Bundesliga, 11. kolo, 11.11.2012, 15:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 3:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Igor Šestak • nedjelja, 11.11.2012.

Nogometaši Wolfsburga ugostili su u 11. kolu Bundeslige Bayer iz Leverkusena i odigrali svoju najbolju utakmicu ove sezone. Petu momčad lige ispratili su s uvjerljivih 3:1. Wolfsburg je svoja tri pogotka zabio u prve 33 minute, a gosti su počasni pogodak zabili u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Diego, a treći gol domaćih zabio je Dost. Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta, a sudjelovao je u akciji za drugi pogodak svoje momčadi.

Samo osam bodova u deset kola osvojila je aktualna momčad Wolfsburga i "proslavila" se najgorim bundesligaškim startom u klupskoj povijesti. U posljednjih pet kola doživjela je četiri poraza i tek jednu pobjedu u prvoj utakmici nakon odlaska trenera Felixa Magatha. Bayer Leverkusen u Wolfsburg je stigao s pozitivnim nizom od sedam utakmica bez poraza. Posljednju bundesligašku utakmicu izgubio još u trećem kolu od Borussije Dortmund, a od tada je upisao četiri pobjede i tri remija. Uspješan niz rezultata smjestio je Apotekare u sami vrh tablice, a pobjedom nad Wolfsburgom mogli su izbiti na treće mjesto iza Bayerna i Schalkea.

Novi trener Wolfsburga Lorenz-Günther Köstner momčad je postavio u formaciju 4-2-3-1, a na lijevoj strani veznog reda zaigrao je Ivica Olić. Najistureniji napadač bio je Nizozemac Dost, a glavni kreator Brazilac Diego. Srđan Lakić nije bio među 18 prijavljenih igrača. Gostujući trenerski dvojac, Sami Hyypiä i Sascha Lewandowski, za ovaj dvoboj nije mogao računati na Kadleca, Rolfesa, Schwaaba i Lena, a napad su predvodili Schürrle, Castro i Kießling.

Prošle su samo tri minute igre, a Wolfsburg je poveo. Wollscheid je srušio Diega, a Brazilac je sam izveo slobodni udarac s nešto više od 20 metara i pogodio lijevi gornji kut nemoćnog Rensinga. Malo je falilo gostima da na isti način uzvrate pet minuta kasnije. Schürrle je pucao, a Benaglio sjajno obranio.

Brazilcu Diegu gol u četvrtoj minuti bio je drugi u sezoni, a do trećeg je stigao 12 minuta kasnije. Akciju je s lijeve strane pokrenuo Olić, pred protivničkim golom uposlio Dosta, a Nizozemac asistirao Diegu za 2:0. Apotekari su u 22. minuti zaprijetili preko Kießlinga, a 11 minuta kasnije domaćini su došli i do trećeg pogotka. S lijeve strane ubacio je Schäfer, a pred golom Rensinga sam je ostao Dost i zabio svoj četvrti ovosezonski pogodak. Šokirani gosti nisu uspjeli uzvratiti i na odmor su otišli s tri pogotka zaostatka.

Gosti su već na poluvremenu napravili dvije izmjene, ali ni to im nije pomoglo. U drugom poluvremenu utakmica nije bila uzbudljiva kao u prvom. Domaćini su nastojali umrtviti igru i sačuvati svoju veliku prednost, a u napadu su uglavnom pokušavali kroz kontranapade. U 49. minuti zaprijetio je Olić, ali bez uspjeha. U 54. minuti vlastitom je vrataru probleme stvorio Wolfsburgov stoper Kjaer, ali je Benaglio obranio loptu koja se neugodno odbila od Danca.

U 65. minuti još je jedan pokušaj iz slobodnog udarca imao Diego, ali ovaj put je bio malo neprecizan. Wolfsburg je imao nekoliko obećavajućih kontranapada, vrlo aktivan bio je i Olić, ali do četvrtog pogotka domaćini ipak nisu došli. Gosti su pak bili prilično nemoćni, ali su u 90. minuti preko Kießlinga postigli počasni pogodak.

Ovaj rezultat nije donio pomake na tablici. Bayer je ostao iza Eintrachta i Borussije, koja ga je prestigla subotnjom pobjedom, a Wolfsburg je ostao na opasnom 16. mjestu. Ipak, izjednačio se po bodovnom učinku s Fortunom i Nürnbergom, a znatno bliže mu je i sredina tablice. U idućem kolu Wolfsburg će gostovati kod Hoffenheima, a Bayer očekuje derbi sa Schalkeom.

• Obrisan korisnik11.11.2012. u 22:24
    Proigrao Wolfsburg čim je onaj luđak Magath otišao...
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 18:17
    Razlika od 3 boda za 7 - 16 mjesta, ima Wolfsburg mjesta za napredak, nadamo se Olićevim golovima