Primera División, 17. kolo, 22.12.2012, 22:00 h
Athletic Bilbao 0:2 Zaragoza
Zaragoza

Zaragoza pobjedom u Bilbau zaključila kolo

Maj Gašparac • nedjelja, 23.12.2012.

Pobjeda u posljednjoj utakmici španjolskog prvenstva prije zimske stanke pripala je nogometašima Zaragoze. Oni su na gostovanju svladali Athletic Bilbao i osvojili bodove kojima će "prezimiti" na 12. mjestu ljestvice.

Nogometaši Zaragoze svladali su u gostima Athletic Bilbao rezultatom 2:0 i ostvarili svoju sedmu pobjedu u sezoni. Gosti su na stadionu San Mames oba svoja pogotka postigli u prvom poluvremenu i do kraja susreta bez većih problema zadržali svoje vodstvo.

Utakmicu su bolje započeli nogometaši Athletica, koji su u početnim minutama imali nekoliko poluprilika, no nisu uspijevali opasnije zaprijetiti. Gledatelji na San Mamesu nisu mogli vidjeti mnogo zanimljivosti do 31. minute, kada su u vodstvo stigli gosti.

Branič Athletica Jon Aurtenetxe u kaznenom prostoru svoje momčadi srušio je nogometaša Zaragoze Victora Rodrigueza, a sudac Antonio Mateu odlučio pokazati na bijelu točku. Najstrožu kaznu uspješno je realizirao Apono i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Deset minuta kasnije rezultat se ponovno promijenio. Apono je ovaj put bio asistent Helderu Postigi koji je iz blizine povisio na 2:0. Rezultat se do kraja više nije mijenjao, a u drugom poluvremenu nije bilo mnogo zanimljivosti.

Vrijedi tek istaknuti da je u igru u 69. minuti ušao napadač Athletica Fernando Llorente, koji je možda ubilježio svoj zadnji nastup za baskijski klub jer se pretpostavlja da će tijekom nadolazećeg prijelaznog roka napustiti momčad Marcela Bielse.

• Obrisan korisnik23.12.2012. u 15:44
    nisam neki "barcelonista," iako priznajem da mi je draga Barcelona - najviše zbog samog grada koji me oduševio - ali ovakav uspjeh, samo jedna neriješena utakmica... wow... u bilo kojoj ligi to nije lako, ne sjećam se da je Dinamo u HNLu ikada imao ovakvu dominaciju...