Premiership, 10. kolo, 04.11.2012, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 1:1 Newcastle
Newcastle

Ante Zovko • nedjelja, 04.11.2012.

Luis Suarez obilježio je derbi desetog kola Premier lige između Liverpoola i Newcastlea koji je završio 1:1, a prema prikazanom na terenu, više će zbog toga žaliti domaća momčad koja je posljednjih desetak minuta igrala s igračem više.

Igra protiv Newcastlea bit će sigurno Liverpoolu putokaz prema probijanju u gornji dio tablice. Domaća momčad ima za čim žaliti jer se iznenada našla u zaostatku iako je najveći dio vremena napadala i imala priliku bodovno se izjednačiti sa Svrakama.

U 600. utakmicu kapetana Stevena Gerrarda Liverpool je krenuo odlučnije i gospodario je terenom u prvom poluvremenu. A onda na odmor otišao s golom u mreži.

Kako je prvo dio odmicao, Liverpool je sve više pritiskao, dok se gosti nisu mogli snaći i složiti suvislu akciju. Suarez u 20. minuti iz slobodnog udarca pogađa gornji dio mreže, potom mu Krul skida udarac u prodoru, a u 28. Urugvajac dobiva sjajnu Sahinovu loptu i puca glavom pored gola.

Svi pokušaji Redsa otišli su u vjetar kad je u 43. Cabaye postigao jedan od najljepših pogodaka ove sezone. Ben Arfa rješava se dvojice čuvara na desnoj strani šesnaesterca i prebacuje do napadača koji spušta loptu i nevjerojatnim udarcem "lomi leđa" Jonesu udarcem u gornji desni kut.

Kako Ba nije mogao nastaviti, Newcastle u drugi dio kreće bitno oslabljen. Liverpoolova se oštrica ponešto otupila, ali Suarez je ostao najveća napast gostiju. Nakon što mu je Krul jedva obranio udarac u gornji lijevi kut u 59., u 68. Suarez opet ostavlja Anfield bez daha.

Prima dugu loptu na rubu šesnaesterca više ramenom nego prsima, spušta je, zaobilazi Krula i zabija za 1:1. I sve to s Coloccinijem iza leđa.

Prvi strijelac Liverpoola odigrao je jednu od najboljih utakmica za Liverpool, pa je umalo stigao biti asistent Downingu. Toliko je izludio Coloccinija da je Argentinac u 84. minuti zaradio crveni karton zbog starta podignutom nogom na Suareza kad lopta uopće nije bila kod napadača.

Suareza je umalo poslužila sreća u posljednjoj minuti kad je iz slobodnog udarca, poslije odbijanja o Shelveyjevu glavu, pogodio prečku nakon nespretne Krulove reakcije.

• Obrisan korisnik04.11.2012. u 22:33
    možemo se složiti da je liverpool velikan engleskog nogometa, ali to je i wolverhampton. za vrijeme moderne ere, tj. premier lige oni su kao i newcastle, tek prosječna momčad
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 22:27
    Faul čist ko suza i crveni opravdan kao cigareta poslije seksa... Dobro da ga nije opleo po nozi, jer bi sad pričali o težoj ozlijedi Suareza... Pa na svakoj od snimaka se vidi da čupavi ide ko sivonja... Nego, kaj je ovaj ćelavi fulal to nisu istine. Ovaj mu sve napravi, maltene lopta na dlanu... [više na forumu]
  • hanson04.11.2012. u 21:52
    kako lopta nije bila u suarezovom posjedu kad ju je sekundu prije produžio?! I kao što rekoh da ga je htio udariti đonom udario bi ga, nebi ga fulao.
    hanson
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 21:47
    Pa vidi se u oba gifa kako ide s podignutim đonom na nogu Suareza, a lopta čak nije bila u njegovom posjedu. Coloccini se nije ni bunio previše kad je dobio crveni jer je znao da je zaslužio.
  • hanson04.11.2012. u 21:32
    http://soccer.indonewyork.com/watch-coloccini-red-card-vs-liverpool-gif/ Pogledajte malo bolje ovdje se sjajno vidi. Nogom ga nije dotaknuo, najobičniji prekršaj tijelom. A da ga je htio udariti đonom nebi ga fulao sigurno.Ako je ovo za crveni onda nijedna utakmica nebi završila jer bi bilo previše... [više na forumu]