Drugi uzastopni poraz prvaka Europe: Kiel pao u Celju

Igor Šestak • subota, 17.11.2012.

U subotu su odigrane dvije utakmice rukometne Lige prvaka. Senzaciju su u Sloveniji priredili igrači Celja pobijedivši njemački Kiel s 31:28. U drugoj utakmici Čehovski Medvedi su s 29:22 nadigrali Ademar Leon.

Celje Pivovarna Laško - THW Kiel 31:28 (12:12)

Rukometaši Kiela doživjeli su i drugi uzastopni poraz u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Nakon što su poraženi od Veszprema 18. listopada, novi neuspjeh doživjeli su u subotu u Celju. Nije im pomoglo niti sedam golova Sigurdssona, dok je raspoložene Slovence do pobjede vodio Marguč, također sa sedam golova. Nakon pet odigranih utakmica, Kiel je na omjeru 3-2, a Celje Pivovarna Laško na 2-3.

Vladan Matič, trener Celje Pivovarne Laško: "Nisam očekivao ovaj uspjeh. Igrali smo hrabro, pametno i s malo pogrešaka. Čestitam svojim igračima jer su danas bili izvanredni. Ovo je važna pobjeda za naš klub i nadam se kako će igrači nakon nje imati više vjere u vlastite mogućnosti."

Celjani su igrali bez Žvižeja, Žurana, Potočnika i Periča, ali su odlično otvorili utakmicu i rano poveli s 3:1. Tada je seriju od 6:1 napravio Kiel i prednost od tri pogotka držao sve do 25 minute i rezultata 12:9. Završnica je ponovno pripala domaćinima koji su postigli tri uzastopna pogotka i na odmor otišli s izjednačenim rezultatom.

Domaćini su do tri pogotka prednosti došli u 36. minuti (18:15). Kiel je odgovorio s dva uzastopna gola, ali je u 39. minuti razlika vraćena na tri gola (20:17). Uporni Nijemci nisu prestali pritiskati i još su nekoliko puta došli na gol zaostatka, ali ne i do izjednačenja. U 53. minuti Celje je povelo s 27:24, a u završnici je otišlo i na plus četiri (31:27). Aktualni europski prvaci nisu se mogli vratiti u utakmicu te su upisali svoj drugi ovosezonski poraz.

Razlozi poraza leže u odličnoj utakmici domaćeg vratara Skoka koji je obranio 12 udaraca, a tri je obrane pridodao Lesjak. Omeyer i Palicka imali su lošu večer i obranili su tek šest šuteva Celjana. Marguč je tri gola zabio iz sedmeraca, a četiri iz igre. Pet golova za domaću momčad zabili su Toskić i Skube, a četiri Mlakar. Goste je sa sedam golova predvodio Sigurdsson, pet je zabio Ilić, a četiri Narcisse i Sprenger.

Reale Ademar Leon - Čehovski Medvedi 22:29 (10:12)

Španjolski Ademar Leon u prve je četiri utakmice osvojio tri boda, a u petom su mu kolu u goste stigli ruski Čehovski Medvedi s pet bodova na kontu. Rusi su slavili sa sedam golova razlike i približili se prolasku u idući krug natjecanja. Prva im je to gostujuća pobjeda ove sezone i treća ukupno.

Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 12:10 za goste, a utakmica je do 35. minute bila sasvim izjednačena. Pri vodstvu 14:13 Čehovski Medvedi su napravili seriju 8:1 i odvojili se na veliku prednost. Osam minuta prije kraja imali su velikih 27:17, ali su se u završnici ipak malo opustili i do dva boda došli rezultatom 29:22.

Najbolji strijelci gostiju bili su Garbok sa sedam golova te Dibirov i Filippov sa četiri postignuta pogotka. Domaćine je s pet golova predvodio Iosu, a po četiri su zabili Carrillo i Golubović.