1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 01.12.2012, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 667
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Ivica Modrić (Zagreb), Robi Kezele (Rijeka)
Slaven Belupo
Dario Čanađija 25'
Dejan Glavica 45'+1'
2:0(2:0) Osijek
Osijek

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 01.12.2012.

U posljednjoj utakmici godine pred domaćom publikom, Slaven Belupo je golovima dvojice svojih mladih igrača došao do vrijedne pobjede nad Osijekom. Gosti u bijelom su se nakon gola primljenog u 25. minuti "raspali", k sebi su došli tek u završnici utakmice, kad je bilo prekasno da išta učine.

Kako su mu redovi bili ozbiljno desetkovani zbog ozljeda igrača, Roy Ferenčina odlučio se u igru ipak poslati nedovoljno zaliječenog kapetana Elvisa Kokalovića i napravio si – medvjeđu uslugu.

Kokalović je naime već u četvrtoj minuti opet ozlijeđen prilikom ispucavanja lopte, u igru više nije mogao ući, te je na njegovo mjesto Ferenčina morao poslati 19-godišnjeg Stjepana Genga.

Osijekov gol i njemački ovčar Saša

Kad je Dejan Glavica postigao gol za 2:0 Sleven Belupa, službeni spiker je bio toliko razdragan da je - postigao gol za Osijek. Na razglas je naime objavio "2:1 Dejan Glavica!"

Kad je već drugo poluvrijeme bilo siromašno zbivanjima u nogometnoj igri, za buđenje publike pobrinuo se rasni njemački ovčar Saša, koji je u 87. minuti utrčao u travnjak. Nije se dao samo tako otjerati, a nije reagirao ni na pokušaje igrača da ga odvedu s travnjaka, tek kad ga je zazvao netko s klupe Osijeka je psić odlučio napustiti "scenu".

Takav razvoj situacije pogodovao je dakako Osječanima, koji u 25. minuti imali priliku iz prekida, ali Kvržić iz slobodnjaka s 25 metara puca ravno u koprivnički živi zid, a potom Lešković ne uspijeva popraviti njegovu pogrešku.

I kad se već činilo da pogodaka neće biti, iznenadili su Purić i Čanađija. Purić je odlično pronašao svog mladog suigrača, koji je glavom matirao do tad sigurnog Vargića za svoj treći zgoditak ove sezone.

Nakon primljenog gola, igra Osijeka osjetno se srozala, pa Koprivničani bilježe još jednu lijepu priliku. Glavica je sam pretrčao i okrenuo Osijekove braniče, potom loptu poslao na drugu stranu za Delića, no njegov šut završava u Vargićevim rukama.

No, u minuti sudačke nadoknade, Slaven uspijeva doći do 2:0. Ponovno je Glavica, očito izašao iz krize u koju je bio zapao u proteklih par utakmica, sve učinio sam, no ovog puta umjesto da asistira, Glavica je, nakon što je prošao pored zbunjenih Smoje i Aleksića, šutnuo na gol i loptu utjerao u suprotni kut mreže Osijeka. 2:0 i četvrti gol Glavice ove sezone.

Mladi momci

Zbog tragičnog manjka iskusnih igrača, igra Slavena u posljednje vrijeme počiva na leđima mladih snaga. Nakon što je u Kupu blejsnuo Igor Bubnjić, mladi reprezentativci Dario Čanađija i Dejan Glavica pobrinuli su se za pobjedu u prvenstvu, a i Stjepan Geng je, unatoč svega 19 godina, dobro odradio zadatak zamjene ozlijeđenog Elvisa Kokalovića.

U nastavku utakmice, igra ispod razine one u prvom dijelu. U prvih dvadesetak minuta pravih prilika nema, oba trenera izmjenama pokušavaju podići raspoloženje svojih igrača, no tek u zadnjih petnaestak minuta na travnjaku vidimo par prilika.

U 75. minuti tako, Delić je pronašao Glavicu na drugoj strani terena, on puca dobro, no još je bolja bila reakcija golmana Vargića. Dvije minute kasnije, prvi šut na gol i od igrača u bijelim dresovima, no Glavaš prebacuje gol Farmaceuta.

I posljednja velika prilika utakmice bila je Osijekova, gosti rade veliku gužvu pred domaćim golom, pokušavaju Novaković pa Perošević, no vratar Pelin dobro reagira i mreža Slavena ostaje netaknuta.