Primera División, 16. kolo, 16.12.2012, 19:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:2 Espanyol
Espanyol

Josip Piršljin • nedjelja, 16.12.2012.

Nogometaši Real Madrida ponovno su razočarali svoje navijače nakon poraza od Celte u Kupu. U 16. kolu Primere na Santiago Bernabeu je gostovao pretposljednji sastav lige Espanyol koji je uzeo bod u posljednjim minutama susreta. Luka Modrić je igrao prvo poluvrijeme i imao je dvije vrlo dobre šanse, ali je i odgovoran za prvi gol gostiju iz Barcelone.

Real Madrid - Espanyol 2:2 (1:1)

Primera, 16. kolo
Madrid, stadion Santiago Bernabeu
Sudac: Antonio Mateu

Strijelci: Ronaldo 45', Coentrao 48'/Garcia 31', Albin 88'

Real Madrid: Casillas - Coentrao, Ramos, Pepe, Arbeloa - Khedira, Xabi Alonso - Özil, Modrić (od 46' Di Maria), Callejon (od 73' Morata) - Ronaldo

Espanyol: Casilla - Lopez, Colotto, Moreno, Alvarez (od 59' Capdevila) - Sanchez, Forlin - Simao, Verdu (od 70' Albin), Mubarak (od 29' Mubarak) - Garcia

Real je nakon poraza od Celte u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja tražio povratak pobjedama u prvenstvu. Madriđani su bili na dobrom putu, ali u 88. minuti su primili gol za 2:2. Uoči međusobnog ogleda Barcelone i Atletico Madrida, Los Blancosi za sugrađanima zaostaju četiri boda, a za najvećim rivalima deset. Espanyol je ostao na predzadnjem mjestu.

Od prve je minute igrao Luka Modrić koji je ovog puta bio na poziciji ofenzivnog veznjaka u liniji s Özilom i Callejonom. Mourinho je igrao bez klasičnog napadača, u špicu je postavio Ronalda. Espanyol je, s druge strane, igrao u sličnoj formaciji, ali u bitno defenzivnijem tonu s isturenim Sergijom Garcijom.

Los Blancosi su, očekivano, od samog početka napali gol Casille, a prvu ozbiljniju priliku imao je Modrić u četvrtoj minuti. Hrvatski je reprezentativac došao u sjajnu poziciju da zabije svoj drugi gol u dresu Kraljevskog kluba, ali udarac vanjskim dijelom kopačke nije pronašao mrežu Espanyola.

Modrić je još bolju šansu imao u 27. minuti. Odlično se oslobodio svog čuvara i s ruba šesnaesterca opasno pucao prema Casilli, ali lopta je pogodila stativu koja se ispriječila Realu u nastojanjima da dođe do vodstva.

Gosti iz Barcelone koncentrirali su se na obranu i čekali su svoju priliku iz kontranapada, a to im je uspjelo u 31. minuti. Modrić je pogriješio nakon čega je Verdu došao do lopte i proslijedio je Garciji. Napadač Espanyola sjurio se prema Casillasu i pogodio za iznenađujuću prednost gostiju od 1:0.

Real je nastavio s napadima nakon pada u zaostatak, a odličnu je priliku upropastio Ronaldo kada je izbio sam pred gostujućeg vratara. Ipak, u zadnjem napadu u prvom dijelu Madriđani su uspjeli izjednačiti. Modrić je poslao loptu Khediri na desnoj strani, a njemački reprezentativac pronalazi Ronalda u sredini šesnaesterca koji zabija za 1:1.

Mourinho je na poluvremenu odlučio ostaviti Modrića u svlačionici, a ubacio je Di Mariju. Samo tri minute nakon početka nastavka trebalo je Realu da preokrene rezultat u svoju korist. Ronaldo je nakon pogotka upisao i asistenciju, lijepo je uposlio Coentraa koji se snašao pred Casillom i zabio svoj prvi prvenstveni gol ove sezone.

Ritam je pao nakon što je Kraljevski klub poveo. Do kraja utakmice domaći su stvorili još nekoliko dobrih prilika, a jednu od boljih imao je Callejon kada je pogodio vratnicu. Espanyol je počeo sve više prijetiti što se utakmica bližila kraju, a upornost im se isplatila u 88. minuti kada je Albin iskoristio gužvu u šesnaestercu i lošu reakciju Realove obrane, te zabio za 2:2 što je bio konačan rezultat.

• The Phantom17.12.2012. u 19:54
    Teško je osvojit ligu ako nemaš igru, kupi se Modrić,a ne koristi ga se, ne kužin.
    The Phantom
  • Obrisan korisnik17.12.2012. u 10:32
    A dobro sad, ima tu istine, ali nije Espanyol samo "Francova igračka u Barceloni". Puno je to stariji klub (prvi kojeg su osnovali navijači!) i "katalonskiji" nego što se na prvu čini. Sad, da pored Barce, simbola otpora Castilli, netko navija za Espanyol, pa ne ide baš tako lako. Uništilo im je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.12.2012. u 03:33
    Sad trebaju doći sebi i proći Celtu u kupu. A onda u drugom dijelu sezone lagano dizati formu i moguć je uspjeh u Ligi privaka.
  • Obrisan korisnik17.12.2012. u 00:16
    steta , bilo bi zgodnije da je napetija ...ali krkani ostaju krkani ...ako kojim slucajem kiksaju u ligi prvaka i krv ce potec :)previse je tu ludjaka i to se moze pumpat do odredjene granice ali sad su tu ganicu ocigledno presli !
  • Obrisan korisnik16.12.2012. u 23:49
    Bauštelci iz drugih dijelova Španjolske, pa i iz Madrida, došli trbuhom za kruhom u najbogatiju pokrajinu. Ima je jako puno, iznenađujuće puno, a oni su naravno protiv katalonske neovisnosti pa samim tim ne vole Barcu...ostaje im kraljevska ispostava Espanoll.