Liga prvaka - Skupina D, 7. kolo, 01.12.2012, 17:15 h
OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged 26:24 RK Zagreb
RK Zagreb

Nakon igre bez obrane u prvom dijelu, Zagrebaši u Szegedu doživjeli peti ovosezonski poraz u Ligi prvaka

Damir Žbulj • subota, 01.12.2012.

U susretu sedmog kola rukometne Lige prvaka Croatia osiguranje Zagreb je poražen u Szegedu s 26:24, što je nakon izuzetno loše odigranih prvih 40 minuta utakmice još i dobar rezultat. Peti je to ovosezonski izgubljeni susret Zagrebaša, a jedina im utjeha može biti kako nisu izgubili s tri ili više golova razlike, što će možda biti bitno u konačnom proljetnom raspletu ove skupine...

Iako su Zagrebaši puni samopouzdanja i optimizma otišli na gostovanje u Mađarsku na susret sedmog kola Lige prvaka kod Pick Szegeda, što i nije bilo bez pokrića, jer su istog protivnika apsolutno nadigrali krajem rujna u Zagrebu, a u posljednja dva europska susreta s berlinskim Füchseom odigrali su jako dobro, ali i nažalost ostali bez bodova.

Međutim, ništa od toga nisu prikazali u prvom poluvremenu, koji je domaćin uvjerljivo dobio u svoju korist. Obrana hrvatskog prvaka gotovo da nije postojala, vratari su gotovo ostali bez učinka, primili su čak 16 pogodaka, a tako se ne može parirati Pick Szegedu.

Lovro Mihić - igrač (otkriće) utakmice

Iako je poznato kako CO Zagreb ima odličnu školu rukometa, još jedno ime ponovno je izašlo na površinu, nakon odlične predstave. ZA vrijeme ozljede imenjaka Šprema dobio je nekoliko minuta na terenu u Berlinu, ali ozljedom Batinovića u vrućoj atmosferi dvorane u Szegedu, mladi 18-godišnji Lovro Mihić dobio je veliku priliku pored indisponiranog Šprema. Fantastično je iskoristio svoje minute, pokazao agresivnost u obrani, drskost, ali i efikasnost u napadu. Postigao je na kraju pet pogodaka i bio je jedan od ključnih igrača (relativnog) povratka Zagrebaša u nastavku utakmice.

Slavko Goluža od početka se odlučio za svoju prepoznatljivu 5-1 obranu, ali nisu igrači na terenu bili dovoljno pokretljivi i agresivni, što je omogućilo puno prostora za mađarske pucače. Zagrebaši su držali priključak prvih desetak minuta, ali tada je krenula serija domaćina.

Alen Blažević doveo je Pick Szeged do prednosti od 4:3, zabio uskoro još jednom, a do 15. minute, preko večeras izuzetno raspoloženog Slovaka Šulca, domaćin po prvi puta na utakmici odlazi do dva pogotka prednosti. Uz dobru igru u obrani, nije bio problem Mikleru skupljati svoje obrane, a na drugoj strani terena neumoljivi su bili i Prodanović i Larholm, koji pod prekršajem zabija za 11:6, uz isključenje Lovre Šprema.

Fantastičnim dalekometnim golovima Mandalinića i Stepančića s igračem manje, prividno love priključak, ali raspoloženi domaćin ponovno bez problema radi prednost, a najveća razlika je u samoj završnici, kada Larholm povisuje na 14:8 i velikih šest pogodaka viška.

Ubacio je tada Goluža u vatru Lovru Mihića, mladog 18-godišnjaka, koji je odlično zamijenio imenjaka Šprema, zabio svoj prvi pogodak, ali svoje najbolje minute sačuvao za nastavak dvoboja. Iskorištenim sedmercem Larholma na odmor se otišlo s 16:10.

