Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 5. kolo, 21.11.2012, 20:45 h, Manchester, City of Manchester, gledatelja: 45.740
Suci: Gianluca Rocchi (Italija), Elenito Di Liberatore (Italija), Gianluca Cariolato (Italija)
Manchester City
Sergio Aguero 73' (11m)
1:1(0:1) Real Madrid
Karim Benzema 10'
Real Madrid

Igor Šestak • srijeda, 21.11.2012.

Za razliku od dvoboja u Madridu koji je završio rezultatom 3:2, okršaj Manchester Cityja i Reala na engleskom tlu nije bio tako atraktivan. Madriđani su poveli u desetoj minuti golom Benzeme, a za konačnih 1:1 zabio je Aguero iz kaznenog udarca u 73. minuti. Budući da je Borussia u drugoj utakmici pobijedila Ajax, Real je ovim rezultatom osigurao nastup u osmini finala. Hrvatski veznjak Luka Modrić odigrao je 67 minuta i sudjelovao u akciji za pogodak Reala.

Javi Garcia
46'
32
Carlos Tevez
60'
7
James Milner
88'
Jose Callejon
68'
2
Raphaël Varane
75'
18
Raul Albiol
87'
Jose Mourinho

Manchester City u prva se četiri kola Lige prvaka doveo u gotovo bezizlaznu situaciju. Momčad Roberta Mancinija osvojila je tek dva boda i u petom kolu joj je igrala isključivo pobjeda. No, na Etihad je doputovao Real iz Madrida, momčad sa sedam osvojenih bodova, koja je uz povoljan rezultat u drugoj utakmici skupine mogla pozitivnim rezultatom mogla potvrditi prolazak u drugi krug.

Talijanski trener pokušao je iznenaditi Josea Mourinha formacijom 3-5-2, koju do sada nije primjenjivao. Napad Cityja predvodili su Džeko i Aguero, dok je Tevez ostao na klupi. Portugalac na klupi Reala nije mogao računati na Marcela, Essiena i Higuaina, a na teren je poslao očekivani sastav u formaciji 4-2-3-1. Prvi napadač bio je Benzema, a iza njega igrali su Cristiano Ronaldo, Di Maria i Luka Modrić. Bio je to prvi gostujući start hrvatskog veznjaka za Real u Ligi prvaka, a na klupi je ostao Özil.

Samo deset minuta trebalo je Realu da dođe do vodstva. Modrić je uposlio Di Mariju na desnom krilu, a Argentinac poslao opasnu loptu pred vrata Harta, gdje je Benzema iskoristio vrlo lošu obrambenu reakciju Maicona i iz blizine pogodio za vodstvo.

U idućim minutama opasan, ali i neprecizan, bio je Khedira. Do 30. minute Madriđani su dva puta bili u situacijama jedan na jedan s Hartom, ali ni Ronaldo, ni Khedira nisu uspjeli svladati engleskog vratara. Domaća momčad u tom je periodu bila prilično neopasna. Valja izdvojiti tek priliku Maicona u 27. minuti, ali udarac je bio neprecizan. Do odmora više nije bilo izrazitijih prilika.

City je u drugo poluvrijeme krenuo nešto bolje i odigrao par obećavajućih akcija, ipak bez rezultatskog učinka. U 56. minuti jedan dobar napad Reala završio je lošim udarcem Khedire, a četiri minute kasnije Mancini je na teren poslao Teveza umjesto Nasrija i krenuo u totalni napad.

Utakmica je odmah živnula. Prvo je Aguero sa samo nekoliko metara pogodio Casillasa, a brzo nakon toga Harta je silovitim udarcem zagrijao Ronaldo. U 68. minuti Mourinho je s terena povukao Modrića i uveo Callejona.

Činilo se kako Real kontrolira tijek utakmice, ali City je uspio doći do pogotka. Igrala se 74. minuta kada je Džeko dao loptu u prostor za Aguera, a Argentinca je na ulasku u kazneni prostor povukao Arbeloa. Sudac Rocchi pokazao je na bijelu točku, a španjolskom braniču drugi žuti karton i put u svlačionicu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Aguero.

Englezi igrača više ipak nisu uspjeli iskoristiti te je utakmica završila podjelom bodova. Realu je na ruku išao rezultat druge utakmice pa je s ovih 1:1 osigurao prolazak u iduću fazu natjecanja. Manchester City još se može nadati trećem mjestu jer uoči posljednjeg kola ima bod manje od Ajaxa.

• Balthazar22.11.2012. u 12:08
    Čitam na goal.com da je Luka igrač utakmice. Meni to baš nije tako izgledalo. Slažem se da je bio solidan, ali ništa više od toga.
    Balthazar
  • Vugi721.11.2012. u 23:39
    Ah dobro... mislim da je Real ovo mogao komotno pobijediti, ali šta je tu je. Dobar je i bod. Sad idu dalje kao drugi u skupini, ali svejedno put do finala je težak za sve. Real je svoju priliku za broj 1 u skupini izgubio u Njemačkoj.Iako nije više toliko bitno, ali mislim da ono penal za City... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 23:38
    od engleza u cityu samo vratar
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 23:11
    C. Ronaldo u 1. poluvrimenu iša onin lobon glumit Messia pa je ispa glup, a ima je 1 na 1 sa golmanon.
  • Obrisan korisnik21.11.2012. u 23:05
    Prošla su ta vremena, zauvijek, hvala Bogu :)