Premijer: Karlovac i Dubrava velikim pobjedama ostali na vrhu, 11 uzastopnih poraza Varteksa

Ivan Dominik • nedjelja, 18.11.2012.

Premijer liga, najviši razred hrvatskog rukometa, stigla je do svog 11. kola u kojemu nije bilo većih iznenađenja. Kolo je bilo vrlo turbulentno, tri su pobjede uknjižili gosti, a četiri domaćini te su čak četiri od ukupno sedam utakmica završene sa samo golom razlike. Slavile su vodeće momčadi, Karlovac i Dubrava, dok je nevjerojatni 11. poraz zaredom u prvenstvu zabilježio Varteks Di Caprio...

Karlovac zaustavio Zamet petom uzastopnom pobjedom, Dubrava šokirala Buzet

Jedna od dvije vodeće momčadi lige, Karlovačka banka, ugostila je u najvećem derbiju kola riječki Zamet, koji ima najviši rast forme u posljednje vrijeme što potvrđuje šest uzastopnih ligaških pobjeda. Ipak, "probuđeni" Zamet Irfana Smajlagića, zaustavljen je u Gradu na četiri rijeke pobjedom domaćina od tijesnih 28:26. Karlovčani su do slavlja stigli velikim preokretom u nastavku, jer su nakon prvih pola sata gubili 14:9 od jakih Riječana. Međutim, velikom serijom od 10:5 u prvoj polovici nastavka, Karlovac je došao do izjednačenja.

Počeo je u drugom dijelu zabijati u velikim serijama, obrana je bila sjajna, dok su Zamećani strelovito počeli padati u igri tijekom drugog poluvremena, što je dovelo do njihovog potpunog sloma, a Karlovčani su to iskoristili i stigli do mirne pobjede od dva razlike. Najefikasniji kod pobjednika bio je Luka Cindrić sa šest golova, dok je jedan manje dao Borna Hadrović. Poražene Riječane predvodio je Luka Mrakovčić s osam zgoditaka, šest je dodao Marin Kružić, a njegov imenjak na vratima gostiju, Đurica skupio je 13 obrana. No, sve je to bilo nedovoljno za pozitivan ishod u Karlovcu.

Vrlo efikasno i napeto bilo je i u drugom dvoboju vodeće momčadi lige, u kojoj je Dubrava gostovala u Buzetu kod uvijek neugodnog domaćina. U dosta izjednačenom prvom dijelu Buzet je češće vodio te je na odmor odnio "zalihu" od 16:14, no, Dubrava nije popuštala, u nastavku je zaigrala još bolje te je konstantno bila na dohvatljivom deficitu ili u egalu. Premda je Buzet i kroz drugo poluvrijeme najviše vremena proveo u vodstvu, nije uspio izvući pozitivan rezultat jer je Dubravi pripala završnica te je momčad iz Zagreba naposljetku odnijela pobjedu od 34:33.

Domaći su šest minuta prije kraja imali vodstvo 31:28; ulaskom u posljednju minutu vodili su 33:32, ali su preokret u posljednjih nekoliko napada svojim pogocima režirali Ante Kaleb i strijelac pobjedničkog pogotka, Domagoj Pavlović. Kod trijumfalnih Veprova najviše su zabili spomenuti Kaleb i Antonio Kovačević, obojica po osam golova, dok je Igor Totić obranio čak 15 udaraca Buzećana. Aleks Jović je na drugoj strani imao 18 obrana, a najefikasniji su na parketu bili Marin Vukelić, Bruno Kozina i igrač koji je domaće držao u završnici, sjajni Mario Galiot - svi s po osam pogodaka.

Marina u trileru nadjačala Poreč, Siscia jedva protiv Medveščaka

Vrlo težak i neizvjestan susret odigrale su momčadi Marine i Poreča u Kaštelu Starom. Utakmica je bila izjednačena od početka do kraja, na pauzi je domaćin vodio 11:10, međutim, u nastavku se gostujući sastav dugo držao u izjednačenom rezultatu. Ipak, Marina je češće bila u vodstvu te je igrala bolje, a to joj se isplatilo u završnici kada ju je svojim pogocima do konačne pobjede odveo njen ponajbolji igrač, Mislav Nenadić, koji je postavio krajnji rezultat - 26:25 za Marinu.

Nenadić je završio dvoboj s četiri pogotka, a Kaštelane je do bodova s najviše golova vodio Petar Topić sa sedam, dok je Matko Bujas dodao pet zgoditaka. Na drugoj strani, standardno je najbolji bio Stefan Vujić s 12 golova, od kojih je nekoliko zabio u završnici za održavanje Poreča u igri. Vratari su na obje strane bili solidni s 11 obrana pa je pobjednika odlučila raznovrsnost domaćina i više raspoloženih igrača.

