Primorci potopili Pomorce, Dragovoljci svladali Dugopoljce

Ivana Strahija • subota, 10.11.2012.

Druga hrvatska nogometna liga stigla je do svog 13. kola, a s četiri domaća travnjaka gosti su odnijeli bod ili više. Vodeći Solin u Žrnovnici je odigrao 1:1…

Na svom je domaćem travnjaku u Kostreni Pomorac doživio poraz od Primorca 1929. Ipak, većim je dijelom utakmice izgledalo kao da će domaćini uzeti sva tri boda, poveli su u 11. minuti pogotkom Dražena Pilčića, a mreža iza golmana Božidara Kulića mirovala je sve do 80. minute. Tada se pokazalo da je odluka trenera Davora Mladine o uvođenju Kažimira Vukčevića bila ispravna, jer je upravo taj igrač, ušao u 46. minuti, postigao pogodak za izjednačenje. Da domaćima ne ostane ni bod pobrinuo se Zoran Plazonić, koji je u samoj završnici pogodio za 1:2.

Domaćini su poraženi i u Imotskom, gdje je gostovao Radnik. Utakmica je dugo bila neriješena, tek u 73. minuti postignut je pogodak, a Petar Franjić matirao je Marka Sušca za 0:1. Imoćanima je to prvi loš rezultat nakon dva dobra kola te ostaju pri dnu tablice.

U Velikoj Gorici remi domaće Gorice i gostujućeg Lučkog, svaka je momčad dala po pogodak. Prvi su u tome uspjeli gosti, i to s 11 metara, a strijelac je bio Elvis Sarić već u osmoj minuti. Domaćima je dugo trebalo da izjednače, za nogom je to Domagoju Abramoviću pošlo tek u 69. minuti. Interesantno je spomenuti da je i Gorici i Lučkom to drugi remi u dva kola.

Remi je upisan i u Žrnovnici, u duelu Mosora i Solina. Gosti su bili favoriti, no domaćini nisu dopustili da ih to impresionira, već su u 40. minuti postigli pogodak za vodstvo, strijelac je bio Željko Sablić. Činilo se da će Solinjani doživjeti svoj drugi ovosezonski poraz, no u prvoj minuti sudačke nadoknade sudac Mario Repušić pokazao je na bijelu točku, a gosti su uspjeli izjednačiti, sigurnom realizacijom Marka Čerine.

Čak pet pogodaka vidjeli su gledatelji u Zelini, gdje je gostovao HAŠK. Četvrtfinalist Hrvatskog kupa, iako favorit, nije najbolje ušao u utakmicu i poveli su gosti, spretnim pogotkom Matije Majcenića. S 0:1 otišlo se na odmor, a u drugo poluvrijeme domaćini ulaze mnogo bolje raspoloženi i prvo poravnavaju na 1:1 pogotkom Matije Kristića, a potom Mario Brlečić donosi vodstvo u 68. minuti. Za kolegama se poveo i Vedran Mesec, koji postavlja 3:1 u 75. minuti. Gosti se međutim nisu predali već su zahvaljujući Mirnesu Gurbeti smanjili na 3:2 šest minuta pred kraj, što im nije bilo dovoljno da uspiju i izjednačiti i tako prekinuti crni niz poraza.

Pravi derbi vrha tablice odigran je na Sigetu, gdje je Hrvatski dragovoljac dočekao Dugopolje. Kao i u svakom derbiju, i u ovom su momčadi bile oprezne i čekale su protivničku pogrešku kako bi zabile gol, no on je ipak pao tek iz penala. Njega je, za 1:0, u 61. minuti realizirao Josip Marošević. Zanimljivo, domaćini su priliku s bijele točke imali i u 53. minuti, no nisu je iskoristili.

• Obrisan korisnik11.11.2012. u 10:47
    Liga je stvarno izjednačena, bilo bi dobro da šta manje klubova iz Dalmacije ispadne u 3.lige.
  • Hektor33311.11.2012. u 08:29