Premiership, 18. kolo, 23.12.2012, 14:30 h
Swansea City
Swansea City 1:1 Manchester United
Manchester United

Josip Tolić • nedjelja, 23.12.2012.

Prvi od dva nedjeljna ogleda 18. kola Premiershipa završio je bez pobjednika. Swansea i Manchester United podijelili su bodove na Libertyju odigravši 1:1...

Serija pobjeda Manchester Uniteda u Premier ligi prekinuta je u Walesu. Swansea je u prvom nedjeljnom dvoboju 18. kola engleskog prvenstva uzeo bod na svom terenu u ogledu protiv Crvenih vragova i ujedno prekinuo svoj negativan niz od dva poraza. Bilo je 1:1.

Većina bitnih događaja za ovu utakmicu dogodila se u prvom poluvremenu. United je bio raspoloženiji i prijetio preko Waynea Rooneyja i Ashleyja Younga. Domaći vratar Worm, međutim, bio je sjajno raspoložen i zaustavio oba pokušaja.

Ipak, u 17. minuti ništa nije mogao. Robin van Persie izveo je udarac iz kuta, na prvu vratnicu naletio je Patrice Evra i glavom poslao loptu od vratnice u mrežu.

Labudovi su brzo odgovorili. Samo dvije minute nakon toga akciju za pogodak prekinuo je sumnjivi prekršaj na Evansu, a malo iza pola sata igre Michu je poentirao iz popravnog pokušaja nakon što je De Gea odbio udarac De Guzmana. Bio je to 13. gol Španjolca ove sezone čime je postao prvi strijelac prvenstva.

U nastavak su oba sastava ušla sa željom uzeti sva tri boda i bili u situaciji da to i ostvare. Najbliže je vodećem pogotku bio United nakon Carrickova udarca glavom deset minuta prije kraja. Poslije još jednog Van Persiejeva kornera, Englezov je udarac odsjeo na gredi. Minutu potom Davies je na gol-liniji sumnjivom intervencijom zaustavio udarac Younga, ali ništa nije suđeno.

Nakon prvog remija u sezoni Manchester United ostao je vodeći klub lige s 43 boda, četiri više od gradskog rivala Cityja, dok je Swansea zadržao 11. mjesto.