Premiership, 18. kolo, 23.12.2012, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 8:0 Aston Villa
Aston Villa

Ante Zovko • nedjelja, 23.12.2012.

Chelsea je nanio Aston Villi najteži poraz u Premier ligi - 8:0 - u njezinom 18. kolu i najavio da ulazi u sjajnoj formi u najteži dio sezone. Frank Lampard ujedno je postao prvi strijelac Bluesa u elitnom rangu engleskog nogometa.

S istom momčadi koja je pobijedila Liverpool 3:1 na Anfieldu, Aston Villa potučena je do nogu na Stamford Bridgeu. Kao i Liverpool, i Chelsea je napadao, ali je je i zabijao.

Susret je odlučen do poluvremena, kad je bilo 3:0, a onda su gosti doživjeli potpunu katastrofu, najteži poraz koji je itko pretrpio ove sezone u Premier ligi. Aston Villi ovo je najteži rekord otkad igra u prvoj ligi, a drugi najteži također joj je nanio Chelsea, 1:7 u ožujku 2010.

Frank Lampard 130. golom preskočio je Bobbyja Tamblinga na listi najboljih strijelaca Chelseaja u prvoj ligi, a rekord je i sedam različitih strijelaca na jednoj utakmici.

Počelo je u trećoj minuti kad se Torres vinuo u zrak i glavom pospremio Azpilicuetin nabačaj. Luiz u 28. u gol posprema briljantno izveden slobodan udarac iz daljine. Guzan nije imao šanse, a i kad je u 32. minuti odbio udarac Cahilla, Ivanović je iz blizine dočekao priliku za 3:0 na poluvremenu.

Vratar Aston Ville bio je praktički jedina obrana svoje momčadi jer su se ofenzivci Chelseaja šetali kako su htjeli i gdje su htjeli pored demoraliziranih gostiju. Lampard tako u 58. s oko 25 metara sprema loptu u kut neobranjivim udarcem.

Nakon 70 minuta igre, uslijedilo je najgore gostujuće razdoblje. U deset minuta tri pogotka. Lucas proigrava Ramiresa koji kroz noge Guzanu postiže peti gol. Herd potom ruši Oscara, a Brazilac sam izvodi najstrožu kaznu i pogađa samouvjereno, visoko u mrežu. U 82. mlada Villina momčad morala je sedmi put u mrežu kad je Hazardov udarac odbijen i promijenio smjer, taman toliko da prevari očajnog Guzana.

Vratar ipak uspijeva nešto obraniti, i to jedanaesterac. Clark ruši Piazona kojem Guzan brani. U 91. nije mogao zaustaviti Ramiresov udarac za konačnih 8:0.

• Obrisan korisnik23.12.2012. u 20:42
    luiz je igrao zadnjeg veznog i mislim da ce igrati i ubuduce, stoperi su ti ivanovic i cahill
  • abou_diaby223.12.2012. u 20:22
    Vidi se da je engleska liga jako nepredvidljiva. Aston Villa prošlo kolo dobije u gostima Liverpoola 3:0 a ovo kolo su pregaženi sa 8:0
    abou_diaby2
  • Obrisan korisnik23.12.2012. u 20:20
    rafa je pravi pogodak
  • Obrisan korisnik23.12.2012. u 20:15
    Nisam dugo vidio ovako dobro potkovan stoperski par kao što su Cahill i Luiz, momci bi bez problema mogli igrati i kao veznjaci, imaju odlične slobodnjake, no iako su tehničari volio bih da se Terry vrati na jednu od pozicija stopera jer im u utakmicama s jačim klubovima fali borbenost koju Terry... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.12.2012. u 19:35
    Evooo me. Za mene benitez nikad neće bit poželjan trener na klupi chelseaja pa da baš svaku tekmu dobije 8:0. Ima i važnijih stvari od pobjeda!