Primera División, 13. kolo, 25.11.2012, 12:00 h
Espanyol
Espanyol 0:2 Getafe
Getafe

Josip Piršljin • nedjelja, 25.11.2012.

Nedjeljni program 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva otvorili su Espanyol i Getafe. Madridski je klub bio bolji od suparnika iz Barcelone s 2:0, te ga je ostavio na posljednjem mjestu tablice.

Posljednjeplasirani klub Primere Espanyol ugostio je na svom stadionu Cornella El Prat madridski Getafe. Gosti su uoči utakmice bili na 12. mjestu na ljestvici, te su kod "fenjeraša" tražili uspon prema vrhu. To im je i uspjelo pobjedom od 2:0.

Domaći trener Mauricio Pochettino za ovaj dvoboj nije mogao računati na Hectora Morena i Sergija Garciju koji su u porazu od Valencije u prošlom kolu zaradili crvene kartone te su bili pod suspenzijom.

S druge strane trener Getafea Luis Garcia bio je bez ozlijeđenog Davida Abrahama. Gostujuća momčad do početne prednosti došla je u 17. minuti kada je na asistenciju Manea gol postigao Pedro Leon. 26-godišnji veznjak mrežu vratara Cristiana Alvareza pogodio je nakon sjajnog solo-prodora, a to mu je bio drugi ovosezonski gol.

Do kraja poluvremena nije bilo novih pogodaka, a igra u nastavku nije bila posebno atraktivna. Getafe je rutinski sačuvao svoju prednost, te je u sudačkoj nadoknadi definitivno riješio pitanje pobjednika.

Ovog je puta Mane bio strijelac, a asistirao mu je Diego Castro. Getafe je uspio realizirati jednu od rijetkih šansi u prvom poluvremenu, te se uspješno obranio u nastavku susreta što je rezultiralo pobjedom.

Klub iz predgrađa Madrida tako je došao do drugog uzastopnog slavlja što mu je donijelo sedmo mjesto na tablici. Espanyol je, pak, upisao treći poraz zaredom i osmi ukupno ove sezone, te je ostao zakovan za samo dno.