Stuttgart protiv Hannovera do 57. minute vodio 2:0, pa u idućih 16 primio čak četiri pogotka

Igor Šestak • nedjelja, 11.11.2012.

Fantastičan preokret napravili su u utakmici 11. kola nogometaši Hannovera. Na gostovanju kod Stuttgarta do 57. su minute gubili s 2:0, a onda u samo 16 minuta zabili četiri pogotka i došli do svoje pete ovosezonske pobjede. Uzbudljivo je bilo i u Fürthu, gdje je domaći Greuther dva puta vodio pa izgubio utakmicu s 4:2 nakon što je gotovo 80 minuta igrao s igračem manje.

Stuttgart je u posljednjih pet kola upisao tri pobjede i dva remija te pobjegao iz donjeg dijela ljestvice. U 11. kolu u goste mu je stigao Hannover, a igrači Bruna Labbadije bili su na odličnom putu prema novoj pobjedi. U prvom poluvremenu su došli do vodstva 2:0 i uspješno ga čuvali do 57. minute. Tada su neobjašnjivo pali, u 16 minuta primili čak četiri pogotka i ostali praznih ruku. Ova utakmica ostat će upamćena i po tome što je prva ove sezone na kojoj su dosuđena tri kaznena udarca.

Gostujućeg vratara prvi je u 15. minuti testirao Holzhauser, ali je Zieler obranio. Minutu kasnije prijetili su Harnik i Boka, u 19. minuti Ibišević, a domaći su napokon poveli u 21. minuti. Holzhauser je centrirao s desne strane, a sasvim sam je na drugoj vratnici ostao Gentner i nogom plasirao loptu pored Zielera.

U 17. minuti sveprisutni Holzhauser je umalo poklonio pogodak gostima. Pogriješio je u dodavanju na svojoj polovici, Mame Diouf se sjurio prema Ulreichu i pogodio stativu. Strijelac prvog pogotka u 37. je minuti izborio kazneni udarac. Srušio ga je Huszti, a siguran izvođač bio je Ibišević za svoj šesti prvenstveni pogodak ove sezone.

Stuttgart je vodstvo čuvao do 57. minute, kada je zaostatak Hannovera smanjio Sobiech. Samo osam minuta kasnije gosti su došli do izjednačenja. Akcija Dioufa završila je igranjem rukom Tascija, a s bijele točke precizan je bio Schlaudraff. Domaći igrači izgledali su kao da ne znaju što ih je snašlo, a samo 11 minuta nakon gola Sobiecha našli su se u zaostatku.

Diouf je krenuo prema domaćem vrataru Ulreichu, pokušao ga zaobići, ali nije to izveo posebno dobro. No, na sreću Hannovera, lopta se odbila do Abdellaouea koji se dobro snašao i pogodio za 3:2. Ni tu nije stao neobjašnjiv pad u igri Stuttgarta. U 73. minuti Boka je neoprezno startao na Stindla u vlastitom šesnaestercu, a sudac utakmice dosudio je još jedan kazneni udarac za goste. Izvođenja se ovaj put prihvatio Abdellaoue i pogodio za 4:2 iako se Ulreich bacio u pravu stranu.

Nakon četvrtog primljenog pogotka domaća se obrana stabilizirala, a pokušao je Stuttgart napraviti nešto i u napadu. Ipak, svi su pokušaji bili bezuspješni pa su se nakon susreta veselili nogometaši Hannovera. Stuttgart je ostao na 13 osvojenih bodova, a Hannover je došao do 17 bodova te se po učinku izjednačio s Mainzom.

Borussia Mönchengladbach gostovala je kod Greuther Fürtha i slavila s 3:2 nakon što je gotovo 80 minuta igrala s igračem više. Domaći su dva puta vodili, ali su primili čak tri pogotka glavom te jedan iz kaznenog udarca i upisali svoj šesti prvenstveni poraz.

Domaćini su u početnim minutama stvorili nekoliko dobrih prilika, a poveli su u desetoj minuti iz kaznenog udarca. Šveđanin Wendt srušio je Asamoaha, a strijelac je bio Nehrig. Samo dvije minute kasnije Greuther Fürth ostao je s desetoricom. Kleine je kao posljednji čovjek obrane na rubu kaznenog prostora srušio Hermanna, a sudac Gagelmann bio je nemilosrdan i pokazao mu crveni karton. Iz slobodnog udarca pucao je Arango, ali je Grün obranio.

Gosti su igrača više uspjeli iskoristiti u 22. minuti. Hermann je prihvatio dobro dodavanje u prostor, s desne strane ubacio pred domaća vrata, a golom glavom se za skrivljeni kazneni udarac iskupio Wendt. Borussia je nakon izjednačenja dominirala, ali domaćini su ih šokirali kontranapadom u 43. minuti. Asamoah je sjajno proigrao Priba koji je primio loptu prsima pa s lijeve strane pogodio suprotni kut gostujućih vrata.

Greuther Fürth je otvorio nastavak s nekoliko dobrih napada, ali u 51. minuti gosti su izjednačili. Udarac iz kuta izveo je Nordtveit, Hanke na prvoj vratnici skrenuo loptu prema vratima, a na drugoj ju je dočekao Stranzl i iz blizine glavom zabio za 2:2. Nogometaši Borussije do preokreta su došli u 57. minuti. S desne je strane idealno centrirao Rupp, a glavom je zabio Hermann.

Igrači Greuther Fürtha uložili su veliki napor kako bi došli do izjednačenja, ali nisu uspjeli. U drugoj minuti sudačke nadoknade Peković je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i zaradio drugi žuti karton, a s bijele točke je za 4:2 pogodio Marx. Borussia je proslavila četvrtu prvenstvenu pobjedu i skočila na osmo mjesto, dok je Greuther Fürth novim porazom ostao pretposljednji.