2. HNL, 13. kolo, 10.11.2012.
Šibenik
Šibenik 2:1 Rudeš
Rudeš

Šibenčanima se osmjehnula sreća: golovi u posljednjim trenucima prvog i drugog poluvremena za pobjedu

Ivana Jurica • subota, 10.11.2012.

U pretposljednjem domaćem susretu u jesenskom dijelu sezone, protiv Rudeša, nogometaši Šibenika upisali su pobjedu od 2:1. I sreća se u ovoj utakmici, u kojoj nisu bili na razini dosadašnjih igara, Šibenčanima osmjehnula. Pogotke su zabijali u posljednjoj minuti prvog poluvremena (Fuštin), odnosno u posljednjoj minuti drugog poluvremena/utakmice (Mišlov). Rudeš je do izjednačenja stigao u 59. minuti golom Babića, a gosti su od 87. minute igrali s igračem manje, crveni karton dobio je Kešinović.

Šibenik – Rudeš 2:1 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 300

Sudac: Denis Rajković – Slavonski Brod

Strijelci: Fuštin 45', Mišlov 90' – Babić 59'

Crveni karton: Kešinović 87' – drugi žuti

Žuti kartoni: Tomić 40', Čuljak 43' – Babić 39', Kešinović 46'

Šibenik: Škorić, Blaić, Tomić, Ćaleta-Car, Čuljak, G. Živković, Marina (od 86. A. Živković), Mišlov, Fuštin (od 56. Anić), Slavica (od 63. Pešić), Tepurić. Trener: Goran Tomić.

Rudeš: Zelenika, Eterović, Pažin (od 57. Herek), Babić, Bodrušić, Kešinović, Baltić (od 46. Gudelj), Galić, Jelić, Belak, Ćubel (od 75. Lozo). Trener: Srećko Lušić.

Rudeš je na Šubićevac stigao nakon tri uzastopne pobjede, a Narančasti su u susret ušli poslije dva remija, odnosno četiri utakmice bez poraza. U četvrtoj minuti utakmice dobro su kombinirali Mišlov, Tepurić i Marina koji je i ubacio s desne strane, ali na drugoj stativi nisu stigli ni Tepurić ni Fuštin. Tri minute kasnije Čuljak je prvo na svojoj polovici zaustavio napad gostiju, dugo je vukao loptu, pa zatim centrirao s lijeve strane, precizno je pronašao Mišlova, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

Goran Tomić, trener Šibenika: "Uvijek neke šokantne utakmice s nama. Nismo igrali dobro, nisam zadovoljan, moram to reći. Vidi se da je došao kraj sezone, da su igrači ispuhani. Imamo pretanak i premalen kadar da bi nešto zarotirali, ti igrači koji igraju oni vuku svaku utakmicu 90 minuta. Jednostavno, pretanki smo u kadru da bi mogli osvježiti ekipu. To se danas vidjelo, koga god da stavim, tko god je igrao od početka nije bilo dobro. Nedostajalo je tečnosti u igru, nedostajalo je agresivnosti koju mi imamo. Ovi momci treniraju već četiri mjeseca u stvarno teškim uvjetima. Točno je danas bilo vidljivo da nam je nedostajalo raspoloženih pojedinaca."

Srećko Lušić, trener Rudeša: "Nismo smjeli dopustiti ni prvi ni drugi zgoditak, to je splet okolnosti, nesretnih slučajeva. Kod prvog gola odbijena lopta, kod drugog već je bio i pritisak. Ali bih rekao da smo dobili isključenje koje nije bilo. Imali smo i stativu kod 1:1, ali mislim da je presudilo isključenje Kešinovića koji je izbio čistu loptu i dobio zbog toga karton. Čestitao bih Šibeniku na pobjedi. Danas je pobijedio sretniji i želim Šibeniku dobre rezultate i u narednom razdoblju."

Luka Fuštin, igrač Šibenika: "Utakmica je bila stvarno teška. Loše smo ušli u utakmicu, loše smo odigrali i mi smo toga svjesni. Ali bilježe se tri boda i to nam je najvažnije."

