Igor Šestak • subota, 10.11.2012.

Nogometaši Bayerna stigli su do svoje desete bundesligaške pobjede. U utakmici 11. kola ugostili su Eintracht i slavili s 2:0. Tri boda osvojili su i aktualni prvaci na gostovanju kod Augsburga, a dvostruki strijelac bio je Lewandowski. HSV je osvojio bod kod Freiburga, Schalke je potjeru za Bayernom nastavio preokretom protiv Werdera, a Fortuna i Hoffenheim su remizirali 1:1. Subota nije bila hrvatski dan u Bundesligi. U akciji su bili klubovi čak šest hrvatskih nogometaša, ali nastup je upisao tek Milan Badelj.

Nakon sjajne predstave u Ligi prvaka u srijedu i pobjede nad francuskim Lilleom s visokih 6:1, Bayern se vratio domaćim obavezama. Na Allianz Arenu stigao je Eintracht iz Frankfurta, trećeplasirana momčad lige i najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva.

Hrvatski napadač, Mario Mandžukić, u srijedu nije igrao zbog bolesti, a njegov izostanak sjajno je nadomjestio Pizarro i zabio tri pogotka. Peruanac je za nagradu dobio priliku i u prvenstvu, iza njegovih leđa igrali su Robben, Kroos i Ribery, a Mandžukić je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Momčadi u prvom poluvremenu nisu pokazale mnogo. Za Bayern su dobre šanse imali Robben u devetoj i Ribery u 26. minuti, dok su gosti zaprijetili u 18. minuti preko Oczipke. U 32. minuti Bavarcima se ozlijedio Boateng pa je Heynckes uveo Van Buytena. Kad se već činilo da će prvo poluvrijeme završiti početnim rezultatom, Bayern je poveo. Alaba je uposlio Javija Martineza, a Španjolac pronašao Riberyja, koji je pogodio mrežu gostujućeg vratara Trappa.

U 50. minuti Bavarce je pomazila sreća. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom je pucao Anderson, a njegov je udarac odsjeo na gredi. Bayern je mogao do drugog pogotka u 56. minuti, ali Kroos i Ribery nisu uspjeli iskoristiti dobru situaciju. Gostujućem vrataru udarcima glavom prijetili su Martinez u 65. i Van Buyten u 68. minuti, ali rezultat se nije mijenjao. Bavarci su do drugog pogotka konačno stigli u 77. minuti. Demidov je u kaznenom prostoru srušio Schweinsteigera, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je David Alaba.

Bayern je tako bez velike igre i bez puno muke stigao do desete pobjede u 11. kola te zadržao sedam bodova prednosti pred prvim pratiteljem.

Aktualni prvaci gostovali su kod posljednjeplasiranog Augsburga, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić još je jednom utakmicu proveo na klupi. U napadu Borussije zaigrao je Lewandowski, a u ofenzivnom dijelu veznog reda utakmicu su počeli Reus, Götze i Großkreutz.

Nakon nekoliko početnih prijetnji na obje strane, Borussija je povela u devetoj minuti. Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Marco Reus i fantastičnim udarcem pogodio suprotni kut domaćeg vratara Jentzscha za svoj peti pogodak sezone. Do kraja prvog poluvremena bolje je prilike imao Augsburg. Gosti su imali dosta sreće kod prilika Oehrla u 18. i 35. minuti, a u 44. se kod udarca Baiera iskazao vratar Weidenfeller.

Šest minuta igre u nastavku bilo je potrebno Borussiji za povećanje vodstva, a strijelac je bio Lewandowski. Poljaku je za četvrti gol sezone asistirao Götze. U 61. minuti iz daljine je prema Weidenfelleru pucao Ottl lopta se odbila do Musone, koji je iz blizine uspio pogoditi tek vratnicu. Borussia je spremno kaznila i ovaj promašaj Augsburga. U 70. minuti Lewandowski je dodavanjem tražio Reusa, obrana domaćih loše je reagirala, a Reus je idealno poslužio Poljaka za njegov drugi gol na utakmici.

