Primera División, 13. kolo, 26.11.2012, 21:00 h
Zaragoza
Zaragoza 0:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Ivan Dominik • ponedjeljak, 26.11.2012.

Posljednju utakmicu 13. kola Primere odigrale su na La Romaredi momčadi domaće Zaragoze i ekipe Celte iz Viga. U vrlo lošoj utakmici nakon 90 minuta borbe pobjednika je odlučio jedan pogodak - i to u mreži šokiranih i razočaranih domaćina, koji su po pokazanoj igri ipak bili zaslužili bod...

Klubovi iz donjeg doma španjolskog nogometnog prvenstva, Real Zaragoza i Celta Vigo, svojim su međusobnim susretom kompletirali 13. kolo La Lige. Na žalost po gledatelje na La Romaredi, odigrali su prilično "beskrvan" susret sa samo jednim pogotkom i to u mreži domaće momčadi, koja je tijesno poražena.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo kao ni izrazitih prilika za postizanje istog, dok su najopasniji pojedinci bili Iago Aspas i Mario Bermejo s gostujuće te Helder Postiga i Apono s domaće strane. Međutim, nijedna ekipa do isteka 45. minute nije stvorila prigodu vrijednu pogotka pa se na odmor otišlo s "nulom".

Nastavak je donio nešto bolju i žustriju igru domaćina, koji su pokazali htijenje i kvalitetu, no, učinka unatoč svim pokušajima Postige, Paca Montanesa i Victora Rodrigueza jednostavno nije bilo. Nakon kraće dominacije domaćih početkom drugog dijela, "probudila" se i Celta preko Marija Bermeja i Aspasa, ali također bez rezultata pa se dvoboj vratio u kolotečinu.

I kad se već dobro činilo da će dvoboj završiti remijem bez golova, "dosadna" je utakmica proključala, ali na žaljenje svih domaćih navijača u Zaragozi. U 83. minuti Roberto Lago je fino primirio loptu, s boka ušao u kazneni prostor domaćih i povratnom loptom asistirao ponajboljem igraču Nebeskoplavih, Iagu Aspasu, koji je dobivenu loptu udarcem u padu proslijedio u mrežu domaćeg vratara Roberta.

Tako je bolja i konkretnija igra Celte u drugom dijelu drugog poluvremena jednim lijepim potezom rezultirala pogotkom i vodstvom, dok se pokušaj kontrole i zatvaranja utakmice "obio o glavu" domaćinima. Celta je slavila s minimalnih 1:0 čime je s trobodom preskočila Mallorcu na 15. mjestu Primere, a poražena je Zaragoza ostala 13. sa samo bodom više od sastava Paca Herrere.