Milan
Milan 5:1 Chievo
Chievo

Josip Piršljin • subota, 03.11.2012.

11 kola trebalo je proći da Milan svojim navijačima pruži jednu dobru predstavu u talijanskom prvenstvu. Na San Siru su Rossoneri svladali Chievo s 5:1, a u strijelce se upisalo pet različitih igrača. Među boljima bio je Emanuelson s pogotkom i dvije asistencije.

Uoči početka susreta Milan i Chievo su bili susjedi na tablici, držali su 12. i 13. mjesto s time da su Rossoneri imali bod više. Massimiliano Allegri je odlučio ofenzivnije postaviti igru svoje momčadi, Milan je igrao u formaciji 4-3-3. Trojica u prednjoj liniji bili su El Shaarawy, Pazzini i Emanuelson, dok je svojevrsnu ulogu polušpice imao Krkić koji je bio među najboljima u utorak protiv Palerma.

S druge strane Chievo se odlučio koncentrirati na obranu, te se postavio u 5-3-2 formaciju. Zadnju liniju predvodio je Dainelli, a dvojica najisturenijih bili su Thereau i Pellissier. Gosti su na San Siru tražili nastavak dobrih rezultata pošto su u posljednjih pet utakmica izgubili samo jednom, a osvojili su deset bodova.

Milan je očekivano angažiranije ušao u utakmicu i htio što ranije doći do pogotka, a to mu je uspjelo u 16. minuti uz dosta sreće. Loptu je u svom šesnaestercu glavom odbio gostujući branič, a ona je došla do Emanuelsona koji upućuje oštar udarac. Na putu prema mreži dirala je igrača Chieva i Sorrentino nije imao previše šansi.

Crveno-crni su došli do vodstva od 1:0, ali nisu ga uspjeli dugo zadržati. Praktički u sljedećem napadu Chievo je uspio izjednačiti. Brazilac Luciano je izveo udarac iz kuta, a na njegov ubačaj odlično je reagirao Pellissier i glavom "zakucao" loptu u mrežu.

Allegrijev sastav nastavio je dalje napadati, a nakon nekoliko dobrih prilika prednost je vratio u 36. minuti. Rossoneri su iskoristili manjak igrača Chieva u obrani i brzo došli pred vrata, a Emanuelson je s desne strane dao loptu Montolivu koji s dvadesetak metara upućuje precizan prizeman udarac i pogađa za 2:1.

Momčad iz Verone nekoliko puta je u prvom dijelu opasno izašla pred Abbiatija, ali nije bila učinkovita. Par minuta prije kraja prvog poluvremena Milan je zabio treći pogodak, no opet uz dosta sreće. Na asistenciju Emanuelsona Krkić je izvan šesnaesterca pucao naizgled neopasno, ali lopta se ponovno odbija od protivničkog braniča i vara Sorrentina.

Drugo poluvrijeme ipak nije donijelo toliko zanimljivih situacija kao što su gledatelji na San Siru imali prilike vidjeti u prvih 45 minuta. Milan je uglavnom držao loptu i pritiskao gostujuću obranu, dok se Chevo orijentirao na kontranapade kojih i nije bilo previše.

U 70. minuti dobru priliku propustio je realizirati El Shaarawy kada je na 11 metara bio sam, no pucao je pored stative. Iskupio se pet minuta kasnije nakon odličnog prodora Abatea koji je s desne strane ubacio pred gol gdje se na pravom mjestu našao El Shaarawy i lagano zabio za 4:1. U sudačkoj nadoknadi konačan udarac Chievu zadao je Pazzini poslije sjajne akcije četvrtim ovosezonskim pogotkom.