Ante Zovko • nedjelja, 11.11.2012.

Iako je ostavio nešto bolji dojam u derbiju 11. kola Premier lige, Chelsea se morao zadovoljiti bodom protiv Liverpoola u ne posebno kvalitetnom derbiju u kojem je, izgleda, teže stradao John Terry. West Ham odnio je cijeli plijen iz Newcastlea.

Teška ozljeda kapetana Chelseaja Johna Terryja kao da je najvažnija vijest poslije remija 1:1 Chelseaja i Liverpoola. Bivši kapetan Engleske iznesen je poslije sudara s Luisom Suarezom u prvom poluvremenu nakon što je postigao gol, a Urugvajac je u drugom dijelu Redsima donio 12. bod u 11. utakmici.

Liverpool praktički ništa nije pokazao u prvom poluvremenu, niti jedan udarac u okvir. Chelsea je dominirao i zasluženo imao vodstvo poslije 20 minuta. Vrativši se sa suspenzije na četiri utakmice zbog rasističkog vrijeđanja Antona Ferdinanda, Terry je iskoristio da ga nitko ne čuva tijekom kornera i glavom donio vodstvo svojoj momčadi.

Kapetan se opet našao u središtu pozornosti u 35. minuti, zbog situacije koja bi ga dugo udaljiti s terena. U sudaru sa Suarezom zaradio je, čini se, tešku ozljedu koljena. Dok je bio iznošen s terena, bilo je vidljivo da je u velikim bolovima.

Mata u posljednjim trenucima prvog dijela propušta veliku priliku zahvativši loše loptu poslije odličnog prodora, a Torres ne uspijeva zabiti svoj prvi gol bivšoj momčadi u 57. minuti. Jones sjajno brani, a Mata i Mikel ne uspijevaju zabiti odbijenu loptu koja je malo skakutala po kaznenom prostoru.

Da Liverpool ne padne bez iaspaljena metka, pobrinuo se Suarez. Njegova je momčad podigla tempo u drugom dijelu drugog poluvremena i u 73. nagrađena je za to kornerom koji Carragher na prvoj stativi prebacuje na drugu, a Urugvajac iz blizine glavom postavlja 1:1.

Umalo je Chelsea ostao bez svega. Enrique je asistirao Suarezu koji izbjegava ofsajd-zamku i kreće sam na Čecha. Vratar izlazi izvan svojih granica i uspijeva izbiti ispred napadača koji ga je pokušao nadmudriti. Sterling, Suarez i Enrique potom su sjajno iskombinirali priliku, da bi Španjolcu Čech uspio obraniti "boksanjem" na bližoj stativi.

Bivši kapetan opet srušio Newcastle

Bivši kapetan Newcastlea, a današnji West Hama, Kevin Nolan, donio je pobjedu Londončanima na St. James' Parku. Pogodio je sedam minuta prije završetka poluvremena iz blizine, što mu je treći gol u trećem međusobnom ogledu sa svojom bivšom momčadi.

Dok je West Ham zauzeo šestu poziciju, Newcastle je razočarao svoje navijače mlakom predstavom u kojoj nije mogao ništa posebno iskombinirati u napadu. najbliže izjednačenju bio je Demba Ba, kojem je udarac glavom s linije iščupao Jussi Jaaskelainen.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 20:07
    Cheslea u početku pobjeđivoa a sad se vidi sva njihova slabost u napadu su pre loši nemaju napadača a od torresa više nema kruha složio bi se s pleniglacial vezni red pre loš uopće nema kreativca
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 14:08
    mikel i tores preloši.....ne znam koliko ih još sezona misle trpiti, dok ne shvate da su to igrači za Reading, Wigan ili WBA, a ne za klub koji se bori za naslov prvaka!
  • gerrard12.11.2012. u 00:01
    ako trener očekuje od njega da svaku lotpu igra prvm do sebe, ili nazad..a da u defenzivi nemora nešt posebno napravit mislim,nemra n prema naprijed nešt posebno digrat, al onda mora trčat i uzimat lopte ko neki pravi zadnji vezni, a ne tak nezainteresirano(takav je moj dojam)
    gerrard
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 21:37
    torres je ove sezone solidan, ali ipak na jednoj razini ispod tria mata-oscar-hazard...ako chelsea misli dominirati engleskim i europskim nogometom treba im napadac koji ne da ce biti na razini ove trojice, nego klasa iznad...ako vec ne mogu falcaa dovest onda mislim da bi i cavani bio odlican...a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 20:22
    Chelsea mora nabaviti napadača,tipa Falcao ili neće moći pratiti Man Utd. i Man City..