Maj Gašparac • petak, 21.12.2012.

U petak navečer odigrane su dvije utakmice 17. kola španjolskog prvenstva. Pobjedu su zabilježili nogometaši Valencije, koji su pred svojim navijačima svladali Getafe, a vrijedna tri boda izborili su i nogometaši Atletico Madrida.

Nogometaši Valencije ostvarili su prvu pobjedu na domaćem terenu pod vodstvom novog trenera, Ernesta Valverdea. Šišmiši su svladali Getafe na svojem stadionu rezultatom 4:2 i upisali tri boda zahvaljujući kojima su napredovali na deveto mjesto na ljestvici.

Domaćini su izvrsno otvorili utakmicu i došli do vodstva nakon samo 40 sekundi igre. Autor vodećeg pogotka bio je Roberto Soldado, koji je pogodio glavom nakon ubačaja Sofiana Feghoulija. Šišmiši su šest minuta kasnije udvostručili svoje vodstvo. Soldado je bio asistent, a mrežu Getafea za 2:0 zatresao je Jonas.

Samo nekoliko minuta kasnije Getafe je uspio smanjiti svoj zaostatak preko Alvara Vasqueza, ali gosti su se vrlo brzo ponovno našli u zaostatku od dva pogotka. Valencia je nakon pola sata igre povela s 3:1, a strijelac je bio Ricardo Costa, koji je pogodio glavom nakon ubačaja iz kuta Tina Coste.

S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor, a mreže se u drugom dijelu nisu tresle do 60. minute. Tada je momčad Getafea ponovno uspjela smanjiti svoj zaostatak zahvaljujući pogotku Alexisa. No, gosti nisu uspjeli do kraja susreta izjednačiti, a pobjedu Valencije potvrdio je Nelson Valdez u samoj završnici.

Nogometaši drugoplasirane ekipe prvenstva, Atletico Madrida, svladali su Celtu rezultatom 1:0 i s tri osvojena boda zadržali korak za vodećom Barcelonom. No, momčad iz glavnog grada Španjolske nije lagano došla do slavlja, a pobjedonosan pogodak nogometaši Diega Simeonea postigli su u završnici susreta.

Nakon dobrog početka utakmice od strane obje momčadi, prvu veliku priliku imali su nogometaši Atletico Madrida. Oni su bili blizu vodećeg pogotka u 14. minuti, ali pokušaj Kokea završio je na vratnici. Sljedeću veliku priliku domaćini su imali nakon pola sata igre kada je Diego Costa pucao iz dobre pozicije nakon ubačaja Juanfrana, ali nije bio precizan.

Do kraja prvog poluvremena Atletico Madrid je još zaprijetio preko Falcaa, ali njegov udarac nije predstavljao opasnost vrataru gostiju Javi Varasu.

Domaći nogometaši su ušli vrlo motivirano i u drugo poluvrijeme. Prijetili su Juanfran, Cristian Rodriguez i Falcao, ali se rezultat nije mijenjao do 77. minute. Tada je Atletico Madrid povelo zahvaljujući pogotku Adriana koji je poentirao snažnim udarcem s 18 metara.

Nedugo nakon što su primili taj pogodak, nogometaši Celte mogli su izjednačiti, ali Mallo nije uspio realizirati dobru priliku. Do kraja utakmice zaprijetili su i domaćini, ali se rezultat više nije mijenjao.