Josip Piršljin • nedjelja, 21.10.2012.

Nakon dva velika derbija odigrano je još sedam utakmica u talijanskoj Seriji A u sklopu osmog kola. Inter je pred svojim navijačima bio uspješan protiv Catanije i tako ostao pri vrhu, dok je Fiorentina odnijela tek jedan bod u dvoboju s Chievom. Važnu pobjedu u borbi za bijeg s dna tablice upisala je Atalanta protiv Siene.

U sjeni subotnjih derbija u talijanskom prvenstvu Inter je na svom stadionu igrao važnu utakmicu protiv Catanije u nastojanjima da ostane pri vrhu tablice. Nerazzurri su se htjeli pobjedom bodovno izjednačiti s Lazijem koji je u osmom kolu svladao njihove sugrađane. Uspjeli su u svom naumu, ali dosta teže od očekivanog. Marka Livaju trener nije koristio.

U prvom poluvremenu gledatelji na stadionu Giuseppe Meazza nisu vidjeli zanimljiv nogomet. Inter je dominirao, držao loptu, ali nije uspijevao prečesto dolaziti u izgledne situacije. Nasreću Andreje Stramaccionija jednu od rijetkih prilika uspio je iskoristiti donedavni napadač Milana Antonio Cassano.

Igrala se 28. minuta kada je Argentinac Esteban Cambiasso uputio precizan centaršut prema vratima sunarodnjaka Mariana Andujara, a tamo se našao Cassano i odlično glavom pogodio za 1:0. U Milanu se igrao "argentinski dvoboj" pošto je na terenu bilo 13 Argentinaca, a još ih je troje sjedilo na klupi.

U nastavku utakmice ipak je bilo nešto više uzbuđenja, a konačan udarac Cataniji zadao je Rodrigo Palacio nekoliko minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka vrlo lijepim pogotkom. Diego Milito mu je poslao visoku loptu koju je Palacio primio na prsa i potom volejem pucao i pogodio mrežu Andujara za konačnih 2:0.

Fiorentina je gostovala u Veroni kod Chieva koji se nalazi pri dnu prvenstvene ljestvice i uspjela odnijeti samo jedan bod. Iako su se pobjedom htjeli približiti vodećoj četvorci, Viole ipak ostaju šest bodova u zaostatku za Interom i Lazijem.

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu i to u razmaku od samo jedne minute. Chievo je poveo u 17. minuti preko Francuza Cyrila Thereaua, a odmah potom momčad Vincenza Montelle izjednačila je pogotkom Argentinca Gonzala Rodrigueza kojem je asistirao Luca Toni. U nastavku susreta više se mreže nisu tresle, te je ostalo 1:1.

Uoči međusobnog dvoboja Parma je bila 16., a Sampdoria osma na tablici, no pobjedu je ipak odnijela slabije plasirana momčad. Susret je obilježio događaj u 35. minuti kada je crveni karton zaradio vratar gostiju Sergio Romero poslije prekršaja u kaznenom prostoru, a sudac je domaćima dodijelio jedanaesterac kojeg je realizirao Amauri.

Sastav iz Genove nije dobro funkcionirao s igračem manje, te je u drugom poluvremenu primio novi pogodak, a ponovno je strijelac bio bivši napadač Juventusa Amauri. Sampdoria je ipak uspjela smanjiti rezultat pred kraj utakmice, a novi jedanaesterac iskoristio je Brazilac Eder.

Derbi začelja igrao se u Bergamu gdje je pretposljednja Atalanta uspjela preokretom pobijediti posljednju Sienu. U prvom poluvremenu nije bilo golova, no zato je vrlo zanimljivo bilo u drugih 45 minuta. Gosti su poveli preko Reginalda u 60. minuti, a domaći su izjednačili vrlo brzo golom Luce Cigarinija. Osam minuta prije kraja za vrlo važna tri boda zabio je Giacomo Bonaventura čime je Atalanta pobjegla Sieni na šest bodova.

U ranijem terminu svoj su susret odigrali nogometaši Cagliarija i Bologne. Obje momčadi su nešto lošije ušle u prvenstvo te su im bodovi bili prijeko potrebni, a do njih su na kraju stigli domaći igrači. Na stadionu Is Arenas Cagliari je minimalno pobijedio i na taj način preskočio Bolognu na tablici. Jedini pogodak djelo je Belgijca Radja Nainggolana u 61. minuti.

Tek drugu pobjedu u osam susreta upisali su nogometaši Udinesea u domaćem ogledu s Pescarom. Unatoč tome što su veliku većinu susreta igrali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Danila, crno-bijeli su minimalno svladali momčad Ante Vukušića. Bivši napadač Hajduka u igru je ušao u 54. minuti umjesto Vladimira Weissa. Udinese je slavio golom Maicosuela minutu prije.

Utakmicu bez pogodaka vidjeli su gledatelji na stadionu Renzo Barbera u Palermu gdje je gostovao Torino. Sicilijanci su se nastojali podići s dna ljestvice, ali ostali su na samo pet postignutih pogodaka ove sezone. Igor Budan je još jednom cijeli susret pratio s klupe za pričuve.

• Obrisan korisnik21.10.2012. u 18:01
    Ima je do sada jednu stativu. Ne može on u Pescari dobiti po utakmici pet zicera kao u Hajduka pa zabit jedan gol. Bitno da je izjavio da je Pescara veči klub od Hajduka na prvoj presici. Zabije li 3 gola ove sezone u Serie A može smatrati sezonu uspješnom.
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 17:51
    Daj bože da griješim,ali teško da će Ante Vukušić uspjeti išta napraviti u Pescari,sigurno Vukušić ne može biti gori od Veldina Karića u Torinu!!
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 17:36