Igor Šestak • subota, 10.11.2012.

Utakmicama između Cagliarija i Catanije te Pescare i Juventusa otvoreno je 12. kolo Serie A. I dok je utakmica na Sardiniji bila prilično nesadržajna i nezanimljiva, Juventus je na stadionu Adriatico priredio pravi show. U izrazito efikasnoj i atraktivnoj utakmici Bianconeri su slavili s visokih 6:1, pritom zabivši nekoliko spektakularnih pogodaka. Hat-trick je zabio Quagliarella, a u strijelce su se za Staru damu još upisali Vidal, Asamoah i Giovinco. Ante Vukušić za Pescaru je odigrao posljednjih 25 minuta.

Prošlog vikenda milanski Inter uspio je prekinuti Juventusov niz od 49 uzastopnih prvenstvenih utakmica bez poraza. Bianconeri su nakon tog poraza ostali na prvom mjestu Serie A, ali samo bod ispred zahuktalih Nerazzurra. Igrači Stare dame poraz su preboljeli uvjerljivom 4:0 pobjedom nad Nordsjaellandom u Ligi prvaka, a novi pobjednički niz u Serie A željeli su započeti u 12. kolu na gostovanju kod Pescare, 14. momčadi lige.

Juventus je u tu utakmicu ušao bez mladog Francuza Pogbe koji je kažnjen zbog kašnjenja na trening, a Antonio Conte i njegov suradnik Angelo Alessio odlučili su se za uobičajenu 3-5-2 formaciju. U napadu su ovaj put priliku dobili Giovinco i Quagliarella, dok su Vučinić, Bendtner i Matri ostali na klupi. Poput njih, na klupi Pescare ostao je Ante Vukušić, bivši napadač Hajduka koji je definitivno izgubio povjerenje trenera Stroppe. Na početku sezone igrao je redovito, ali se nije uspio upisati u strijelce pa u posljednje dvije utakmice nije dobio ni minute. U sustavu 3-5-2 prednost pred njim dobili su Jonathas i Abbruscato.

Bianconeri su na impresivan način ušli u utakmicu i već u prvih pet minuta uputili barem pet opasnih udaraca prema vratima Pescare. Kao produkt odlične igre u devetoj minuti je stigao pogodak Vidala nakon odlične asistencije Giovinca. Nakon prvog pogotka uslijedilo je kraće zatišje, a onda je u 20. minuti Isla pronašao Quagliarellu, koji s 14 metara pogađa mrežu domaćeg vratara Perina.

U 24. minuti Buffon je bio nemoćan kod slobodnog udarca Quintera, ali je lopta odsjela na vratnici. Bila je to najava domaćeg pogotka, koji je pao u idućoj minuti. S desne strane je centrirao Nielsen, a Buffona je oštrim udarcem glavom svladao domaći kapetan Cascione. Samo dvije minute kasnije Nielsen je mogao izjednačiti, ali je iz vrlo dobre pozicije pucao pored gola.

Juventusovi igrači tada su ponovno zagospodarili terenom. U 30. minuti Vidal je dodao Quagliarelli kojeg su pred golom zatvorili braniči Pescare. No, lopta se u visokom luku odbila do Asamoaha, koji ju škaricama šalje iza leđa Perina. Natjecanje Bianconera za najljepši pogodak nastavljeno je u 38. minuti. Krasan dupli pas odigrali su Giovinco i Quagliarella, a prvospomenuti igrač je sjajnim volejem postigao četvrti gol Juventusa.

Akciji u prvom dijelu ni tu nije bio kraj. U 41. minuti Cascionea su centimetri dijelili od drugog pogotka. Kapetan Pescare još je jednom pucao glavom, a loptu je s crte akrobatskim potezom izbio Marchisio. Ono što nije uspio Cascione, uspio je Quagliarella. Napadač Juventusa iskoristio je dugu loptu Vidala i u 45. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici za vodstvo Juventusa 5:1.

