Dubrava i sedmom uzastopnom pobjedom zadržala čelnu poziciju u prvenstvu

Ivan Dominik • nedjelja, 21.10.2012.

Započeto je i sedmo kolo rukometne Premijer lige, a prvoga dana odigravanja kola na rasporedu je bilo čak pet utakmica. Turbulentna je subota stoga donijela tri pobjede domaćina i dvije gostiju, a najzanimljivije je bilo u Vidovcu gdje je Dubrava ubilježila sedmu pobjedu zaredom u isto toliko utakmica te je nauštrb novog premijerligaša zadržala i učvrstila svoje vodstvo u ligi ove sezone...

Utakmicama u subotu navečer otvoreno je i sedmo kolo Premijer lige. I dok je CO Zagreb igrao Ligu prvaka protiv jake Barcelone, a Nexe i Siscia se borile za nastup u Kupu EHF-a, hrvatski su premijerligaši otvorili sedmo kolo prvenstva nakon kojeg nije bilo velikih iznenađenja i promjena na ljestvici. Za kompletiranje kola ostalo je još nedjeljno odigravanje susreta Medveščaka i Zameta te nadoknada dvoboja Siscije i Poreča, koji će igrati naredne srijede.

Vidovec Bios - Dubrava 28:30 (13:17)

Dubrava i Vidovec započeli su svoj susret u izjednačenom tonu i uz konstantan egal, međutim, što je više vrijeme odmicalo u prvom dijelu, to je Dubrava bila sve bolja. Stoga je češće bila i u vodstvu, koje je s vremenom raslo i bilo nadograđivano. Zbog bolje igre Veprovi su zasluženo vodili i na poluvremenu, a bilo je 17:13 za njih. U nastavku se Vidovec pokušao vratiti u susret, no to mu nije uspijevalo zbog kontrole utakmice od strane Dubrave.

Međutim, domaći su uspjeli doći na "minus jedan" u samoj završnici susreta, ali do preokreta ipak nije došlo jer je Dubrava koncentrirano privela susret kraju uz trijumf od 30:28. Najbolji u redovima pobjednika bio je vratar Igor Totić s 23 obrane, dok su najubojitiji topnici bili Ivan Vida i Antonio Kovačević sa sedam pogodaka. Kod poraženih Vidovčana istaknuo se Damir Turković, također sa sedam pogodaka.

Split - Gorica 33:31 (19:16)

Također s dva razlike u vrlo efikasnoj, borbenoj i neizvjesnoj utakmici slavio je i domaći Split na Gripama protiv jake ekipe Gorice, koja je bila u vrhunskoj formi, ali ju sada već nešto ozbiljnije trese kriza rezultata. Mlada momčad Splita nanijela je Velikogoričanima drugi uzastopni poraz, nakon što je vodila čitavo vrijeme u dvoboju. Na poluvremenu je bilo 19:16 za Splitovce, a nakon jednako dobre igre u nastavku ta se prednost manifestirala u konačnu pobjedu Splićana od 33:31.

Gorica je stalno, kroz čitav susret, bila "za vratom" Splićanima, ali nikad na manjoj razlici od dva gola razlike, pogotovo u vrijeme kada se lomila utakmica, sredinom drugog dijela. Stoga je dosta kontrolirano i mirno Split došao do slavlja protiv podosta nedorečenog protivnika u tom susretu. Jakov Vranković bio je po običaju najbolji igrač i strijelac Splita s osam golova, dok je na drugoj strani najefikasniji bio sjajni Hrvoje Ceković s čak 11 pogodaka, no nedovoljno za pozitivan rezultat u Dalmaciji.

Varteks Di Caprio - Buzet 29:32 (12:14)

Druga pobjeda gostiju u ovom kolu ubilježena je u Varaždinu gdje je domaći Varteks nadigran od Buzeta, snažne momčadi iz Istre koja je i kod kuće i u gostima poslovično vrlo neugodna te opasna. Od samog početka ogleda nije izgledalo dobro za Varaždince koji su se brzo našli u osjetnijem zaostatku, koji su morali stizati. Buzet je lako održavao prednost i sve više podređivao domaće sebi te je na poluvremenu već imao prednost od 14:12.

Nastavak je bolje otvorio Varteks koji je stigao do egala, a sredinom drugog dijela i do preokreta te malog i kratkog vodstva. No, ulaskom u završnicu Buzet je ponovo narastao u igri, Varteks je pao u snazi te je u infarktnim posljednjim minutama dvoboja prevagnula ipak istarska ekipe, koja je naposljetku i slavila s 32:29. Za odlični, ali poraženi Varteks Luka Trojko je zabio devet, a Marko Težak dodao osam zgoditaka. U momčadi Buzeta u isto je vrijeme najbolji bio Marin Vukelić zabivši devet golova iz deset pokušaja.

Bjelovar - Marina Kaštela 33:18 (14:9)

Iznenađujuće lako Bjelovar je kod kuće nadjačao Marinu iz Kaštela Starog, kojoj je dozvolio samo devet golova po poluvremenu. Indisponirana momčad iz Dalmacije nije imala šanse protiv Bjelovarčana, koji su već do poluvremena dominacijom izgradili vodstvo od 14:9. U nastavku su domaći samo još pojačali igru i "nabili" razliku pa je konačno slavlje k tome bilo i veće. Završilo je rezultatom 33:18 za Bjelovar, a Marina je "šaptom pala", praktički bez ispaljenog metka.

U redovima pobjedničke momčadi Dubravko Grgić je bio sjajan na golu s 15 obrana, a osim njega istaknuli su se i Ivan Horvat sa šest golova te trojac Stipan Šimunović, Luka Tandara i Igor Gašparović, koji su dodali po pet zgoditaka. Najubojitiji topnik na strani poražene ekipe bio je Velimir Krokar, koji je pet puta tresao mrežu bjelovarskih vratara.

Karlovačka banka - Spačva-Vinkovci 37:27 (15:13)

Također visoku i uvjerljivu domaću pobjedu uknjižila je i momčad Karlovačke banke u utakmici u kojoj je ključno bilo drugo poluvrijeme. Vinkovačka se Spačva još i dobro držala protiv furioznog i jačeg domaćina pa je na poluvremenu nakon dosta izjednačene igre zaostajala samo dva gola uz rezultat 15:13. Međutim, u nastavku je Karlovac slomio Slavonce zabijajući u serijama, a što se više utakmica bližila kraju to je više rasla prednost domaćina.

Stoga je domaća momčad "slomila" otpor Vinkovčana sredinom i krajem drugog dijela te je slavila rezultatom 37:27. A za to su najzaslužniji kod Karlovca bili Luka Prezelj s 18 obrana na vratima, potom Luka Cindrić s devet golova te Vuko Borozan, koji je dodao osam. Spačvin vratarski dvojac bio je solidan sa 17 obrana, dok je najbolji strijelac ekipe bio Karlo Oroz s vrijednih, ali nedovoljnih, šest zgoditaka.