Premiership, 19. kolo, 26.12.2012, 18:30 h
Aston Villa
Aston Villa 0:4 Tottenham
Tottenham

Josip Tolić • srijeda, 26.12.2012.

U pretposljednjoj utakmici 19. kola Premiershipa na Boxing Day Tottenham je došao do pobjede na gostovanju kod Aston Ville 4:0. Tri je pogotka zabio Gareth Bale i sebi uzeo naslov igrača utakmice.

Gareth Bale učinio je sebi i Tottenhamu vesele božićne blagdane. Velšanin je na gostovanju Spursa kod Aston Ville u 19. kolu Premiershipa zabio tri pogotka u pobjedi 4:0.

Nakon što su mreže mirovale tijekom prvih 45 minuta, drugo poluvrijeme donijelo je mnogo više uzbuđenja na Villa Parku. Golijada je počela u 57. minuti kada je Naughton proigrao Defoea koji šalje loptu kroz noge Guzanu za 0:1.

Baleov šou počeo je malo iza sat vremena igre. Prvo je oduzeo loptu Bennettu i solo-akcijom udvostručio vodstvo bijelih.

Desetak minuta poslije na semaforu je već stajalo 3:0. Aaron Lennon uposlio je Balea koji posprema loptu u donji desni kut, a u 83. minuti upotpunio je hat-trick zakucavši u mrežu povratnu loptu Sigurdssona.

Tottenham je ovom pobjedom napredovao do četvrtog mjesta na ljestvici, dok je Aston Villa ostala u opasnoj zoni, sa samo tri boda više od crte ispadanja.