Također minimalnu pobjedu s jednim golom razlike uknjižila je i domaća momčad Siscije protiv zagrebačkih Medvjeda. Iako je već na polovici susreta domaćin vodio 13:10, opasni je mladi i potentni Medveščak stalno bio u nadoknadivom zaostatku te u rezultatskom egalu. Siscia je najčešće vodila s tri gola prednosti, premda je znala imati u nastavku i "plus pet", međutim, Medvjedi su furiozno odigrali završnicu te pet minuta prije kraja došli do izjednačenja 22:22. No, tu su stali i izgubili snagu te je na pogodak njihovog Ante Gadže Siscia odgovorila golovima Tihomira Baltića i Tomislava Nuića.

Tomislav Nuić zabio je deset golova te je bio najbolji u domaćem sastavu, a njegov je bio i posljednji pogodak na susretu, kojim je Siscia i slavila s tijesnih 24:23. Golmani Siščana imali su 16 obrana od čega je 12 skupio Luka Bumbak, dok je na drugoj strani Luka Rončević imao identičan broj obrana. Kod poraženih Zagrepčana najviše je golova, njih pet, zabio Ante Gadža, dok je jedan manje dodao Ante Tokić.

Vidovec uvjerljiv kod kuće protiv Splita, Spačvi i Gorici vrijedne gostujuće pobjede

Vidovec BIOS je s novim trenerom na klupi, Alanom Belkom, koji je zamijenio otišlog Sašu Kučeka, na domaćem parketu lakoćom deklasirao Split. Mladi Splićani nisu mogli pružiti otpor znatno kvalitetnijem sastavu Vidovca, koji je u golovima bogatoj utakmici slavio rezultatom 37:31. Obrana Splita nije bila na visini zadatka, kao ni cijela mlada momčad tog kluba, pa je Vidovec prednost s poluvremena od 20:15 lako pretvorio u konačnu pobjedu od šest golova razlike.

Domaćine je do pobjede vodio Jurica Vidaček s osam zgoditaka, a pridodali su mu se Dominik Peček i Damir Turković, koji su svaki po šest puta tresli mrežu Splićana. Kod slabašnih gostiju najubojitiji je topnik bio i njihov najbolji igrač, Jakov Vranković, koji je s 11 golova tituliran za najboljeg strijelca utakmice, dok je odličan sa sedam pogodaka bio i Nikola Šolić.

U sedam subotnjih utakmica 11. kola Premijer lige, tri su ekipe ubilježile gostujuće pobjede, a izuzev Dubrave koja je to učinila u Buzetu, još su u gostima pobijedili Gorica i vinkovačka Spačva. Uvjerljiviji su bili Velikogoričani koji su u Bjelovaru slavili 32:29. Gorica je vodila kroz cijelo prvo poluvrijeme koje je završila prednošću 17:14, a to se u nastavku manifestiralo u konačnu pobjedu gostiju s tri pogotka razlike, u ponovljenom scenariju iz prvog dijela.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Josip Dijanić s 14 obrana, Hrvoje Ceković s devet golova te Ivan Laljek i Domagoj Ferenčina, svaki s po sedam zgoditaka. Poražene i indisponirane domaćine vodio je Marko Gotal sa šest golova, dok su još trojica Bjelovarčana zabila po pet pogodaka. Vratari su bili sjajni sa zajedničkih 19 obrana, ali nije kod domaćina bilo više raspoloženih igrača pa je Gorica uspjela iznenaditi.

Varteks Di Caprio na domaćem terenu nije uspio upisati pobjedu ni protiv vinkovačke Spačve, koja je slavila rezultatom 23:22, nakon velike i napete borbe. Domaći Varaždinci nisu uspjeli kapitalizirat svoje odlično izdanje iz prvog poluvremena nakon kojeg su vodili 13:9 pa je gost režirao preokret i odnio bodove iz Baroknog grada. Spačva je zaostatak dostigla na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice, izjednačila je na 19:19, a potom u finišu prelomila dvoboj.

Pobjedničke golove dali su Goran Đuricin i Ivan Kordi, dok je Đuricin bio i najefikasniji sa sedam golovima u sastavu pobjedničke ekipe. Karlo Oroz zabio je šest pogodaka za Spačvu. Za poražene domaćine iz Varaždina, koji su ovim porazom upisali 11 neuspjeha zaredom u Premijer ligi, najviše je zabio Marko Težak, osam golova, ali su prevaga u susretu bili vratari. Domaći su imali samo osam obrana, dok je raspoloženi golman Spačve, Antonio Rimac, skupio dvostruko više.

• Obrisan korisnik20.11.2012. u 01:11
    drago mi je vidjeti što kaleb dobiva konačno minutažu da igra i redovito zabija puno golova!
  • VŽtom18.11.2012. u 20:31
    svaka čast novinaru,umjesto isprike obriše moj post i ispravi greške.