije posljednjih deset minuta, ali do bod(ov)a ipak nisu mogli.

Sjajna serija Lazija ove sezone nastavila se i nakon ogleda protiv rivala Milana na rimskom Olimpijskom stadionu. Izabranici bosanskohercegovačkog stručnjaka hrvatskih korijena Vladimira Petkovića slavili su 3:2 i približili se drugoplasiranom Napoliju na bod zaostatka.

Lacijali su poveli u 25. minuti, kada je Hernanes napravio pomutnju u gostujućoj obrani i s(p)retnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio za 1:0. Do predaha su Rimljani udvostručili prednost zahvaljujući fanstastičnom dalekometnom udarcu Candreve.

Strijelac je početkom nastavka postao asistent; u 49. minuti Candreva upošljava Klosea, a Nijemac volejem zakucava loptu u mrežu za visokih 3:0.

Rossoneri su, međutim, do kraja uspjeli učiniti utakmicu zanimljivom. De Jong je nakon isteka sat vremena igre pospremio u mrežu ubacivanje Emanuelsona, a 11 minuta prije kraja El Shaarawy smanjuje na 3:2. Ipak, iznenađenje se nije dogodilo i tri su boda ostala u Rimu.

Milan je tako nastavio s očajnim izdanjima u ovoj sezoni. Ovo mu je već peti poraz u osam utakmica. Sa sedam osvojenih bodova drži skromno 12. mjesto.

• Obrisan korisnik21.10.2012. u 10:17
    Slažem se, trener je dobar, ali igrači nisu nešto posebno. Nema više nositelja igre u Milanu. Fali im jedan igrač - predvodnik, lider na terenu, igri i slačionici. To su izgubili odlaskom Ibre. Sad su desetku dali Boatengu koji nije sposoban za to...
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 09:36
    Limitirani Milan...za rezultate treba rastjerati većinu igrača i dovesti kvalitetu sličnu onoj koja je napustila klub...a ne trenera
  • Kao1021.10.2012. u 06:46
    Toliću nije "hrvatskih korijena" već je Hrvat.
    Kao10
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 02:28
    a dobro, sad baš borba za ostanak... promijenit trenera! iako su oslabljeni, nema opravdanja za ovakve rezultate.