Atalanta
Atalanta 3:2 Inter
Inter

Lovro Štrbinić • nedjelja, 11.11.2012.

Nogometaši Intera zaustavljeni su u domaćem prvenstvu nakon dugog niza pozitivnih rezultata. Atalanta je bila bolja na svom terenu i izvukla minimalnu pobjedu u utakmici s pet postignutih pogodaka.

Pobjedom protiv Juventusa u velikom talijanskom derbiju Inter je prošlog tjedna došao na samo bod zaostatka od aktualnog prvaka i prvenstvenog lidera, ali nakon gostovanja u Bergamu milanski klub ponovno zaostaje četiri boda za samim vrhom.

Već na početku susreta moglo se zaključiti da će Nerazzurri biti na velikim mukama u Bergamu. Atalanta je iz svog prvog pravog napada došla do vodstva, u devetoj minuti Peluso je ubacio s lijeve strane, a Bonaventura zabio za prednost domaćina.

Uslijedili su napadi Intera, dok se Atalanta odlučila svoju prigodu čekati iz kontranapada i u nekoliko navrata je opasno zaprijetila, čak su domaći igrači promašili neke veoma izgledne prilike, kao primjerice Denis s nekoliko metara u 36. minuti.

S druge strane uglavnom je prijetio Cassano, ali ni kod njega ni kod suigrača nije bilo dovoljno mirnoće. S 1:0 se otišlo na predah, a u drugom dijelu ipak su nogometaši Intera stigli do izjednačenja.

Fredy Guarin zabio je u 56. minuti sjajan pogodak iz slobodnog udarca i vratio stvari na početak, no samo četiri minute nakon toga domaći navijači ponovno su dobili razlog za slavlje. Maxi Moralez je pronašao Denisa, a ovaj vratio rezultatsku prednost na stranu Atalante.

U 67. minuti Denis je zabio i svoj drugi pogodak na današnjem susretu, nakon što je realizirao najstrožu kaznu, upravo u trenucima kad se Inter ponovno napadački probudio. No, gosti su sad bili pred teškim zadatkom.

Tračak nade Interu donio je Palacio u 84. minuti, nakon što je u mrežu pospremio loptu koju je dobio od Waltera Gargana, a dodatni poticaj momčadi u kojoj je nastup upisao i Marko Livaja ulaskom u 79. minuti bilo je i isključenje Parre početkom sudačke nadoknade.

Sve to ipak nije pomoglo, Atalanta je proslavila novu prvenstvenu pobjedu i došla na šesto mjesto Serije A. S druge strane, nalet Nerazzurra je zaustavljen, a zaostatak za Juventusom ponovno povećan.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 15:42
    U svakom slučaju, većina vas nezna da Interovi navijači više cijene utakmice s Atalantom i Udineseom nego ove s Milanom i Juvetom iako su ova zadnja dva puno jači klubovi, ali ugl. čudi me što nije bilo većih nereda i baklji, a što se tiče utakmice Inter nema nijednog stopera na raspolganju kad su... [više na forumu]
  • soecc12.11.2012. u 11:06
    Slušaj dečko, nemoj me potcjenjivat, jako dobro znam pravila nogometa, pogotovo ofsajda, sigurno bolje od tebe. Nisam spominjao drugi gol koji je čist, nego treći. Čovjek koji je srušen, kad je lopta prema njemu upućena, bio je u ofsajdu, pogledaj snimku. Nakon toga je ušao u kazneni, gdje je... [više na forumu]
    soecc
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 10:33
    ako misliš na gol iz ofsajda treći ne može bit nikako jer je treći gol bia iz penala, a kod drugog gola nema govora o ofsajdu jer su takva pravila nogometa, Denis je bia u ofsajdu kad je lopta išla Moralesu, al kad ju je on uputia prema njemu tad nije bia u ofsajdu i gol je regularan, prouči malo... [više na forumu]
  • soecc12.11.2012. u 09:40
    Izgleda već simptomatično da protiv Intera priznaju golove nakon ofsajda (treći gol Atalante), a i penal je odglumljen. Bez obzira na to, Inter nije zaslužio pobjedu, u obrani su bili katastrofa, vidi se da fale Samuel i Rana.
    soecc
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 23:50
    E moj intere, pa kad si me već prošli vikend bacio u očaj na Juventus areni, sada si morao i na kladionici. :( Forza napeto prvenstvo, forza Juventus