Genoa
Genoa 2:4(2:2) Roma
Roma

Igor Šestak • nedjelja, 21.10.2012.

U posljednjoj utakmici osmog kola Serie A Roma je s 4:2 slavila na gostovanju kod Genoe. U vrlo zanimljivoj i efikasnoj utakmici domaćini su poveli s 2:0 u prvih 15 minuta, ali su igrači Rome uspjeli režirati veliki povratak i čak četiri puta svladati domaćeg vratara Freya.

Uoči njihovog međusobnog dvoboja Romu i Genou dijelila su samo dva boda. I jedna i druga momčad su u prvoj fazi talijanskog prvenstva ostvarile prilično šarolike rezultate. Roma je upisala tri pobjede, među kojima se ističe ona gostujuća kod Intera, te dva remija i dva poraza. Sličan učinak u prvih sedam kola ima i Genoa. Momčad Luigija De Canija ostvarila je dvije pobjede, dva poraza i tri remija.

Domaći napad predvodio je Marco Borriello, strijelac tri pogotka u ovoj sezoni Serie A, a društvo u napadu pravio mu je Jorquera. Zdenek Zeman ustraje u igri s čak tri napadača pa je na travnjak stadiona Luigi Ferraris od prve minute poslao Tottija, Lamelu i Osvalda.

Utakmicu je dobrim udarcem otvorio domaći kapetan Boško Janković već u drugoj minuti, a njegova je momčad povela samo četiri minute kasnije. Borriello je iz kaznenog prostora Rome poslao povratnu loptu na koju je natrčao Slovak Juraj Kucka i silovitim udarcem s dvadesetak metara pogodio suprotni kut Rominog gola. Genoa je nastavila dominirati, a vodstvo je udvostručila u 15. minuti.

Borriello je s lijeve strane ubacio za Jankovića koji krasnim volejem pogađa gredu. Do odbijene lopte stigao je Antonelli pa glavom uposlio Jankovića koji je iz drugog pokušaja u istom napadu uspio pogoditi mrežu Stekelenburga.

Nizozemski vratar uspio je obraniti dobar pokušaj Borriella u 19. minuti, a onda je Roma preuzela inicijativu. U 25. minuti iz voleja je pucao Florenzi, ali malo iznad gola. Dvije minute kasnije Roma je uspjela smanjiti zaostatak. Piris je poslužio Tottija, a iskusni napadač se u kaznenom prostoru oslobodio svog čuvara i iskosa s desne strane prizemnim udarcem pogodio suprotni kut Sebastiena Freya. Roma je do kraja poluvremena bila bolja momčad i u 44. minuti zasluženo došla do izjednačenja. Asistent je još jednom bio Paragvajac Piris, a njegov ubačaj volejem je u 2:2 pretvorio Osvaldo.

Romin fantastični povratak nastavljen je u drugom poluvremenu. Nakon deset minuta igre udarac iz kuta izveo je Florenzi, a Osvaldo preciznim udarcem glavom postigao svoj drugi gol na utakmici i doveo Rimljane u vodstvo.

Utakmica se tada malo zaoštrila pa je sudac Orsato od 60. do 73. minute pokazao čak pet žutih kartona. Roma je uspješno kontrolirala zbivanja na terenu i zaustavljala sve pokušaje Genoe, a onda u 83. minuti potvrdila pobjedu svojim četvrtim pogotkom. Lamela se na rubu kaznenog prostora oslobodio čuvara i preciznim udarcem pogodio za konačnih 4:2.

Ovom pobjedom Roma je došla do 14 osvojenih bodova i trenutno drži peto mjesto na tablici, a u idućem će kolu na svom Olimpicu ugostiti Udinese. Genoa je ostala na devet osvojenih bodova, a idućeg vikenda će gostovati kod Milana.