Premiership, 10. kolo, 03.11.2012, 13:45 h
Manchester United
Manchester United 2:1 Arsenal
Arsenal

Josip Tolić • subota, 03.11.2012.

U prvoj utakmici desetog kola Premier lige Manchester United slavio je na Old Traffordu protiv Arsenala 2:1. Pogocima bivšeg Topnika Robina van Persieja i Patricea Evre Crveni vragovi tako su privremeno zasjeli na čelo ljestvice i upisali osmu prvenstvenu pobjedu, dok je poraz samo ublažio Santi Cazorla u sudačkoj nadoknati.

Iznenađenje u Kazalištu snova nije se dogodilo. Manchester United dvama je pogocima matirao Arsenal u derbiju desetog kola Premiershipa i četvrtom pobjedom u nizu, a osmom uzastopnom na svom terenu protiv momčadi Arsenea Wengera preskočio Chelsea na vrhu ljestvice.

Sudbina je htjela da upravo bivši Topnik Robin van Persie već u ranoj fazi usmjeri utakmicu u smjeru Fergusonove družine. Igrala se treća minuta kada je Nizozemac iskoristio slabu reakciju Vermaelena na Rafaelovo ubacivanje i s ruba šesnaesterca doveo United u vodstvo.

Domaćin je nastavio s dominacijom na terenu i pred odlazak u svlačionicu mogao je udvostručiti prednost iz najstrože kazne. Santi Cazorla rukom je zaustavio Youngov centaršut braneći lice, sudac je pokazao na bijelu točku, no pravda je ubrzo zadovoljena jer je Wayne Rooney s 11 metara promašio cijela vrata.

Vragove promašaj, međutim, nije obeshrabrio u nastavku i nastavili su s napadačkom igrom. Već u prvoj minuti nastavka Valencia je uspio promašiti nemoguće iz blizine nakon još jedne Vermaelenove pogreške. Jednu od rijetkih prilika za Arsenal, koji je nastavio s formom pobjeda-poraz u posljednjih pet kola, imao je Olivier Giroud pogodivši vratnicu u 54. minuti.

I onda, sredinom drugog dijela, dogodila su se dva događaja koja su definitivno razriješila pitanje pobjednika.

U 67. minuti Rooney je nabacio nakon udarca iz kuta za Patricea Evru koji glavom posprema loptu iza leđa Vita Mannonea. Crni oblaci nad Topnicima postali su još crnji samo dvije minute potom kada je Jack Wilshere zaradio drugi žuti karton zbog opasnog starta na strijelcu Evri.

Pokušao je Arsenal do kraja učiniti završnicu zanimljivom. Theo Walcott, koji je dobio priliku s klupe, promašio je gol, baš kao i Giroud u sudačkoj nadoknadi, dok je u međuvremenu Anderson poentirao iz zaleđa.

Napor gostiju isplatio se u doslovno posljednjoj akciji na susretu kada je Cazorla pogodio s ruba kaznenog prostora, no vremena za igru više nije bilo i Topnici su ostali izvan prvih pet, a Wengeru zadali nove brige.

• Obrisan korisnik03.11.2012. u 22:58
    To si lijepo napisao samo ne piše koje su to odluke i kad su donesene.Kad naš Eduardo padne (neću namjerno spominjati Suareza) na njega se okome isti ti koji pišu statistike i traže da ga se kazni radi simuliranja (sjeti o kojoj se utakmici radi) a kada to napravi Young u par navrata Manchester... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 22:12
    zašto bi netko gledao i bavio se tim kad je lakše za sve svoje probleme okrivit united i fergusona koji vlada FA-om
  • matbaric03.11.2012. u 21:26
    Aurelio ne seri jasno, da ti moram tako ružno reći, jel su suci pomogli Man Utd da igra bolje od svih zadnih mjesec dana, jedino što možete reći kad dobijaju je suđenje, prošle sezone bilo je ohoo grešaka na stranu Uniteda, pitajte pacijenta ima Vam statistiku od prošle sezone pa čak i tablicu da... [više na forumu]
    matbaric
  • matbaric03.11.2012. u 21:25
    matbaric
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 19:22
    P.S. Arsenal će 100% igrati Ligu prvaka sljedeće sezone. Nisu na razini vodećeg trojca, ali tko im može uzeti četvrto mjesto?