Krka izgubila treću zaredom, Zvezda razbila Szolnoki

Ante Zovko • subota, 03.11.2012.

Crvena zvezda i Radnički upisali su pobjede u sedmom kolu ABA lige. Dok su Kragujevčani dugo morali lomiti Krku, Beograđani su imali bitno lakši posao protiv Szolnokija.

Krka i dalje ne zna za pobjedu na gostujućim terenima. U Kragujevcu je doživjela treći uzastopni poraz, a iako je konstantno bila u minusu i izgubila 26 lopti, bila je u igri do završnice i konačne pobjede Radničkog 84:71.

Vladović i Rojc brzo su zaradili tri osobne, pa je Radnički već u sedmoj minuti imao prednost 17:7, a na kraju prve četvrtine 26:14. Iako Radnički nije mogao dvije minute u trećoj četvrtini mogao pogoditi koš, nisu ni Slovenci, pa je u 16. minuti domaćin vodio 39:24. Krka se do poluvremena vraća na 43:34.

Neefikasnost Radničkog postala je još izraženija početkom treće dionice: gotovo četiri i pol minute nitko od domaćih nije postigao ni poena. Serijom 9:0 Krka dolazi na zaostatak 43:45, ali nastavile su se gubiti lopte u gostujućim redovima, pa je prednost Kragujevčana u 30. minuti iznosila 62:52.

Rojc zabija za 64:59, no bio je to labuđi pjev slovenskog prvaka. Ćapin i Sinovec predvodili su domaće u tim trenucima i riješili susret. U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 78:67.

Sinovec je zabio 18 poena za Radnički, a najbolji je bio Worthington s 15 poena, devet skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte. 15 je zabio i White. Murić je imao 15 poena, osam skokova i četiri asistencije kod Krke, a Pavič 12 uz pet izgubljenih lopti.

Crvena zvezda razbila je Szolnoki 103:74 u Beogradu uspjevši pri tome izrotirati veliki broj igrača. Dseet domaćih igrača dobilo je priliku u prvom poluvremenu u kojem je već palo ravno 100 poena.

Prijelomnica susreta dogodila se u drugoj četvrtini kad je Zvezda pojačala obrambeni intenzitet i uz devet poena Radivojevića napravila seriju 14:0. Savović je prvo poluvrijeme završio s 13 poena i osam skokova.

Szolnoki se s tri trice vraća na 61:54, ali ga je ohladio Subotić tricom. Scott potom pogađa tricu, Brown zabija osam poena i srbijanska momčad ubrzo je imala za protivnika takvog ranga nedostižnih plus 18.

Brown je završio utakmicu sa 17 poena i šest skokova, a Savović s 15 poena i 13 skokova. Subotić je ubacio 12, a Rakočević deset. Marton Bader ograničen je na šest poena i sedam skokova, dok su kod Mađara najefikasniji bili Horvat, Gay i Šehović s po deset poena.

• Obrisan korisnik05.11.2012. u 10:17
    krka je samo prividno dobra....nešto kao igokea (s tim da je igokea ipak dosta jača od krke)! do kraja će krka potonuti oko 10. mjesta, a igokea će biti 5. ili 6. zvezda se diže i kada se uigraju, negdje nakon 10 kola, biti će jaaako opasni!