Flensburg bolji od Montpelliera, Kiel porazio Atletico, Kielce bez ikakvih problema

Ivana Strahija • ponedjeljak, 03.12.2012.

Odigrane su i posljednje utakmice sedmog kola Lige prvaka, a do sjajnog je rezultata došao Flensburg, porazivši Montpellier Pere Metličića na gostujućem parketu. Atletico je umalo iznenadio u Kielu, a Kielce nije iznenadilo u Danskoj, već je uvjerljivo pobijedilo. Lisice se nisu dobro provele u Bjelorusiji...

Montpellier MAHB – SG Flensburg-Handewitt 25:27 (12:14)

Posljednju utakmicu ove godine u Ligi prvaka Flensburg je odradio odlično i u Montpellieru došao do velike pobjede od 27:25. Legendarni hrvatski rukometaš Petar Metličić, u dresu poraženih, nije se upisao u strijelce.

Susret je u prvom dijelu bio vrlo izjednačen, igra se gol za gol, i tek u 19. minuti domaći dolaze do +2 (9:7), a s istom prednošću odlaze i na odmor. U drugom dijelu Montpellier odmah odlazi na +4, uz odlično raspoloženog Dragana Gajića (12 pogodaka), no Nijemci se ne kane predati.

Upornošću i željom, kao i poboljšanjem igre u obrani, Flensburg na 18:19 uspijeva stići do svog prvog vodstva u utakmici. Nije ono međutim potrajalo, jer i francuska strana želi bodove, pa se prednost opet mijenja, a Montpellier vodi na 25:24.

U završnici je presudila serija od tri pogotka Flensburga, strijelci su bili Lasse Svan Hansen i Tobias Karlsson, a dva boda otišla su za Njemačku. Flensburg je otišao na ukupnih 10 bodova, a Montpellier ostaje na pet, uz tri kola do kraja grupne faze natjecanja i Reale Ademar Leon koji Francuzima "diše za vratom" na tri boda.

THW Kiel – Atletico Madrid 31:27 (15:15)

Alfred Gislason, trener Kiela: "Nakon utakmice protiv Rhein Neckar Löwena nedostajalo nam je svježine. Obrana je bila odlična zajedno s golmanom, no u napadu smo previše promašivali."

Talant Dujšebajev, trener Atletico Madrida: "Iako smo igrali protiv najbolje momčadi svijeta, malo sam nezadovoljan. Propustili smo realizirati čiste prilike iako smo ukupno gledajući igrali dobro."

Izuzetno zanimljivu utakmicu mogli su vidjeti oni koji su pohodili dvoranu Kiela, njih preko 10 tisuća. Domaća je ekipa uspjela pobijediti Atletico Madrid s +4, no pobjeda je bila daleko od lagane. Gosti su naime poveli na 3:6, a do kraja poluvremena domaćini su uspjeli izjednačiti i na odmor se ide s 15:15.

U nastavku izmjene vodstva (20:19, 22:23), no sjajni Andreas Palicka na Kielovim vratima, na krilima najboljeg strijelca Filipa Jiche, otvara put do prve prednosti domaćih od +2 (28:26). Iz tog se zaostatka Atletico više nije vratio.

Zanimljivo, trener Madriđana, slavni Talant Dujšebajev, u utakmici je odlučio odmarati svoje glavne vedete, pošto Atletico više nema šanse osvojiti prvo mjesto skupine B, pa minute nisu upisali ni Ivano Balić ni Kiril Lazarov, ali ni Julen Aguinagalde ni Jonas Källman te ozlijeđeni Jose Javier Hombrados. Vrlo je dobri posao odradio međutim Jakov Gojun, koji je uz standardnu rolu u obrani igrao i u napadu te se jednom upisao u strijelce.

Za Kiel je (ponovno) briljirao Jicha s 13 golova, dok je na strani Madriđana najbolji bio Nikolaj Markussen s osam zgoditaka.

Bjerringbro-Silkeborg – KS Vive Targi Kielce 25:34 (11:18)

"Hrvatski" Kielce došao je do još jedne velike pobjede u Ligi prvaka, ostavši neporažen i u sedmom kolu. Interesantno, umjesto Ivana Čupića (četiri gola) ovog se puta istaknuo Manuel Štrlek (pet golova), Željko Musa jednom se upisao u strijelce, a Denis Buntić ostao je bez pogodaka, no zaradio je jedno isključenje.

Nadmoćnost Kielcea bila je evidentna od prve sekunde na parketu u Silkeborgu. Do poluvremena su Poljaci imali 11:18, s time da su punih deset minuta držali Dance bez pogotka. U drugom dijelu kratko razdoblje nešto bolje igre domaćih, no ništa što bi zabrinulo momke Bogdana Wente, te je pobjeda na kraju bila vrlo uvjerljiva.

Trener najbolje momčadi skupine C Lige prvaka je nakon utakmice kazao: "Pred nama je još mnogo teških utakmica i stoga su nam dva boda u Silkeborgu bila izuzetno važna. Protivnik je u dobroj formi, no naša je obrana bila jako dobra, a Szmal je na golu bio odličan. Ne želim još razmišljati o tome što će se događati nakon ove grupne faze, mnogi su dobri klubovi u 'igri', pa ćemo se mi radije koncentrirati utakmicu po utakmicu."

Dinamo Minsk – Füchse Berlin 31:24 (15:16)

Berlinske Lisice nisu uspjele ponoviti izdanje iz prve utakmice protiv bjeloruskog Dinama (29:25) te su u Minsku doživjele poraz od -7.

U prvom poluvremenu susreta dobra izvedba njemačke momčadi, a posebni je pozdrav od suigrača dobio 17-godišnji Paul Drux, koji je debitirao u dresu prve momčadi i odmah se odužio na podršci postigavši pogodak za 6:8. Prednost Füchsea nije potrajala, Dinamo je pronalazio rješenja za nadmudrivanje gostujuće obrane, te se na odmor ide sa 16:15.

U nastavku susreta trener trener Dagur Sigurdsson u igru uvodi i Hrvata Ivana Ninčevića, koji još nije zaliječio ozljedu bedra zadobivenu u susretu protiv Magdeburga, no ni to nije pomoglo. Dinamo je jednostavno imao više svježine te je to i iskoristio, a u 53. minuti već je imao 28:23.