I u 10. minuti prijetili su domaćini: slobodan udarac Grge Živković vratar Zelenika odbio je korner, a čuvar gostujuće mreže, dobro je reagirao i u nastavku akcije kad je Čuljak pucao s desne strane. Moglo je biti i opasnije odmah potom kad se Slavica varkom oslobodio čuvara, ali dok se namjestio na udarac u blok su mu stigli braniči gostiju i prilika je propala. Gosti se prvi put javljaju u 15. minuti, pokušao je Belak, snažno, ali i neprecizno. 12 minuta čekalo se do nove opasnosti, i ovog puta pred gostujućim golom: Fuštin je s desne strane šutirao, na drugoj stativi uklizava Tepurić, malo kasni.

Blaićev ubačaj Tepurić, nešto kasnije, nije uspio iz prve, u teškoj poziciji bolje iskoristiti. Sedam minuta prije odlaska na odmor i najbolja prilika domaćih: opet je ubacio Blaić, Marina nije uspio dobro loptu zahvatiti glavom, stigla je lopta do Mišlova, ali on je ne uspijeva iz blizine proslijediti u mrežu. Gosti, koji su se organizirano branili i rijetko prijetili, zapucali su prema domaćem golu u 44. minuti, pokušao je Jelić, preslab udarac, tek za statistiku. A onda su Narančasti, neposredno pred odlazak na odmor poveli: pucao je s lijeve strane Slavica, lopta je dirala jednog braniča gostiju, usporila, na pravom se mjestu našao Fuštin, brži je i spretniji od gostujućeg vratara, zabija svoj prvi seniorski gol u šibenskom dresu za vodstvo od 1:0.

I u nastavku su prvi zaprijetili domaćini: Čuljak je izveo prekid, Fuštinu je udarac blokiran, pokušao je i G. Živković, pored gola. Nekoliko minuta kasnije Mišlov ubacuje prizemnu loptu s desne strane, Tepurić kasni na drugoj stativi. U 59. minuti izjednačenje: poslije ubačaja Gudelja s desne strane Blaić je izbio loptu iz svog kaznenog prostora, dočekao ju je Babić koji zaista lijepim pogotkom svojoj momčadi donosi izjednačenje. Osokolilo je to goste koji prijeti i preko Belaka, preko gola, ali i nešto kasnije kad udarac jednog gostujućeg igrača Škorić skreće u korner.

Igrala se 67. minuta kad su gosti preko Jelića mogli i do vodstva, ali udarac iskosa s lijeve strane završio je na suprotnoj stativi. Posjed lopte ponovno je na strani domaćina, a u 81. minuti, poslije ubačaja Mišlova, jedan je gostujući branič odlično blokirao udarac Pešića. Narančasti su sve karte bacili na napad: poslije još jednog centaršuta Pešić je ostavio loptu za Mišlovu, ali domaći veznjak niti ovog puta nije uspio pogoditi mrežu gostiju. Hvatali su se domaćini za glavu, a sreća im se osmjehnula i u 90. minuti kad je Mišlov iz teške pozicije pogodio mrežu i donio pobjedu svojoj momčadi.

Nakon što je u prvom kolu ove sezone, 18. kolovoza na gostovanju kod Radnika, debitirao u seniorskoj momčadi Šibenika, a potom upisao i još ponešto minuta na gostovanjima, 16-godišnji Duje Ćaleta-Car protiv Rudeša je upisao i prve minute na Šubićevcu u službenoj utakmici. Od prve minute zaigrao je na stoperskoj poziciji, uz Petra Tomića, ostavivši odličan dojam. Istaknuo je to nakon utakmice i trener Tomić: "Apsolutno je opravdao povjerenje. Uz Tomića, rekao bih čak da je bio igrač utakmice. Duje je odigrao fenomenalno, pogotovo jer ima 16 i pol godina. Pokazao je zrelost i sigurno da je pred njim velika budućnost."