Siscia 28:23 Poreč
Poreč

Siscia sigurna na domaćem parketu u velikom derbiju Premijer lige

Ivan Dominik • četvrtak, 25.10.2012.

Utakmicom u srijedu navečer između Siscije i Poreča, koja je ujedno bila i svojevrstan derbi kola Premijer lige, kompletirano je sedmo kolo nakon čak tri dana odigravanja utakmica. Favorizirana Siscia bila je prejak protivnik za vrlo dobri Poreč, koji je pružio solidan otpor, ali je ipak (pre)lako pobijeđen u Sisku...

Utakmica jake i odlične Siscije koja igra u vrhunskoj formi te koja je strašno motivirana zbog velikih i značajnih europskih rezultata ove sezone u Kupu EHF-a, i Poreča, koji je ponajbolji klub Premijer lige, bila je prava rukometna poslastica. Dvoboj domaćih Siščana i odličnih Istrana bio je i derbi sedmog kola Premijer lige te je svoju ulogu i opravdao...

Susret je startao boljom gostujućom igrom i dugim vodstvom Poreča od najviše i najčešće dva gola razlike. No, Siscia je konstantno stizala zaostatak i nerijetko dolazila do izjednačenja, čime nije dopuštala gostima iz Istre da se osjetnije i ozbiljnije odvoji u prvom dijelu.

Stoga je Poreč krajem prvog poluvremena počeo i padati u igri, dok je Siscia sve više pojačavala kvalitetu svoje igre i njen tempo. Poreč na to nije imao adekvatan odgovor te su domaćini nakon 20. minute utakmice stigli do vodstva i počeli ga osjetnije graditi, a na odmor su zbog svega toga odnijeli i prednost od dva gola viška, rezultatom 12:10.

Nastavak je donio istu igru i situaciji na sisačkom parketu kao i na kraju prvog poluvremena, međutim, u drugih pola sata je Siscia zaigrala još bolje. Stoga su se Siščani odvojili i razriješili pitanje pobjednika u tom dvoboju već u prvih deset minuta nastavka, a došavši na "plus pet", do kraja utakmice je Siscia samo kontrolirala dvoboj i održavala svoju prednost i nadmoć za konačni trijumf.

U samu se završnicu ušlo i najčešćom prednošću domaćih na susret, onom od pet golova razlike, a s njom je Siscia na kraju i slavila uz 28:23. Za furiozno drugo poluvrijeme, u kojem je susret riješen u korist Siščana i u kojem je Siscia deklasirala Poreč, te za konačnu pobjedu domaćinske ekipe najzaslužniji su bili Luka Bumbak, vratar Siscije koji je skupio 18 obrana, te Tibor Jurjević s osam pogodaka.

Kod poraženih Porečana po običaju je najefikasniji bio Stefan Vujić s 11 golova, ali i uz čak 17 potrošenih lopti. Vratarski je dvojac Poreča bio solidan s ukupnih 13 obrana, međutim, Porečane ništa nije moglo u toj utakmici spasiti poraza protiv vrlo jakog i uigranog "europskog" sisačkog sastava.