Roma
Roma 4:1(2:0) Palermo
Palermo

Igor Šestak • nedjelja, 04.11.2012.

Odličnom predstavom nogometaša Rome okončano je 11. kolo Serie A. Igrači Zdeneka Zemana ugostili su Palermo i nastavili s vrlo efikasnim utakmicama. Odigrali su mnogo odličnih akcija, stvorili pregršt prilika i u gostujuću mrežu pospremili četiri lopte. Palermo je igrao vrlo loše te je uspio postići tek počasni pogodak u samoj završnici. Ovom pobjedom Roma se popela na šesto mjesto, dok je Palermo ostao pretposljednji.

Roma Zdeneka Zemana prilično je netipična momčad za Serie A. Češki strateg postavlja svoju momčad vrlo ofenzivno, a rezultat toga je čak 41 postignut pogodak na Rominim utakmicama u prvih deset kola. Romini igrači postigli su 22 gola (drugi najbolji napad lige), a obrana je kapitulirala 19 puta (najslabija obrana lige). Takvom igrom Roma je do 11. kola i domaće utakmice s Palermom ostvarila četiri pobjede, četiri poraza i dva remija.

Palermo je u Rim stigao sa samo jednom pobjedom u deset utakmica i tek osam osvojenih bodova, dovoljnih tek za pretposljednje mjesto na tablici Serie A. No, momčad Gian Piera Gasperinija u posljednjih pet utakmica nije poražena, već ima pobjedu i četiri uzastopna remija pa je mogla čak govoriti i o pozitivnom nizu. Ipak, raspoložena Roma bila je prevelik zalogaj.

U prvih deset minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je Roma u 11. povela iz prvog pravog napada. S desne je strane ubacio Piris, glavom je pucao Totti, a gostujući vratar Ujkani odbio je loptu u stativu. Na odbijenu loptu najbrže je reagirao Totti i glavom ju pospremio u mrežu. Nakon vodstva Roma je kontrolirala zbivanja na travnjaku, ali nije stvorila izglednu priliku sve do 31. minute kada je udvostručila vodstvo.

Začetnik akcije još je jednom bio Piris. Paragvajac je prekinuo napad Palerma i poslao dugu loptu prema kaznenom prostoru gostiju. Za loptom su trčali Osvaldo i Munoz, a sa svojih je vrata istrčao i Ujkani. U prilično komičnoj situaciji Ujkani i Munoz su se sudarili te je vrataru lopta ispala iz ruku. Osvaldo je pametno pričekao rasplet, prihvatio loptu i poslao ju u praznu mrežu.

Tada je Roma zaigrala još bolje i do odmora odigrala nekoliko zaista lijepih i atraktivnih akcija. Najbliže trećem golu došli su Totti u 37. i Lamela u 42. minuti. Kako je u prvih 45 minuta igrao Palermo najbolje pokazuje činjenica da su mu do posljednje minute poluvremena najbolji pokušaji bili Miccolijevi korneri u 23. minuti, iz kojih je Talijan dvaput pucao direktno po golu. Obranio je to Romin vratar Goicoechea, koji se našao među vratnicama umjesto ozlijeđenog Stekelenburga. Urugvajac je zaustavio i vrlo dobar udarac Slovenca Kurtića u 45. minuti. Gostujući trener toliko je bio zadovoljan igrom svoje momčadi da je već u 33. minuti napravio prvu izmjenu.

Roma je ovu utakmicu igrala i bez De Rossija, koji je zbog lakše ozljede ostao na klupi, ali nije se to odrazilo na igru Vučice. Sjajno su u veznom redu igrali Florenzi, Tachtsidis i Bradley, a napadački trojac je i u nastavku nastavio pucati iz svih oružja. U prvih 15 minuta nastavka Roma je stvorila pet odličnih prilika za pogodak, ali je zakazala realizacija. Dvaput je opasno pucao Lamela, a Osvaldo je imao situaciju jedan na jedan s vratarom, ali je pucao preko vrata. Ujkaniju su prijetili i braniči, Burdisso i Balzaretti, ali je Albanac sjajno obranio njihove udarce.

U 69. minuti Ujkani je bio nemoćan. Po lijevoj strani se probio Tachtsidis pa uposlio Lamelu na drugoj vratnici koji nije imao težak posao poslati loptu u mrežu. Nakon četvrtog gola Zeman je posegnuo za izmjenama. U 73. minuti u igru je umjesto Tottija ušao Destro i šest minuta kasnije iskoristio odličnu asistenciju Lamele, zaobišao vratara i pogodio za 4:0. Prvi je to pogodak Destra za Romu te ga je proslavio skidanjem dresa. Na njegovu žalost, prije pogotka je već dobio žuti karton pa je zbog burne proslave pogotka zaradio i crveni karton.

Zeman je iz igre povukao odličnog Lamelu, a u igru je ušao Pjanić kako bi dodatno popunio vezni red. Unatoč tome, Palermo je u završnici uspio kreirati nekoliko prilika te u 84. minuti postići počasni pogodak preko Slovenca Iličića, koji je u igru ušao 30 minuta ranije. Hrvatski napadač, Igor Budan, nije dobio priliku, već je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

U idućem kolu Romu očekuje gradski derbi protiv Lazija, a Palermo će bijeg iz opasne zone tražiti protiv Sampdorije.

• Obrisan korisnik05.11.2012. u 02:19
    @Autor teksta: u onu statistiku u prvom odlomku članka (gol razlika Rome 22:19) niste uračunali današnju utakmicu ;)
  • Obrisan korisnik05.11.2012. u 00:33
    hehe
  • Falcao 904.11.2012. u 23:47
    Forza Totti
    Falcao 9
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 23:43
    Bravo za ovog ludog Zemana. Majstor dva puta ove sezone imao 2-0 i popuši 2-3 :) A Totti je legenda.....
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 23:12