Maccabi i dalje ne zna za poraz, Repešina Unicaja pobjedom nad Albom drži korak

Josip Tolić • četvrtak, 01.11.2012.

Prva dva ogleda četvrtog kola Eurolige u skupini B donijela su očekivane rasplete. Maccabi je u Tel Avivu ostavio Prokom na 31 košu zaostatka (93:62) i ubilježio četvrtu pobjedu, dok je Unicaja na svom parketu teško došla do dva boda nad berlinskom Albom (67:62).

Maccabi Electra - Asseco Prokom Gdynia 93:62

Izraelski košarkaški prvak nastavlja svoj pohod u najelitnijem europskom klupskom natjecanju. Maccabi Electra bez šansi je u svojoj Nokia Areni ostavio poljski Asseco Prokom Gdyniju i slavio 93:62.

Da će ovo biti ogled potpuno neravnopravnih protivnika nagovijestila je već prva četvrtina nakon koje su domaćini imali 14 koševa prednosti (27:13). Pobjedu su žuti praktički osigurali nakon prvog poluvremena, kada su imali vodstvo 50:30.

Mnogo toga nije se promijenilo niti u nastavku, Izraelci su postupno dizali razliku na 25 odnosno konačnih 31 koš razlike i gostima nanijeli treći poraz.

Najzaslužniji za pobjedu Maccabija po učinku bio je Ricky Hickman s 14 poena, pridodali su mu se i Logan (13), Shermadini (11) i Caner-Medley (10). Među poraženima, pak, raspoložen je bio Jerel Blassingame s 14 koševa i stopostotnim šutom za tricu (četiri od četiri).

Unicaja Málaga - Alba Berlin 67:62

Prvi pratitelj Maccabija i dalje je Unicaja hrvatskog izbornika Jasmina Repeše, koja je u Málagi nadvisila Albu rezultatom 67:62. Nakon izjednačenog početka prve dionice Španjolci su kraj prvih 10 minuta ipak dočekali s prednošću (22:16).

Izjednačena utakmica bez previše učinkovitih napadačkih akcija nastavila se i u drugoj četvrtini. Alba se uspjela približiti na "minus pet" prije velikog odmora i nagovijestila neizvjesnost u nastavku.

Vrtjeli su se Nijemci blizu vodstva početkom treće dionice, no do značajnije prednosti po momčad Saše Obradovića ipak nije došlo. Konstantno vodstvo od tek nekoliko koševa na kraju se pokazalo nepremostnom preprekom za Berlinčane i Unicaja je slavila 67:62.

Kod španjolskog sastava istaknuo se bivši cibonaš Earl Calloway s 14 poena, Krunoslav Simon bio mu je za petama pridodavši 12, a Luka Žorić upisao je sedam koševa. Na drugoj strani valja izdvojiti 17 pogodaka Deona Thompsona. Alba sada ima omjer 2-2, dok je Unicaja ostala na jednom porazu iz četiri susreta.

Četvrto kolo sutra će ogledom u Sieni zaključiti Montepaschi i Élan iz Chalona.