Juventus
Juventus 1:3 Inter
Inter

Josip Piršljin • subota, 03.11.2012.

Veliki Derby d'Italia opravdao je očekivanja talijanske, ali i svjetske javnosti. Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su nogometaši Juventusa i Intera u kojoj su na kraju slavili Nerazurri. Stara dama je na svom terenu povela već u 20. sekundi golom Vidala, no preokret je gostima donio Milito, a pobjedu potvrdio Palacio.

Juventus - Inter 1:3 (1:0)

Torino, Juventus Arena
Sudac: Paolo Tagliavento
Strijelci: Vidal 1'/Milito 59' (11m), 76', Palacio 89'

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner (od 38' Caceres, od 78' Quagliarella), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah: Vučinić (od 46' Bendtner), Giovinco

Inter: Handanovič; Juan Jesus, Samuel, Ranocchia; Nagatomo, Cambiasso, Gargano, Zanetti; Palacio, Milito (od 80' Mundigayi), Cassano (od 69' Guarin)

Inter je svoj pozitivan niz u zadnje vrijeme uspio nastaviti i u Torinu. Milanska je momčad pobijedila Juventus i približila mu se na samo jedan bod zaostatka na vrhu tablice. Iako su prvaci Italije poveli sumnjivim golom, Inter je napadačkom igrom zasluženo osvojio sva tri boda. Juve je u Serie A poražen nakon 49 utakmica.

Juventus je igrao u standardnoj formaciji 3-5-2 s Lichtsteinerom i Asamoahom na bokovima, Pirlom u sredini terena, te Giovincom i Vučinićem u vrhu napada. Crno-bijeli su lovili 50. utakmicu bez poraza u prvenstvu, dok je Inter tražio devetu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima.

Andrea Stramaccioni postavio je svoju momčad dosta ofenzivno s tri napadača. U prednjoj liniji igrali su Palacio, Milito i Cassano, a iza njih bili su Cambiasso i Gargano. Hrvatski napadač Marko Livaja bio je na klupi za pričuve.

Tek što su igrači Juventusa krenuli s centra došli su i do pogotka. Bianconeri su odigrali brzu akciju i odmah na početku zbunili Interove braniče. Asamoah je s lijeve strane poslao loptu pred vrata Handanoviča gdje se našao Vidal i lagano poentirao za 1:0 u 20. sekundi utakmice.

Iako su se Nerazzurri, izgleda opravdano, žalili na zaleđe Asamoaha, sudac Tagliavento nije se oglasio. No, zato je poništio pogodak Palacia u 12. minuti kada mu je iz slobodnog udarca nabacio Cambiasso. Označeno je zaleđe, ali bila je to vrlo dvojbena situacija.

Nakon početnog pritiska Juventusa, Inter je bio momčad koja je držala loptu u svom posjedu i pokušavala probiti zadnju liniju domaćih. Igrači iz Torina malo su se povukli i čekali priliku da ugroze Handanoviča iz brzih kontranapada. Na samom kraju prvog dijela opasno je tukao Vidal, no Slovenac je zaustavio njegov pokušaj.

Antonio Conte je preko svog pomoćnika na terenu Angela Alessija na poluvremenu iz igre izvadio Vučinića, a ubacio Bendtnera. Uz to, ranije je igru napustio Lichtsteiner koji je vrlo lako mogao dobiti drugi žuti karton nakon oštrog starta na Palaciju.

Crno-plavi su angažirano ušli i u nastavak susreta, a poslije dobrih šansi Palacija i Nagatoma konačno su i izjednačili u 59. minuti. Marchisio je u svom šesnaestercu povlačio Milita, te je sudac dodijelio kazneni udarac gostima. Argentinac je sam odlučio izvesti penal i efektno je pogodio za 1:1.

Odličan potez Stramaccioni je napravio uvođenjem Guarina umjesto odsječenog Cassana. Kolumbijac je jedan od zaslužnijih za preokret Intera jer je u 76. minuti neugodno pucao prema Handanoviču, slovenski reprezentativac je to odbio, ali samo do Milita koji dobro reagira i šalje loptu u mrežu za zasluženo vodstvo gostiju. U 89. minuti Inter je potvrdio pobjedu kada je Nagatomo uposlio Palacija koji uspijeva poslati loptu u mrežu pored Buffona za konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik04.11.2012. u 21:43
    Kakva igra, Milito i u 33 godini igra kao zvijer :)
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 13:19
    svaka čast juveu na nizu,impresivno,ali morao je kad tad doći kraj tome.
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 12:49
    Prije utakmice Inter je za mene bio favorit.Juve je dosta vremena igrao na sreću protiv ekipa koje nemaju nogometnu kvalitetu i moć,ali Inter to nije,što se i pokazalo..
  • soecc04.11.2012. u 12:20
    Ne treba pretjerivati. Nadoknada je pokazana nakon gola, i bila je greška jer se igralo samo 3 minute duže.
    soecc
  • Obrisan korisnik04.11.2012. u 09:14
    Milito me oduševio. Dobio je batina i batina sinoć i zabio dva gola... Sviđa mi se Juve, ali i INter se diže, sve su bolji... Zanetti i Cambiasso su fantastični...