Novi Zagreb upisao težak poraz u svojoj dvorani protiv Ekaterinburga

Branimir Korać • srijeda, 19.12.2012.

Košarkašice Novog Zagreba nisu uspjele napraviti iznenađenje i doći do pobjede u euroligaškom srazu s Ekaterinburgom. Ruskinje su u Zagrebu visoko slavile 101:70 i pokazale puno bolju igru nego u prvom dvoboju ova dva protivnika...

Novi Zagreb je upisao i sedmi poraz u skupini C Eurolige, ovaj put u svojoj dvorani protiv prvog favorita skupine, ruskog Ekaterinburga. Ruskinje su bile vrlo uvjerljive i slavile sa 101:70 te su tako postale prva ekipa koja je ove sezone u Euroligi ubacila više od stotinu poena.

Kako i sam rezultat govori, meč je bio jednosmjeran u kojem su daleko kvalitetnije gošće od samog početka krenule svom snagom i brzo stekle visoku prednost. Prvi dvoboj ova dva protivnika u Rusiji ponudio je znatno neizvjesniju borbu i Ruskinje su poučene time krenule angažiranije i opreznije u susret.

Već nakon prvih deset minuta imale su prednost 30:17, nastavile su povećavati prednost i u nastavku susreta te su već na poluvremenu imale visokih 57:35 i bilo je jasno kako će doći do nove pobjede.

Od same pobjede, za njih je važnija vijest o povratku na parket veteranke Marije Stepanove koja je duže vrijeme bila odsutna zbog teške ozljede ligamenata koljena, no u Zagrebu je uspješno odradila 11 minuta te se vratila košarci.

U domaćem sastavu su se istaknule Mirna Mazić sa 17 poena i osam skokova dok je 17 poena dodala i Sandra Mandir. Kod Ruskinja bolje od ostalih bile su Diana Taurasi sa 16 poena i sedam asistencija te Anete Jekabsone i Simona Gruda s po 14 poena.