Premiership, 19. kolo, 23.01.2013, 20:45 h
Arsenal 5:1 West Ham
West Ham

West Ham se raspao na Emiratesu, Arsenalova četiri gola u deset minuta

Ante Zovko • srijeda, 23.01.2013.

Uz dva gola Girouda i tri asistencije Podolskog, Arsenal je razbio West Ham s 5:1 u zaostaloj utakmici 19. kola Premier lige obilježenoj domaćim blitzkriegom na startu drugog poluvremena.

Arsenal se približio na bod petom Evertonu i na četiri boda Tottenhamu koji je četvrti, pa se s kompletiranim rasporedom ravnopravno uključio u utrku za pozicije za Ligu prvaka.

Iako su Topnici bili dominantniji u prvom dijelu, ništa nije slutilo takav raspad gostiju koji su uspjeli povesti u 18. minuti kad je korner slabo očišćen, a Collison sjajnim udarcem poentirao.

Još ljepše je izjednačio Podolski četiri minute poslije, potegnuo je s 25 metara. 1:1. Mogao je Arsenal vrlo lako povesti i prije odmora da O'Brien nije izbio s linije Wishereov udarac.

Sve što su promašili, domaći su naplatili između 48. i 57. minute. Walcott prvo izvodi korner na bližu stativu, a Giroud poluvolejem pogađa za 2:1.

Uslijedila su dva gola u dvije minute. Ušetali su se Topnici doslovno kod gola za 3:1. Giroud do Podolskog, Nijemac s peterca dodaje Cazorli koji se upisuje u strijelce. Podolski zatim opet asistira, ovaj put Walcottu.

Da stvari budu gore za West Ham, u 72. se, poslije gadnog sudara sa Sagnom, teško ozlijedio Potts, koji je iznesen s terena poslije duge pauze s maskom za kisik i ovratnikom.