Augsburg je do počasnog pogotka stigao u 82. minuti. S lijeve strane je ubacio Ostrzolek, a glavom je sami kut Weidenfellerovog gola pogodio Sascha Mölders. Do kraja utakmice nije bilo golova pa je Borussia upisala svoju petu pobjedu u prvenstvu i barem privremeno preuzela četvrtu poziciju. No, zaostatak za Bavarcima ostao je velikih 11 bodova.

U Freiburgu su snage odmjerili istoimeni domaćin i HSV iz Hamburga, a dvoboj je završio bez golova. Za HSV je svih 90 minuta odigrao Milan Badelj i u 54. minuti zaradio svoj četvrti žuti karton u sezoni. Ivo Iličević nije bio među 18 prijavljenih igrača, dok je na klupi domaćih svih 90 minuta prosjedio Ivan Santini.

U prvih 45 minuta HSV je imao bolje prilike, ali je u 35. minuti ostao s igračem manje. Toliko je bilo dovoljno Paulu Scharneru da zaradi dva žuta kartona i put u svlačionicu. Niti u nastavku momčadi nisu pronašle put do mreže. HSV se organizirano branio s desetoricom pa Freiburg igračku prednost nije uspio konkretizirati. Najbliže pogotku domaćini su došli u 86. minuti kada je Rosenthal pogodio stativu.

Schalke je na svom stadionu ugostio Werder i opasno zaprijetio prilikom Huntelaara već u prvoj minuti. Momčad koja je u utorak u Ligi prvaka remizirala s Arsenalom dominirala je protiv gostiju iz Bremena, ali prvi gol na utakmici pao je u njihovu mrežu u 16. minuti. Igrači Schalkea loše su reagirali prilikom izvođenja auta na svojoj polovici. Junuzović je uposlio Hunta, koji ljevicom pogađa mrežu Unnerstalla. U 29. minuti Werder je umalo povećao vodstvo kada je Sokratis pogodio okvir gola, ali na poluvrijeme je odnio pogodak prednosti.

Nakon 15. minuta nastavka domaćini su izjednačili. Fuchs je izveo slobodni udarac, a u skoku pred golom Werdera najbolje se snašao Neustädter i pogodio za 1:1. Izjednačenje je potrajalo devet minuta, a onda je Schalke golom Draxlera stigao do potpunog preokreta. 19- godišnji Nijemac u igru je ušao na poluvremenu, a svoj drugi prvenstveni gol sezone zabio je na asistenciju Jonesa. U posljednjih 20 minuta mreže su mirovale, a Schalke je ovom pobjedom nastavio potjeru za vodećim Bayernom. Porazom Eintrachta ostao je sam na drugom mjestu, a zaostatak iznosi sedam bodova.

Fortuna iz Düsseldorfa i Hoffenheim odigrali su 1:1, a tim remijem domaći su prekinuli negativan niz od četiri poraza. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u 4. minuti domaćine je u vodstvo doveo Kruse udarcem glavom nakon slobodnog udarca, a izjednačenje je donio Joselu u 39. minuti, također udarcem glavom, nakon centaršuta Becka. U 51. minuti svoj drugi žuti karton zaradio je Compper, ali Fortuna brojčanu nadmoć nije uspjela pretočiti u pobjedu. Čak su bliže pobjedi bili gosti jer je u 60. minuti drugi pogodak Joselua spriječila vratnica. Hrvat Ivan Paurević odgledao je utakmicu s Fortunine klupe te još uvijek čeka svoj prvi nastup u Bundesligi.

• Obrisan korisnik10.11.2012. u 21:25
    @idukar17 - istina, čim vidim 30 bodova, +28 golova i roter ekipe već me zastraše :)
  • cameosis10.11.2012. u 21:08
    nije demidov srušio schweinsteigera, nego je lik simulirao i sudac im je poklonio penal koji je riješio utakmicu, pišite realno.