Učinak igrača

Kod Zagrebaša, uz slabu igru u obrani, pogotovo prvih 40-ak minuta, vratari su ostali gotovo bez učinka, jedino je Ivić uspio u završnih desetak minuta skinuti sedmerac i nekoliko lopti, što bi bilo vrijedno spomena. Stepančić je zabio šest pogodaka, Mandalinić je odigrao solidno i u strijelce se upisao pet puta, baš kao i još jedan golobradi mladić, Lovro Mihić. Horvat i Josip Valčić zabili su svaki po tri pogotka. Kod pobjednika, nerješiva zagonetka za obranu hrvatskog prvaka bio je iskusni 33-godišnji Slovak Šulc, koji je put do njihove mreže našao čak devet puta. jako dobar bio je i Šveđanin Larholm, koji je zabio pet puta. Pick Szeged imao je i podršku svojih vratara, Mikler je u prvom dijelu imao deset obrana, u nastavku je više branio Tatai, koji je također skinuo neke puteve Zagrebaša.

Prvih desetak minuta nastavka nije donijelo neke velike promjene na terenu, otišli su Mađari i na +7. Mihić i Horvat, koji je tada postigao tek svoj prvi pogodak, držali su kakav takav priključak, ali jedno dobro razdoblje oko 40. minute koriste Josip Valčić, ali i mladi Mihić, kako bi Zagrebaši došli na samo tri gola zaostatka (19:16).

Igralo se tada pogodak za pogodak, fantastični Mihić svojim petim pogotkom postavlja na 22:20 u 48. minuti utakmice. Vratio se tada na gol i Filip Ivić, obranio sedmerac i još jedan zicer protivnika, ali u samoj završnici Zagrebaši su propustili dvije prilike za konačan povratak u utakmicu. Tehničke pogreške Sršena i Josipa Valčića odnijele su mogućnost za neizvjesnu završnicu.

Iako je Stepančićevim projektilom na ulazu u posljednje dvije minute bilo 25:23, fenomenalni Slovak Šulc zabija svoj deveti pogodak i odlučuje pitanje pobjednika. Do kraja je još samo Špiler stigao zabiti svoj prvi i jedni pogodak na susretu, za konačnih 26:24, što će u nekom eventualnom konačnom raspletu skupine, ako Pick Szeged i CO Zagreb budu bodovno izjednačeni, ipak biti od velike važnosti.

Bila je ovo posljednja ovogodišnja europska utakmica Zagrebaša, a u nastavku natjecanja iduće godine očekuju ih domaća utakmica s Dinamom iz Minska, gostovanje kod Barcelone te izuzetno važni domaći dvoboj s Kadetten Schaffhausenom u posljednjem kolu.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 11:16
    Očito nisi shvatila poantu moga komentara. Nisam rekao da je namjerno čovjeku iskopao oko, nego da je to jedina stvar, nažalost loša, po kojoj će njegova karijera jednoga dana biti poznata. U ovoj "mladoj i neiskusnoj" momčadi Zagreba, mlađi Valčić (28) bi kao čest član hrvatske reprezentacije i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 21:42
    uh što napisati nakon takve tekme... ja ću započeti sa stručnim stožerom, mislim da netrebam ništa puno pisati o glavnom treneru kojeg su ismijavali igrači siscie jer nije znao postaviti taktiku na terenu, a sada vodi zagreb i to neuspješno, stariji igrači su kriminalnoj formi (pogotovo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 20:25
    Joso je opet igrao loše i vjerovatno je toga svjestan i on sam,al meni je facinantno zapravo kako njega pojednici vole gadit.To je jednostavno neopisivo,Prvo ovi komentari za Gopca,Zet i slično su vam izlizani!Nikom više nije zanimljivo čitat komentar koji piše 10 ak budala koji imaju račun na 10... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 19:19
    Mene je strah da bi ovaj očajni igrač i zet Zorana Gopca mogao biti među 16 sigurnih putnika za SP,jer Balić je najvjerovatnije završio svoju reprezentativnu karijeru,tako da bi Joso mogao uskočiti uz Duvnjaka i Vukovića,naravno Kaleb je premlad,a Huđ zaboravljen!
  • Obrisan korisnik01.12.2012. u 19:14
    ako ovaj Sršen i Skoko igraju za išta više od sendviča i soka, onda su bolje preveslali upravu Zagreba, nego što su njih danas Mađari vozali u obrani. A šta tek reći za čovjeka kojemu je vrhunac karijere bio prst u oko Bieleckom? Za jednu dobru stvar, napravi pet katastrofalnih