Premijer: Dubravi osma uzastopna pobjeda za čelo, a Varteksu osmi uzastopni poraz za "fenjer" lige

Ivan Dominik • ponedjeljak, 29.10.2012.

Osmo kolo rukometne Premijer lige, najvišeg rukometnog razreda u Hrvata, obilježila je osma uzastopna pobjeda Dubrave i također osmi uzastopni poraz Varteks Di Caprija, a u tomu su obje ekipe u ovoj sezoni - stopostotne. I riječki je Zamet nastavio sa sjajnim partijama ubilježivši četvrtu pobjedu u nizu, dok su vrijedne trijumfe ostvarili i Karlovačka banka te Marina Kaštela u derbiju začelja, odnosno borbi za ostanak u ligi...

Dubrava - Siscia

Najveće iznenađenje nove sezone Premijer lige je i dalje fenomenalna momčad Dubrave koja i dalje nastavlja s pobjedama te ni nakon osmog kola ne zna za nikakav ishod utakmice osim svoje pobjede. Tako je bilo u Dubravi i u osmom kolu u kojem je Dubrava upisala i osmu pobjedu u nizu, a rezultatom 30:28 stradala je jaka, ambiciozna i europska momčad Siscije. Siščani su čak vodili 13:12 na poluvremenu i igrali bolje, no, Dubrava je sjajnim drugim poluvremenom polučila preokret i upisala pobjedu od dva gola razlike.

Najbolji je u momčadi vodeće ekipe Premijer lige sa savršenim učinkom od devet zgoditaka iz devet pokušaja bio mladi, talentirani i perspektivni 20-godišnjak, Ante Kaleb, koji je iz CO Zagreba, u kojem je minutažu nezasluženo dobivao na kapaljku, stigao na posudbu u Dubravu netom prije sraza sa Siscijom. Izuzev briljantnog Kaleba i sjajnog vratara Igora Totića sa 17 obrana, za Veprove su još po pet golova dodali Domagoj Pavlović i Ivan Dumenčić, dok su najefikasniji u redovima Siscije s po sedam golova bili Janko Kević i Tomislav Nuić.

Zamet - Buzet

Osim sraza Dubrave i Siscije u subotu su odigrane još četiri utakmice, a jedna od onih koja je bila među zanimljivijima igrana je u Rijeci gdje je Zamet uknjižio četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Zamećani su bili uvjerljivi protiv Buzeta svladavši ga uz rezultat 37:32. Izuzetno interesantna, uzbudljiva i efikasna utakmica otišla je na stranu domaćina dominantnom predstavom ekipe koja je prednost od 19:13 na poluvremenu pretvorila u trijumf od pet pogodaka razlike.

Po devet golova za sastav Irfana Smajlagića zabili su Luka Mrakovčić i Marin Kružić, dok je golmanski dvojac Riječana skupio 15 obrana. Za poraženu ekipu Buzeta najviše je, osam golova, zabio Ivan Vrkljan, dok su vratari Istrijana obranili 11 lopti domaćinu.

Gorica - Karlovačka banka

U Velikoj Gorici je jaka domaća momčad dočekala isto tako vrlo dobru momčad Karlovačke banke u utakmici u kojoj favorita nije bilo. Susret se stoga i s razlogom pokazao vrlo teškim i neizvjesnim, ali je ipak prevagnula bolja trenutačna forma gostiju iz Grada na četiri rijeke, koji su izvojevali pobjedu s 36:31. Vodili su Karlovčani već nakon prvih pola sata 15:12 s osjetnom razlikom u igri, a ta se prednost na kraju sasvim zasluženo manifestirala u konačan trijumf gostiju.

Za osvajanje oba boda Karlovca u Gorici i to s "plus pet" najzaslužniji je bio najbolji gostujući topnik Luka Cindrić, koji je zabio nevjerojatnih 13 pogodaka iz 14 pokušaja. Pridodao mu se Vuko Borozan sa sedam golova, a vratari Karlovca su skupili deset obrana. Na drugoj se strani istaknuo Ivan Laljek s također izvrsnih deset zgoditaka, dok je drugi strijelac Gorice sa šest pogodaka bio Hrvoje Ceković.

Poreč - Bjelovar

Nedjelju je otvorio okršaj Porečana koji su u svom prelijepom gradu dočekali uvijek neugodni sastav Bjelovara. A iz tog istog grada ispratili su ga s deficitom od sedam pogodaka na kraju utakmice. Nakon odigranih pola sata sve je bilo jasno; Porečani su, naime, izgradili veliku prednost od 18:10 nad momčadi iz Bilogore i već do pauze riješili pitanje pobjednika u tom dvoboju.Stoga su u nastavku izuzetno dobrom, čvrstom i kvalitetnom obranom te efikasnim napadom samo održavali stečenu prednost iz prve polovice utakmice.

Bjelovar nije uspio doći nazad u rezultatsku neizvjesnost i vratiti se u utakmicu pa je glatko i lakoćom poražen s "plus sedam" uz 32:25. Najbolji je kod Porečana bio vratar Tomislav Sladoljev s 13 od ukupnih 20 obrana domaćih vratara, dok je nekad velika hrvatska mlada nada CO Zagreba, Puležan David Miličević, bio najefikasniji sa sedam golova. Najbolji je kod poraženih bio osmerostruki strijelac Ivan Horvat, dok je vratarski par Bjelovarčana skupio solidnih 14 obrana, no nedovoljnih za pozitivan ishod njihove ekipe u Poreču.

Marina Kaštela - Varteks Di Caprio

U derbiju začelja osmog kola Premijer lige Marina Kaštela ugostila je varaždinski Varteks, koji ove sezone nakon sedam utakmica još nije znao za pozitivan rezultat. Međutim, nije ga saznao ni nakon osme utakmice te je u Kaštelu Starome ubilježio i osmi uzastopni poraz u isto toliko prvenstvenih utakmica. Marina je lakoćom stigla do treće pobjede u ligi, uz koje ima i čak pet poraza, jer je uvjerljivu prednost s poluvremena od 17:8 pretvorila još boljim drugim dijelom u trijumf od 15 golova razlike i 37:22.

Za pobjedu velikom razlikom i visokim rezultatom pobrinuli su se vratari domaćina s 18 obrana od čega je čak 14 imao Mario Družijanić. Sjajni mladi 20-godišnji desni vanjski iz Kaštela, Mislav Nenadić poentirao je deset puta u mrežu Varaždinaca za što mu je trebalo samo 11 pokušaja, a šest su pogodaka dodali i Velimir Krokar te Tomislav Radnić. Kod poraženog "fenjeraša" istaknuo se samo Emerson Žnidarić s pet golova i stopostotnim šutem, dok je pogodak više, ali iz čak 13 pokušaja, zabio Luka Trojko.

Posljednje dvije subotnje utakmice Premijer lige donijele su po jedan remi i jednu pobjedu gostiju. Mlađahni, ali uvijek opasni Split priredio je iznenađenje u Zagrebu slaveći protiv Medveščaka rezultatom 36:30. Podjela bodova, pak, viđena je u Vinkovcima gdje su uz rezultat 25:25 remizirali domaća Spačva i Vidovec Bios.

• Kasper29.10.2012. u 08:53
    "U Velikoj Gorici je jaka domaća momčad dočekala isto tako vrlo dobru momčad Karlovačke banke u utakmici u kojoj favorita nije bilo" Drugi protiv predposljednjeg na tablici i tu nema favorita hahah