Trica Wrighta u posljednjoj sekundi donijela pobjedu Cedeviti i prvi poraz Igokei

Iz Doma sportova:Edvard Burić • ponedjeljak, 05.11.2012.

Cedevita je u sedmom kolu ABA lige došla do pete pobjede. U vrlo zanimljivoj završnici pobjedonosnu tricu sekundu prije kraja pogodio je Bracey Wright i tako nanio Igokei prvi regionalni poraz u sezoni.

Cedevita je slavila 78:76 u utakmici koja je mogla i na jednu i na drugu stranu. S(p)retniji su bili Zagrepčani. Gledatelji su mogli uživati u neizvjesnoj utakmici koja je odlučena u posljednoj sekundi.

A krenulo je vrlo dobro za momčad Bože Maljkovića. Solidna obrana i plus pet nakon deset minuta igre (19:14). Kada je Cedevita tricom Greena i realiziranim slobodnim bacanjima Lukše Andrića došla do deset poena prednosti (24:14), izgledalo je kao da će to biti puno lakša utakmica nego se na kraju pokazala.

Debitirao Marko Tomas

U dresu Cedevite svoj prvi nastup upisao je Marko Tomas. Za 18 minuta na parketu upisao je dva poena s linije slobodnih bacanja (0/4 iz igre), četiri skoka (3+1), jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte.

Gosti su odmah vezali dvije trice, dodali četiri slobodna bacanja i sasvim se približili. Točnije, došli u egal (24:24). Cedevita je nakon 29:29 napravila seriju i poslije 42:33 na poluvrijeme otišla s +7 (42:35).

Nastavak je ponudio još kvalitetniju i atraktivniju košarku. Igokea igra bolje treću četvrtinu, potpuno briše Cedevitinu prednost i u posljednju četvrtinu ulazi s prednošću (59:61).

Gosti bolje otvaraju posljednji period igre i vode 59:66. Nimalo lak posao čekao je Cedevitu u nastavku utakmice. Gosti su održavali malu prednost i u završnicu ušli sa 74:71 košem Edwardsa. Svi su očekivali junaka eventualne Igokeine pobjede. Ubacio je 18 poena i ostao na tome.

Na drugoj strani Šuput ubacuje za dva, odgovara mu Hammonds, Gelabale ponovno smanjuje na minimalan zaostatak slobodnim bacanjima (75:76), a onda nesuđeni junak i bivši Cedevitin igrač Corsley Edwards promašuje oba slobodna bacanja.

Cedevita je imala posljednji napad. I to kakav. Wright je ubacio vrlo tešku dalekometnu tricu i razgalio skoro 1000 ljudi na tribinama. Ostala je još jedna sekunda koju Štemberger nije pretvorio u eventualni koš i produžetak.

Kod Cedevite Šuput je bio najbolji strijelac sa 17 koševa i pet skokova. Andrić ga je pratio s 12 poena i četiri upisana skoka. Dvoznamenkasti je bio i Gelabale s 10 poena i sedam skokova.

Goste je predvodio i najviše ubacio Edwards, 18 poena i sedam skokova, a odmah iza njega Hammonds s 14 koševa.

• Obrisan korisnik06.11.2012. u 12:39
    sreća....imali su jebene sreće. i ne...u pireju nisu imali nesreću, već su svojim glupostima i katastrofalno lošim branjenjem ofenzivnog skoka Olya izgubili tekmu-zasluženo!ja ne razumijem kako iskusni trener kao što je božo (OK, nije više što je bio ali je i dalje ako ništa drugo vrlo dobar... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.11.2012. u 10:15
    meni je kao navijacu CIbone zaista drago zbog Cedevite sto se ovako dizu...u prve 4 ekipe su cak dvije hrvatske...ko zna mozda i Cibona i Cedevita zavrse na F4...nije lose krenulo
  • Powers06.11.2012. u 08:11
    najveci problem cede jest luksa andric. lik je zajebao 4 slobodna bavanja i prosuo vodstvo od 9 razlika.
    Powers
  • Obrisan korisnik06.11.2012. u 00:36
    WTF???? Pojasni molim te ovo za final four? To govoriš za ovu godinu ili općenito za prošle godine?Da te podsjetim, prošle godine je cedevita bila 2. u aba ligi iza velikog maccabia (dakle prva u "jadranskoj ligi"), a ove godine uz daleko najveći budžet je trenutno 3. sa 2 poraza a i cibosi su... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.11.2012. u 00:34
    maljkovic je pogrijesio u zavrsnici utakmice protiv Olympiacosa. zato su tamo izgubili. a sad ne bi on dosao ispod cijene, nitko mu nije vise ponudio. Mozda je i ovo previse.