Premiership, 11. kolo, 10.11.2012, 18:30 h
Aston Villa 2:3 Manchester United
Manchester United

Chicharito "okrenuo" Aston Villu i Manchester Unitedu donio petu pobjedu u nizu

Josip Tolić • subota, 10.11.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 11. kola Premiershipa Manchester United je ubilježio veliku pobjedu na gostovanju kod Aston Ville. Iako su domaćini vodili 2:0, Crveni vragovi su preokrenuli utakmicu i slavili 3:2. Junak je bio Meksikanac Javier Hernández, sudionik kod sva tri pogotka gostiju.

Nakon 50-ak minuta dvoboja na Villa Parku između domaće momčadi i Manchester Uniteda činilo se kako će se pričati o trećem porazu u sezoni trenutno vodećeg sastava Premier lige, no izabranici Sira Alexa Fergusona načinili su fantastičan preokret i u preostalom vremenu došli do pobjede u posljednjem subotnjem susretu 11. kola Premiershipa zahvaljujući dvama pogocima Javiera Hernándeza.

Do pred sam kraj prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja na travnjaku, tek su domaćini u devetoj minuti stvorili gužvu pred Unitedovim golom koju je raščistio Young. Međutim, tik pred odlazak na odmor tribine su živnule. Benteke je prošao po lijevoj strani i asistirao za Weimanna koji s ruba kaznenog prostora trese mrežu De Gee.

Veliki odmor nije pomogao gostima, već nakon pet minuta drugog dijela njihove su se nevolje udvostručile. Agbonlahor je prizemnom loptom pronašao Weimanna koji iz blizine postiže svoj i Villin drugi gol.

Tada je krenuo šou Javiera Hernándeza koji je u igru ušao početkom nastavka. U 57. minuti pospremio je loptu u mrežu nakon asistencije Paula Scholesa, a samo šest minuta potom Meksikanac je prislio Vlaara da zabije autogol i vratio utakmicu na početak.

U preostalom vremenu tražio se pobjednički pogodak. Robin van Persie u razmaku od dvije minute dvaput je pogodio gredu, a Chicharito je dvije minute prije kraja iskoristio ubacivanje Nizozemca iz slobodnog udarca i glavom donio pobjedu Unitedu.

Fergusonovi izabranici tako su privremeno pobjegli na četiri boda prednosti prvom pratitelju Chelseaju na čelu ljestvice, dok je Aston Villa propustila sjajnu priliku pobjeći iz opasne zone. Ostaje na devet bodova.

• Obrisan korisnik11.11.2012. u 08:23
    Stvarno se nisam nadal bodovima nakon ocajnog prvog poluvremena,ali u drugom je to bil United kakvog bi stalno htjeli gledat!
  • pimpbeckham10.11.2012. u 21:44
    glory glory manu united
    pimpbeckham
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 21:38
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 21:31
    Kao da ih zabavlja biti u ponoru pa okretati čuda! "Ajde vi u obrani prvo napravite pizdariju; a onda ćemo mi u napadu rastaviti protivnika do kraja". Come on United!
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 21:29
    Komentator na sky sportu je rekao "never say never with manchester united" a hernandez je strašan igrač,dobro je rekao SAF da će "odjeknut" ove godine. GGMU