Mađari preokretom u posljednjih deset minuta do pobjede protiv Krke

Branimir Korać • srijeda, 19.12.2012.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice ABA lige Szolnoki je u svojoj dvorani bio uspješniji od Krke sa 72:69. Mađari su slavili zahvaljujući preokretu u posljednjih deset minuta susreta...

Szolnoki i Krka odigrali su neizvjestan dvoboj u kojem su Mađari ipak bili bolji i na kraju tijesno slavili. Gotovo cijelim tijekom susreta Krka je vodila, ali nije uspjela sačuvati prednost i na kraju je upisala poraz.

Susret je započeo vrlo loše po domaćina koji se dosta mučio i vrlo brzo ušao u visok rezultatski zaostatak. Gostima je trebalo tek nešto više od pet minuta da dođu do dvoznamenkaste prednosti i Szolnoki se našao u problemima.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih većih promjena, Szolnoki je uspio tek smanjiti visok rezultatski zaostatak, ali ne i potpuno dostići Slovence.

U drugom poluvremenu Krka je nastavila s dobrom igrom i održavala Szolnoki na sigurnom odstojanju sve do posljednje četvrtine. Tada se Mađari bude i zahvaljujući ponajviše Baderu i Simonu do 36. minute hvataju zaostatak i poravnavaju na 59:59. Domaćin je uhvatio zamah i došao do prednosti 64:60, Krka je uspjela poravnati na 64:64, ali nakon toga ponovno Szolnoki dolazi do prednosti koju više ne ispušta do kraja susreta.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Marton Bader s 22 poena i sedam skokova, Balasz Simon s 13 poena i šest asistencija te Sead Šehović s 13 poena i četiri skoka. Kod Krke Edo Murič je ubacio 15 poena, a Jakov Vladović 13 (5/6 za dva, 1/1 za tri) uz sedam asistencija i pet skokova. Jure Lalić je dodao devet poena (4/5 za dva, 1/3 slobodna), šest skokova, pet osvojenih lopti i tri blokade.

• Obrisan korisnik20.12.2012. u 15:15
    all-around Jakov Vladović igra u slovenskom prvaku a naši klubovi dovode skupe neprovjerene amere na poziciji playa -.- inače...Szolnoki povezao 2 pobjede...neočekivano...al Krka je "dobar" gost...svud ostavlja bodove
  • Obrisan korisnik19.12.2012. u 22:31
    pobjeda ima samo jedno ime MARTON BADER.