MAXtv Prva liga, 18. kolo, 30.11.2012, 16:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Premužaj (Varaždin), Havaić (Koprivnica)
Inter-Zaprešić
0:2(0:1) Split
Ante Rebić 45'
Henri Belle 69'
Split

Ante Rebić pogotkom i asistencijom za Bellea donio Splitu bodove u Zaprešiću

Sa ŠRC Zaprešić:Igor Šestak • petak, 30.11.2012.

Prvu utakmicu 18. kola MAX tv prve lige odigrali su u Zaprešiću Inter i Split. Oslabljena momčad Intera ipak nije uspjela osvojiti bodove protiv gostiju iz Dalmacije koji su golovima Rebića i Bellea iz zagrebačkog predgrađa odnijeli sva tri boda. U posljednjih pola sata domaći su igrali s igračem više nakon isključenja Barabana, ali nisu došli niti do počasnog pogotka.

Filip Šćrbec
46'
12
Josip Filipović
46'
19
Uroš Đerić
73'
Ante Erceg
85'
6
Tomislav Glumac
89'
26
Nino Galović
90'+1'
Zoran Vulić

Inter je Splićane dočekao s mnogo problema. Zbog ozljeda i žutih kartona trener Perković nije mogao računati na čak osmoricu igrača. Posebno kritična bila je obrana u kojoj nije bilo Bagarića, Batura, Ćosića, Čelikovića i Hercega, a još su nedostajali Milardović, Haramustek i Budimir. Zato su svoje mjesto u početnom sastavu našli Matko, Blažević, Jurić, Vujčić i Gorgiev. Spletom okolnosti u obrambenoj četvorci našli su se veznjak Vujčić i napadač Matko.

Zoran Vulić nije imao na raspolaganju Vidića i Serdarušića, ali je od prve minute zaigrao kapetan Križanac, koji je posljednjih dana imao problema s virozom. Gosti su na oslabljenu obranu domaćih krenuli ofenzivno s Rebićem, Barabanom i Belleom.

Nakon samo pet minuta igre za domaće je priliku iz rubrike "teže promašiti nego zabiti" imao Tomi Jurić, ali je opalio pored vrata nakon što je ostao sasvim sam kod udarca iz kuta za domaće.

Inter je u početnoj fazi utakmice bio bolja momčad, a novu je priliku kreirao Šarić slobodnim udarcem s desne strane. Glavom je pucao Kramarić, ali preko gola.

Gosti su prvi put opasnije zaprijetili u 21. minuti silovitim, ali zamalo nepreciznim udarcem Parackog s 25 metara, a dvije minute kasnije novi je "zicer" promašio Jurić. Nakon akcije Šarića i Oršića, glavom je s pet metara pucao ravno u ruke Vukoviću.

Kako je teren postajao sve teži za igru igrači su sve više griješili. Ipak, Splićani su uspjeli podići razinu svoje igre, a u centru pažnje bio je Rebić. Prvo je propustio realizirati priliku u 38. minuti kada je pucao pored gola, no sedam minuta kasnije bio je uspješniji i gosti su poveli.

19-godišnji napadač Splita sjurio se po lijevom krilu, nadmudrio dvojicu domaćih braniča i iskosa s lijeve strane pogodio bliži kut Santinijevih vrata.

Perković je odmah na početku nastavka uveo Šćrbeca i mladog Filipovića kako bi pokušao poništiti vodstvo Splićana.

Igrač utakmice

Pogotkom u 45. i asistencijom za Bellea u 69. minuti bodove je Splitu donio Ante Rebić. 19-godišnji napadač bio je konstantna opasnost za domaće braniče i praktički su sve opasnosti po Santinijev gol dolazile od njega. Nakon 18. kola Rebić na kontu ima sedam prvenstvenih pogodaka.

U prvih 15 minuta nastavka valja tek izdvojiti udarac Hrgovića iz daljine, kojeg je Santini odbio u korner. Pola sata prije kraja utakmice vrlo nesmotren bio je Baraban. Nakon što je u 18. minuti zaradio prvu opomenu, u 60. je zaradio i drugu te put u svlačionicu.

S igračem više Inter je kontrolirao igru, ali je teško dolazio do prilika kroz gusto postavljenu devetoricu Splita. Tek je Rebić ostajao naprijed i čekao kakav kontranapad.

U 69. minuti gosti su izborili slobodni udarac s lijeve strane. Nisu ga dobro izveli, ali je nakon njega u Interov kazneni prostor centrirao Rebić. Između domaćih braniča loptu je dočekao Belle i glavom ju poslao u lijevi gornji kut. Santini je loptu imao na ruci, ali ju vršcima prstiju nije uspio odbiti iznad grede.

Za domaće je tri minute kasnije debitirao napadač Uroš Đerić, koji se nedavno priključio Žutima. Niti ta izmjena Interu nije donijela napredak u igri. osim kroz nekoliko opasnijih prekida igre, domaći nisu došli do prave prilike.

Utakmica je završila rezultatom 2:0 te je Split s tri boda privremeno preuzeo drugo mjesto na tablici. Inter je ostao na 19 osvojenih bodova, a ovaj posrtaj mogli bi u subotu iskoristiti njegovi konkurenti.

• USF192601.12.2012. u 01:07
    Cestitke Splitu! Iako se s njima borimo za Evropu, drago mi je da su pobjedili one glumce, kojima srdacno zelim drugu ligu iduce godine.