Junak
Junak 2:2(1:1) Jaska Vinogradar

Junak prekinuo niz poraza, ali i dalje bez punog plijena

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 10.11.2012.

Junak je uspio prekinuti crni niz od tri poraza, no pobjedi se ipak nije radovao s obzirom na to da je utakmica završena rezultatom 2:2. Vinogradar je većim dijelom susreta bio opasniji po gol, dobro su gosti kombinirali po bokovima, dva puta imali i vodstvo, a na kraju su s bodom čak mogli biti i zadovoljni.

Junak - Vinogradar 2:2 (1:1)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 300

Suci: Knez, Čavlina, Gulan (svi Zagreb)

Strijelci: 0:1 Tokić 6', 1:1 Matas 19', 1:2 Tokić 70' (11m), 2:2 Kozina 82'

Junak: Runje, Grubić, Medvid, Ljubas (od 57. Samardžić), Mandac, Matić, Balić (od 80. Mastelić), Matas, Maretić (od 61. Kozina), Petričić, Tadić.
Trener: Dean Računica

Vinogradar: Kahlina, Vukić, Povrženić (od 73. Petričević), Palčić, Čičak, Štefančić (od 62. Ristovski), Medven (od 85. Bucković), Gavarić, Dučkić, Kahrimanović, Tokić.
Trener: Damir Mužek

Junak je Vinogradara dočekao s nadom da će nakon međusobnog susreta ponovno vratiti "mir u kuću", no planirana pobjeda je izostala, što je još više probudilo ionako duboku krizu u klubu. Za razliku od bodova, brige ima na pretek u redovima Plavih pred nastavak sezone.

Po već ustaljenom običaju Junak je nakon svega dvije minute igre bio u prilici doći u vodstvo, ali za malo je zakasnio Tadić na odličan ubačaj Medvida s lijeve strane, dok su gosti, također sukladno "tradiciji", svoj prvi opasniji izlet na sinjsku polovicu okrunili golom. Nakon poduže akcije u šestoj minuti lopta je došla do usamljenog Tokića koji rutinirano zabija za vodstvo svoje momčadi.

Izjave trenera:

Dean Računica, trener Junaka: "Nadali smo se da bi nam današnja utakmica mogla vratiti bar malo mira uoči nastavka sezone, ali na kraju je ispalo tako kako je ispalo. Mora se priznati da je Vinogradar bio bolji u prvom dijelu, mi smo dosta griješili u predaji lopte i tako direktno protivnike izbacivali u dobre situacije. U drugom dijelu je to bilo nešto bolje, ali generalno ovo je naša najlošija utakmica na domaćem travnjaku."

Damir Mužek, trener Vinogradara: "Pobjeda je mogla otići na obje strane i na kraju smo zadovoljni s osvojenim bodom. Imao je Junak neke prilike na samom kraju, ali zadovoljan sam jer nam je nakon poraza od Pomorca ovaj bod bio potreban za samopouzdanje. Nama sada slijede dvije teške utakmice, Šibenik i Gorica, i nadamo se da ćemo se dizati iz kola u kolo."

Veliku priliku gosti su imali i u 11. minuti. Mandac je u pokušaju čišćenja nes(p)retno uposlio gostujućeg Medvena koji vraća strijelcu Tokiću na peterac, međutim, njegov udarac završava iznad gola. Nedugo potom za Junak je pokušao i Matić, glavom nakon kornera, ali lopta je prošla tik pored vratnice.

Ipak, u 19. minuti Junak stiže do izjednačenja. Ljubas se dokopao lopte u kaznenom prostoru gostiju, poslao povratnu loptu na peterac za Maretića čiji pokušaj brani Kahlina, ali na odbiju loptu najbolje reagira Matas koji uz dosta sreće zabija za 1:1.

Do kraja prvog dijela gosti su imali inicijativu, vrlo lako su probijali nesigurnu obranu domaćih, ali izostala je konkretnija završnica pa da na odmor odu s izraženijom prednošću. Kada se sve zbroji i oduzme, s 1:1 nakon prvih 45 minuta, zadovoljniji su mogli biti Sinjani.

Gotovo pola sata igre u nastavku praktički se ništa vrijedno spomena nije događalo, a potom su gosti u svega nekoliko dodavanja potpuno izigrali Junaka, Dučkić je izašao oči u oči s Runjom koji sjajnom reakcijom spašava svoja vrata.

No, već u narednoj minuti Vinogradar je iz spornog jedanaesterca došao do novog vodstva. Dvoboj Medvida i Povrženića za "ničiju" loptu u šesnaestercu, na čuđenje svih, sudac je okarakterizirao jedanaestercem za Vinogradar kojeg je u 1:2 pretvorio Tokić. Protestirali su domaći kod glavnog suca, no povratka na staro nije bilo.

Trener Junaka Dean Računica u međuvremenu je sve karte bacio u napad, ušli su Mastelić umjesto Balića, nešto ranije Maretića je zamijenio Kozina, a upravo je potonji, osam minuta prije kraja, nakon odličnog ubačaja Matasa s desne strane, glavom pogodio za 2:2, što je značilo da će gledatelji do kraja gledati potpunu ofenzivu na gol gostiju.

Plavi su nastavili pritiskati i u narednim minutama, a prilika za pobjedu ukazala se u doslovno posljednjim sekundama utakmice kada je Medvid, s tri metra udaljenosti, neometan glavom propustio svojoj momčadi donijeti tri boda, nakon čega je vrlo loši sudac Knez označio i kraj susreta.