MZT s Pipanom iznenadio užasnu Olimpiju u Ljubljani

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 05.11.2012.

Slovenski trener Aleš Pipan nije mogao imati bolju premijeru na klupi makedonskog MZT-a. Na gostovanju kod Union Olimpije u Ljubljani MZT je ostvario iznenađujuću pobjedu...

Nova metla bolje mete, barem što se tiče skopskog MZT-a. S novim trenerom Alešom Pipanom makedonski predstavnik u ABA ligi ubilježio je iznenađujuću pobjedu na gostovanju u Ljubljani, kod slovenskog Euroligaša Union Olimpije koji je odigrao užasno lošu utakmicu.

MZT je odigrao solidnu, ne i spektakularnu utakmicu u kojoj nije ispuštao prednost od prve do posljednje minute. Union Olimpija samo je jednom izjednačila rezultat (57:57 tri minute prije kraja), no MZT je uspio utakmicu dovesti pobjednički do kraja.

Gostujuća prednost od prve je minute rasla do najviših 23:37 minutu prije kraja prvog poluvremena. Olimpija se svim silama pokušavala vratiti u utakmicu i uspjela tri minute prije kraja kad je došla do spomenutog izjednačenja. Činilo se da će makedonska momčad potonuti, no našli su snage i posljednje tri minute odigrati na visokoj razini i ubilježili potpuno zasluženu pobjedu 60:64.

Motor MZT-ove pobjede bio je centarski tandem Gjorgji Čekovski (devet poena, osam skokova, četiri asistencije i pet osvojenih lopti) - Todor Gečevski (15 poena, četiri skoka). Kod Union Olimpije je najefikasniji bio Dylan Page sa 17 poena i četiri skoka.