Premiership, 10. kolo, 03.11.2012, 18:30 h
West Ham 0:0 Manchester City
Manchester City

Čekićari otupjeli oštricu branitelju naslova

Josip Tolić • subota, 03.11.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici desetog kola Premiershipa West Ham United i Manchester City podijelili su bodove na Upton Parku odigravši bez pogodaka.

Branitelj naslova prvaka Engleske propustio je sjajnu priliku izjednačiti se s gradskim rivalom Unitedom na vrhu Premier lige. Manchester City na gostovanju kod West Hama morao se zadovoljiti samo bodom, a za utjehu ostaje mu saznanje da je produljio niz neporaženosti na deset utakmica.

Čekićari su bili ti koji su bolje otvorili susret. Već u šestoj minuti zatresla se mreža Joea Harta poslije udarca Kevina Nolana, no zastavica pomoćnog suca signalizirala je zaleđe. Yossi Benayoun ponovno se igrao sa živcima Roberta Mancinija pogodivši gredu u 18. minuti, no promjene rezultata nije bilo.

Građani su strpljivo čekali na svoju priliku i dočekali je malo iza isteka pola sata igre, kada je Tévez izveo slobodan udarac, a Balotelli iz dobre pozicije promašio cijeli gol.

Drugo je poluvrijeme bilo praktički preslika prvog. Prvo je domaćin držao inicijativu i mogao povesti preko Nolana i Carrolla, a potom se gostujući napad još jednom izblamirao. Tévez i Balotelli zamijenili su uloge u 64.; Talijan je u polukontri pronašao Argentinca koji šalje loptu nebu pod oblake.

Na semaforu je ostalo početnih 0:0, što West Hamu jamči trenutno osmo mjesto s jednakim brojem bodova kao i šestoplasirani Arsenal (15), dok City ostaje na dva boda zaostatka za Unitedom.

• Obrisan korisnik04.11.2012. u 19:57
    Mancini ne zna posložiti ovu momčad..Sa ovakvim genijalcima,talijanski sistem odbrana i kontre je potpuni kotraefekt,gubi se na ljepoti nogometa i na rezultatima..
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 12:32
    Vidim ne piše se ništa da je West Hamu poništen čisti gol? Licemjeri jedni,da su igrali protiv Uniteda bilo bi ovdje milijun komentara!
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 22:40
    Konačno se počinju nazirati rezultati truda sudaca privilegirani su prvi!
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 22:36
    e da.... kako sada dočekati srijedu i novog engleskog pacijenta?