Vinogradar poveo golom Čička, Marina Šibenčanima donio bod

Ivana Jurica • ponedjeljak, 19.11.2012.

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela sezone Vinogradar i Šibenik u Mladini su odigrali 1:1. Čičak je domaćine doveo u vodstvo u 36. minuti, a upravo taj pogodak izazvao je burne prosvjede gostujuće momčadi, smatraju da je postignut nakon evidentnog prekršaja na vrataru. Izjednačujući gol za Šibenik postigao je Marina u 71. minuti. Domaćinima je to drugi uzastopan neodlučeni rezultat, dok su gosti svoju seriju produžili na šest utakmica bez poraza.

VINOGRADAR – ŠIBENIK 1:1 (1:0)

Mladina, stadion Mladina, gledatelja 200

Sudac: Igor Franolić – Ludbreg

Strijelci: Čičak 36' – Marina 71'

Žuti kartoni: Kahrimanović 29', Čičak 48', Povrženić 83' – Ćaleta-Car 21', Slavica 45', G. Živković 81'

VINOGRADAR: Kahlina, Povrženić, Palčić, Čičak, Tokić (od 46. Bucković), Medven (od 71. Ristovski), Gavarić, Dučkić, Mišić, Petričević (od 59. Yankep), Kahrimanović. Trener: Damir Mužek.

ŠIBENIK: Škorić, Tomić, Ćaleta-Car, Bašić (od 46. Španja), Blaić, Marina, Mišlov, G. Živković, Pekas, Slavica (od 60. Pešić), Tepurić (od 90. Anić). Trener: Goran Tomić.

Najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu utakmice Vinogradara i Šibenika dogodilo se u 36. minuti. Domaćini su izveli prekid, gostujući vratar Škorić u svom je petercu uhvatio loptu, u njega se zabila nekolicina domaćih igrača, među njima i Čičak, završio je vratar gostiju na podu, a lopta u mreži.

Umjesto očekivanog prekršaja sudac Franolić je na iznenađenje Šibenčana, ali i domaćih igrača, pokazao na centar. Takva odluka izazvala je burne prosvjede gostujuće momčadi, nekoliko minuta trajao je prekid, a kad se susret nastavio gosti su, u znak prosvjeda, napucali loptu prema domaćem vrataru. Indikativno je da za to, ali i za prosvjede sudac im nije pokazao niti jedan žuti karton.

U nastavku momčad iz Krešimirova grada došla je do izjednačenja u 71. minuti: Zvonimir Blaić s desne je strane poslao točnu loptu za Marija Marinu koji iz voleja pogađa mrežu domaćeg vratara Kahline. Prvi je to gol Marine u šibenskom dresu otkako je ovog ljeta stigao iz četvrtoligaša Krke.

Do kraja utakmice promjene rezultata više nije bilo, iako su gosti bili opasniji. Svakoj je momčadi tako pripao po bod.