Josip Tolić • subota, 03.11.2012.

U popodnevnom subotnjem terminu desetog kola Premiershipa odigrano je pet utakmica. Do ovog kola vodeći Chelsea uzeo je samo bod na gostovanju kod Swanseaja (1:1), u okršaju klubova s hrvatskim igračima Fulham i Everton podijelili su bodove (2:2), a Tottenham je posrnuo na White Hart Laneu protiv Wigana izgubivši 0:1. Minimalnu gostujuću pobjedu ubilježila je i Aston Villa kod Sunderlanda, a Norwich je na Carrow Roadu svladao Stoke.

Chelsea se nije uspio vratiti na vodeću poziciju Premier lige. Bluesi su uzeli tek bod na gostovanju u Walesu kod Swanseaja. U tvrdoj, ali zanimljivoj utakmici gosti su poveli u 63. minuti. Poslije Óscarova kornera Cahill je glavom preusmjerio loptu prema vratima, a iz blizine je Victor Moses pospremio loptu u mrežu za 0:1. Bio je to prvi ligaški pogodak u karijeri mladog Nigerijca.

Činilo se da će takav rezultat ostati do posljednjeg sudačkog zvižduka, no domaćin se spasio dvije minute prije kraja kada je Pablo Hernández, bivši veznjak Valencije, zabio s ruba kaznenog prostora i ostavio Londončane na bod iza Manchester Uniteda.

Najefikasnija i Hrvatima najzanimljivija utakmica odigrana je na Craven Cottageu gdje su snage odmjerili Fulham i Everton. Počelo je pogotkom Bryana Ruiza iz slobodnog udarca već u sedmoj minuti, čija se lopta odbila od Howarda i završila u mreži. Nikica Jelavić, koji je zaigrao od prve minute, imao je nekoliko dobrih prilika za pogodak, ali nije uspio zabiti.

Uspjelo je to, međutim, njegovom momčadskom kolegi Marouaneu Fellainiju u desetoj minuti nastavka. Mirallas je započeo akciju, Coleman proslijedio, a Fellaini zakucao loptu pod gredu za 1:1. Dalo je to dodatan impuls Toffeesima koji su u 71. minuti preokrenuli utakmicu novim golom Fellainija, no domaćini su ipak uspjeli doći do boda zahvaljujući golu Stevea Sidwella u 90. minuti. Mladen Petrić ušao je u igru za Fulham u 76. minuti.

Vrlo vrijednu pobjedu ostvario je Wigan na gostovanju kod petoplasiranog Tottenhama. Blijedi nastup Spursa iskoristili su gosti i ostvarili tek treću pobjedu u sezoni, a drugu u nizu. Pogodak vrijedan osvajanja tri boda pao je u 55. minuti. Watson je uputio udarac koji je domaći vratar Friedel pokušao izbiti, ali lopta se već nalazila iza crte i suci su opravdano priznali pogodak.

U preostale dvije utakmice domaćini i gosti ubilježili su minimalne pobjede. Svoje navijače nije razočarao Norwich City koji je nastavio niz neporaženosti treću utakmicu slavljem nad Stokeom zahvaljujući golu Bradleyja Johnsona tik prije odlaska na odmor, a jedan gol presudio je i Sunderlandu koji je ugostio Aston Villu. Za bijeg Lavova iz opasne zone zaslužan je pogodak Gabriela Agbonlahora u 57. minuti ogleda.

• Obrisan korisnik04.11.2012. u 20:03
    Torres je meni oduvijek bio drag nogometaš,ali Chelsea trba golgetera kao Falcao ili Cavani,.
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 22:48
    torresa i sturridgea zajedno prodat i dovest makar jednog kvalietetnog napadača (falcao/džeko/huntelar ili netko) i vratit lukakua... sturridge je presebičan, torres za zabit mu treba 10 prilika barem.. :/ danas gledam tekmu i razmišljam koliko golova su prošle sezone dobili zadnjih 2-3-4 min... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 19:46
    ništa bez mate! nema te lepršavosti u sredini bez juana,ali ok biti će bolje.. @jose_mourinho, potpisujem...toress loš,a stturidge ne zna dodati
  • Obrisan korisnik03.11.2012. u 18:53
    ovaj torres je kriminal u zadnjih par utakmica. romane iskrcaj pare i dovedi falcaa ili neku od alternativa džeko/huntelar... ovaj torres je jednostavno loš ! pa chelsea je jedina momčad od top momčadi u svim ligama koji praktički igraju bez napdača :/