Treći gol s ove utakmice koji može ući u konkurenciju za gol sezone zabio je u 53. minuti Quagliarella i kompletirao hat-trick. Juventusov udarac iz kuta izveo je Pirlo, a Quagliarella leđima okrenut golu sjajnim volejem pogodio gornji kut promatrača Perina.

Tempo igre u drugom je dijelu značajno pao. Giovanni Stroppa je do 65. minute napravio sve tri izmjene, a kao posljednja zamjena u igru je ušao Vukušić umjesto Abbruscata. Hrvat se u 25 minuta na terenu nije posebno istaknuo. U 73. minuti domaći strateg pretjerao je s reakcijom na sudačku odluku pa ga je Luca Banti udaljio s klupe.

Juventus je također mijenjao pa je u 68. minuti igru napustio strijelac hat-tricka, a umjesto njega je ušao Bendtner. U završnih 15 minuta blizu svog drugog pogotka došao je Giovinco, ali je pogodio samo vanjski dio mreže nakon što je zaobišao vratara Perina. Igrači Juventusa ipak su se zaustavili na šest postignutih golova, a s nova tri boda pobjegli su Interu na plus četiri. Nerazzurri će svoju utakmicu 12. kola odigrati na gostovanju kod Atalante u nedjelju navečer.

Bez golova na Sardiniji

Prvu utakmicu 12. kola Serie A s početkom u 18 sati odigrali su Cagliari i Catania. Utakmici je ponovno prethodila konfuzija oko ulaska navijača na stadion Is Arenas na Sardiniji jer njegova glavna tribina nije otvorena zbog radova, iako je bilo najavljeno da će biti dostupna navijačima. Podsjetimo, Cagliari je ove sezone s 3:0 za zelenim stolom izgubio utakmicu od Rome upravo zbog problema sa stadionom koji se renovira i dolaskom navijača na tu utakmicu. Ovaj se put tako nešto ipak neće dogoditi jer su preostale tribine bile otvorene za navijače. Na njihovu žalost, u 90 minuta igre nisu nisu vidjeli pogotke.

Do ovog kola 12. Cagliari ugostio je sedmoplasiranu Cataniju, a pobjedom je mogao i sam barem privremeno izbiti na sedmo mjesto jer ove klubove na tablici lige dijeli tek jedan bod. Ipak, to mu nije uspjelo, a glavni krivac je Catanijin vratar Andujar koji se istaknuo odličnim obranama i donio svojoj momčadi jedan bod.

Domaćini su bili aktivniji i definitivno pokazali više, ali put do svog 12. ovosezonskog pogotka nisu pronašli. Najaktivniji u pokušajima bio je Marco Sau, strijelac dva pogotka ove sezone. Napadač Cagliarija se u 44. minuti probio do kaznenog prostora gostiju, zaobišao i vratara, ali se Andujar uspio vratiti na vrata i obraniti njegov udarac. Nakon kornera još je jednom pucao Sau, a još jednom obranio Andujar. Svoju treću veliku priliku Sau je imao na otvaranju drugog dijela, ali iz dobre situacije nije pogodio okvir gola. Ostatak utakmice nije bio pretjerano sadržajan, a posebno neopasni bili su gosti. Ipak, Sardiniju su zadovoljno napustili s jednim osvojenim bodom.

• Obrisan korisnik11.11.2012. u 01:38
    dario, jesi ti bio jedan od onih sto su govorili da mandzukic ne moze igrati za svoje selo, a kamoli za wolfsburga kad u prvih 15 utakmica nije dao gol? ja ne znam oce li vukusic ikada postati igrac i blizu mandzukicu, ali poanta je u tome da je to momak od 20 godina koji je otisao u 3 puta jacu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 01:19
    VUKUŠIĆA VAN PESCARE!!! On nije zadovoljan trenutnoj situaciji na tablici. I u svojoj ekipi. I treba mu odlazak iz Pescare.
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 22:53