Jelavić zaokružio Evertonov preokret, Arsenal vodio 2:0 pa jedva spasio bod

Ante Zovko • subota, 10.11.2012.

Pogodak Nikice Jelavića osigurao je Evertonu povratak na četvrto mjesto Premier lige u 11. kolu nakon pobjede 2:1 protiv Sunderlanda. Na Emiratesu Arsenal je opet ispustio bodove. Fulham je okrenuo 0:2, ali se na kraju morao zadovoljiti bodom.

Marouane Fellaini golom i asistencijom obilježio je pobjedu Evertona 2:1 protiv Sunderlanda, dok je Nikica Jelavić zabio drugi gol Toffeesa za preokret u tri minute drugog dijela.

Na Goodison Parku utakmica je otvorena beskompromisnim napadima s obje strane u prvih 15-ak minuta, a nakon kraćeg zatišja, nastavljeno je u sličnom stilu, s tim da je Everton bio bliži vodstvu. Međutim, domaćin se našao u zaostatku u najgorem trenutku, u završnici poluvremena.

Jelavić poslije kornera izbija samo do Gardnera, ovaj visokom loptom vraća u šesnaesterac. Johnson koristi zbunjenost domaće obrane i zabija za 0:1.

Moyes je čekao pola sata u drugom dijelu da baci sve karte na napad i kocka se isplatila. Fellaini u 76. puca kroz šumu nogu s ruba šesnaesterca i pogađa u kut. Mignolet nije ni stigao vidjeti loptu. Belgijac u 79. lijepo petom asistira Jelaviću koji ljevicom postavlja 2:1.

Arsenal je drugi put ovog tjedna ispustio vodstvo 2:0 i ostao s bodom u rukama. Poslije 2:2 u Gelsenkirchenu u Ligi prvaka, Fulham je odnio bod nakon što je preokrenuo na 3:3. Dvostruki strijelac Giroud donio je izjednačenje Topnicima.

Za manje od pola sata Arsenal je već imao veliku prednost s kojom je mogao razmišljati o zadavanju konačnog udarca, ali je sve prosuo već do poluvremena. Dva udarca u okvir urodila su dvama golovima.

Giroud snažnim udarcem glavom poslije kornera zabija za 1:0 u 11. minuti, a Podolski u 23. s lakoćom uvodstručuje prednost u 23., netom nakon što je Richardson odšepao s terena.

Arsenalova obrana ona je pokazala dobro poznato drugo lice. Berbatov "kopira" Girouda u 29. minuti, slabo čuvan od strane domaćih braniča, a u 40. Bugarin vuče kontru i asistira povratnom loptom Kačanikliću. 2:2.

Iako je Arsenal pritisnuo početkom drugog dijela, morao je prvi po loptu u mrežu. Arteta kasni i ruši Ruiza u kaznenom prostoru. Berbatov donosi gostima potpuni preokret u 67. minuti. No, slavlje je trajalo svega dvije minute. Walcott ubacuje Giroudu, a Francuz drugim golom izjednačuje na 3:3.

Arteta je u posljednjim trenucima susreta podcrtao status tragičara. Schwarzer mu je obranio jedanaesterac koji bi Arsenalu donio šestu poziciju, jednu više od Tottenhama koji na ovaj način ostaje ondje.

West Bromwich Albion prvom je gostujućom pobjedom ove sezone, 2:1 u Wiganu, zauzeo petu poziciju. Na ruke gostima išli su pogodak glavom Morrisona iz blizine i autogol Caldwella. Kone je smanjio, ali Wigan se nije uspio vratiti pa nastavlja živjeti u neizvjesnosti.

Charlie Adam iskoristio je pogrešku Traorea i donio Stoke Cityju drugu prvenstvenu pobjedu, ostavivši Queens Park Rangerse i dalje bez ijedne. Utjeha im je bila tek da su dominirali većim dijelo susreta, kao u pršolom kolu.

Pogotkom zamjene Nathana Dyera Swansea je uzeo bod u Southamptonu. Schneiderlin postigao je gol za vodstvo domaćih 25 minuta prije kraja glavom, da bi Dyer iskoristio loše dodavanje pričuvnog vratara Gazzanige i mirno pospremio loptu u mrežu.

Reading se ni pobjedom nije mogao pomaknuti iz opasne zone, a u njoj ostaje nakon što je opet ostao bez prvog slavlja sezone. Na svom Madejskom odigrao je tek 0:0 s Norwichom koji je pao s 14. na 15. mjesto s pet bodova iznad posljednje trojke.

• Obrisan korisnik11.11.2012. u 02:39
    Dogodi se jedanput u desetljeću ;). Ali zaozbiljno, 8 godina, nula titula. Epic fail.
  • cameosis10.11.2012. u 21:06
    rezultat wba će radovati ivaniševića. ;)
    cameosis
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 21:02
    Bravo Nikica-otok mu je pun pogodak
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 18:25
    A o L'arseu ne treba ni trošiti riječi. Da se u klubu dobro radi ne bi im bježali najbolji igrači niti bi svake sezone rezultatski tonuli sve dublje. Još malo pa sudbina Liverpoola.
    Ovaj WBA I Everton bi mogli dobro pomrsiti račune "velikima".