Lovro Štrbinić • nedjelja, 04.11.2012.

U 11. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je drugi put uzastopce "prosuo" bodove, a težak poraz na Siciliji doživio je Lazio. Sve to iskoristila je Fiorentina, a do vrlo važnih pobjeda došli su Siena i Pescara...

Nedjeljni program 11. kola Serije A otvorili su Pescara i Parma, a klub u čije je redove ljetos prešao Ante Vukušić došao je do pobjede nakon niza loših rezultata. Bivši napadač Hajduka cijeli susret je odgledao s klupe, domaćine je u vodstvo doveo Elvis Abbruscato u 49. minuti, a slavlje je potvrdio Vladimir Weiss na samom kraju susreta.

Pobjedu ili barem remi možda su očekivali u Laziju, ali gostovanje na Siciliji nije prošlo prema njihovom planu. Vrlo dobri domaćin je deklasirao Rimljane i već nakon trećine dvoboja osigurao bodove.

Naime, Cataniju je u vodstvo doveo Gomez u devetoj minuti, a vodstvo je udvostručio Lodi iz jedanaesterca u 25. minuti. Samo četiri minute nakon toga bilo je 3:0, nakon novog pogotka Gomeza, a posao je zaključio u dvadesetak minuta prije kraja Barrientos.

Ovaj kiks iskoristila je Fiorentina i preskočila Rimljane na prvenstvenoj ljestvici. U Firencu je došao Cagliari, a već u 14. minuti gosti su bili u rezultatskom zaostatku, nakon pogotka Rodrigueza na asistenciju Valera. Međutim, prije odlaska na predah stvari je na početak vratio Cassarini.

Ipak, pet minuta nastavka bilo je dovoljno Valeru za još jednu asistenciju, koju ovaj put u pogodak pretvara Jovetić. Isti igrač četiri minute nakon toga pronalazi Tonija za 3:1, a šest minuta prije kraja na listu strijelaca upisao se i Cuadrado.

Fiorentina je tako, osim što je preskočila Lazio, došla i bliže Napoliju, na samo dva boda zaostatka. Razlog je to što je klub koji se donedavno nalazio na diobi prve pozicije ponovno ostao bez punog plijena. Ovaj put u samoj završnici susreta.

Već na početku susreta proradila je ubojita kombinacija domaćina, Hamšik je pronašao Cavanija, a ovaj pogodio za 1:0. Međutim, u ostatku susreta Napoli nije uspostavio toliko dominaciju i slomio protivnika, već se naprotiv u 90. minuti Torino vratio u igru. Za konačnih 1:1 pogodio je Gianluca Sansone.

Vrlo važnu pobjedu upisala je i posljednjeplasirana Siena, kojoj je Paci unatoč dominaciji gostiju donio slavlje protiv Genoe, kao i priključak s ostalim klubovima. Pobjedu, ali gostujuću, upisala je i Atalanta, koja se sad nalazi na petom mjestu.

Na stadionu Luigi Ferraris Bonaventura je doveo Atalantu u vodstvo već u drugoj minuti, ali Enzo Maresca je u 53. minuti vratio domaću Sampdoriju u igru. Ipak, 14. minuta prije kraja De Luca koristi asistenciju Denisa i zabija za 1:2.

Susret bez pobjednika odigran je, pak, u Bologni. Domaćine je protiv Udinesea na početku drugog dijela u vodstvo doveo Diamanti, ali na kraju je klub s Friulija došao do jednog boda. U 73. minuti je Udinese spasio Antonio Di Natale i ostavio ih na 11. mjestu.