Maj Gašparac • subota, 24.11.2012.

Nogometaši Malage u 13. kolu španjolskog prvenstva vrlo uvjerljivo su svladali Valenciju. Konačan rezultat tog susreta bio je 4:0, a zahvaljujući osvojenim bodovima nogometaši Manuela Pellegrinija probili su se na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. U ranije odigranim susretima pobjede su upisale momčadi Rayo Vallecana i Valladolida.

U jednoj od najatraktivnijih utakmica 13. kola španjolskog prvenstva Malaga je na domaćem terenu svladala Valenciju s vrlo uvjerljivih 4:0. Zahvaljući ovoj pobjedi nogometaši Manuela Pellegrinija probili su se na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Nogometaši Malage u vodstvo su došli u ranoj fazi utakmice. Igrala se osma minuta kada je Francisco Portillo pogodio za prednost. Domaći nogometaši i u nastavku susreta su imali inicijativu i nastojali doći do novog pogotka.

Prijetili su preko Joaquina i Javiera Saviole, ali mreža Valencije nije se ponovno zatresla do 75. minute. Tada je Saviola udvostručio prednost Malage, a pet minuta kasnije Roque Santa Cruz je pogodio za 3:0.

Valencia je dodatno oslabljena u 84. minuti kada je drugi žuti karton dobio njen branič Adil Rami, a konačnih 4:0 je postavio Isco u sudačkoj nadoknadi.

U prvoj utakmici odigranoj u subotu nogometaši Rayo Vallecana svladali su na domaćem terenu Mallorcu s 2:0. Momčad iz predgrađa Madrida oba pogotka je postigla u samoj završnici utakmice i ostvarila svoju šestu pobjedu u sezoni.

Utakmica nije ponudila mnogo zanimljivosti do posljednjih minuta. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, Leo Baptistao je u 87. minuti doveo Rayo Vallecano u vodstvo, a za konačnih 2:0 tri minute kasnije je pogodio Andrija Delibašić.

U utakmici koja se igrala u kasnijem terminu momčad Real Valladolida svladala je pred svojim gledateljima Granadu rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici djelo je Manucha Goncalvesa iz 63. minute. Ovom pobjedom Valladolid je povećao svoj niz neporaženosti na domaćem terenu na šest utakmica.

Domaćini su imali inicijativu tijekom cijelog susreta i mogli su na kraju slaviti i s većom razlikom, dok je Granada u završnici nastojala doći do izjednačujućeg pogotka, ali bezuspješno.