Vaterpolisti Mladosti za kraj su se kalendarske godine, u sklopu osmog kola Jadranske vaterpolske lige, pokazali u dobrom svjetlu te su u odličnom nastupu u svom bazenu na Savi uvjerljivo svladali momčad Budve.

HAVK Mladost - Budva M:tel 15:6 (3:2, 5:2, 6:2, 1:0)

8. kolo Jadranske vaterpolske lige
ZAGREB - Plivalište uz Savu; Gledatelja: 200
Suci: Franulović (Rijeka)/Rak (Dubrovnik)

HAVK Mladost: Pavić (8 obrana), Marcelić (6 obrana); Radu 5, I. Milaković, I. Živković (0), Martinić 2 (1), D. Živković 1, Gagulić, K. Milaković 3, Pavičić, Divković, Vukičević 2, Bukić 1, Miloš 1
Trener: Vjekoslav Kobešćak

Budva M:tel: Lazović (9 obrana); Vukmirović, Crepulja, Radanović, Ćetković, Mitrović, Lobov, Crousillat, Vukčević 3, Radunović, Ivančević, Drašković 2, Zubac, Roach 1
Trener: Drago Pejaković

Peterci: Mladost: 1-2, Budva: -
Igrač više: Mladost: 3/6, Budva: 4/13

U sklopu osmoga kola Triglav Jadranske vaterpolske lige momčad Mladosti u svom je bazenu na Savi ugostila vaterpoliste Budve. U pravom je derbiju posljednjeg kola u ovoj kalendarskoj godini tako uvjerljivo slavila nad svojim protivnikom s devet golova razlike. Novom pobjedom Mladostaši su učvrstili svoju treću poziciju na ljestvici Lige.

Mnogo lakše i uvjerljivije ekipa Mladosti stigla je do domaćeg slavlja, naime, nakon vodstva 3:2 na kraju prve četvrtine gosti su u nastavku poravnali rezultat na 4:4. Međutim, Žapci tada uzimaju susret u ruke te se počinju rezultatski odvajati od svog suparnika. Na kraju drugoga dijela stoga imaju i prednost od četiri gola (8:4).

U nastavku utakmice Mladostaši ne staju već samo povećavaju svoju prednost te ubrzo imaju i velikih i potom nedostižnih 13:5. Odličan je potom u posljednjoj četvrtini bio i mladi Ivan Marcelić koji je zaustavio šest lopti te nije primio nijedan pogodak. Domaća momčad tako je na koncu slavila s čak devet golova razlike (15:6) te je novim slavljem učvrstila treću poziciju u JVL-u.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Radu s pet postignutih pogodaka. Vratarski tandem Pavić/Marcelić sakupio je ukupno 14 obrana, dok je Lazović na drugoj strani obranio devet lopti. Najbolji kod Budve bio je Vukčević s tri gola.